Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe  (Przeczytany 9068 razy)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« dnia: Maja 16, 2013, 19:20:50 »
Orientuję się ktoś z Was, czy jest taka możliwość, aby przeglądać jednocześnie strony poprzez modem USB i internet wifi?
Chodzi mi o to, aby odpalił na laptopie internet przez modem USB mobilny oraz wifi z VECTRY i chcę np. na konkretną stronę wejść przez neta mobilnego z ip dynamic, a na inną stronę przez wifi z ip statycznym.
Nie wiem czy jest taka możliwość...

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 16, 2013, 21:58:11 »
I myślisz, że admin nie zauważy że masz multikonto ?:P

Takie coś powinno pójść jeśli skonfigurujesz dwie różne przeglądarki, żeby korzystały z różnych łączy.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 16, 2013, 22:26:45 »
Zapomnij że to jest możliwe. Komunikacja opiera się na takiej zasadzie, że dane są wysyłane tylko do jednego adresu IP (a więc jednej karty).

Cytat: "cooker"
Takie coś powinno pójść jeśli skonfigurujesz dwie różne przeglądarki, żeby korzystały z różnych łączy.

a jak to niby zrobisz?

Powiedzmy że da sie uzyskać efekt, w którym pewne podsieci będą się lączyły z jednej karty a inne z drugiej poprzez modyfikacje tablic routingu.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2013, 11:18:26 »
Cytat: "k3vin"
dane są wysyłane tylko do jednego adresu IP (a więc jednej karty)

A modem usb i karta wifi to jedno urządzenie, że mają jeden adres ip?

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 17, 2013, 11:46:44 »
Zauważyłem, że komputer pobiera adres sieciowy dostępu, który jest włączany ostatni, włączę wifi i korzystam z neta i jednocześnie podłączę modem USB to pobiera adres modemu i net chodzi już z modemu. Chciałbym mieć np. otwarte dwie przeglądarki i na jednej połączenie wifi a drugiej  modemu.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 17, 2013, 14:02:25 »
Cytat: "cooker"

A modem usb i karta wifi to jedno urządzenie, że mają jeden adres ip?

Są to dwa urządzenia i mają dwa różne adresy IP.
Cytat: "Marek4614"
Chciałbym mieć np. otwarte dwie przeglądarki i na jednej połączenie wifi a drugiej  modemu.

Niewykonalne na jednym systemie operacyjnym.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 17, 2013, 14:09:59 »
Myślę że wirtualna maszyna powinna rozwiązać problem. Pozdrawiam

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 21, 2013, 11:28:18 »
Cytat: "k3vin"
Zapomnij że to jest możliwe. Komunikacja opiera się na takiej zasadzie, że dane są wysyłane tylko do jednego adresu IP (a więc jednej karty).

Właśnie zniknąłeś routery, switche i parę innych zabawek.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 21, 2013, 20:04:39 »
Cytat: "Marek4614"
Chciałbym mieć np. otwarte dwie przeglądarki i na jednej połączenie wifi a drugiej modemu.


To jest możliwe na pewno na linuxach, jeśli chodzi o windowsa, to nie mam takiej wiedzy, ale pewnie też jest jakaś metoda, alt byś musiał popytać administratorów windowsów. Załążę się, że serwerowe wersje są bardziej zaawansowane jeśli chodzi o możliwości rutingu.

Na linuxie w każdym razie możesz uruchomić np. 2 przegldarki jako różni użytkownicy. Wtedy masz możliwość markowania pakietów w iptables bazując na UID. Później potrzebne są tylko 2 tablice routingu i w zależności od UID możesz wrzucać ruch do osobnych tablic routingu. Każda z tablic routingu może mieć inną domyślną bramę.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 21, 2013, 20:06:31 »
Cytat: "Wykidajło"
Właśnie zniknąłeś routery, switche i parę innych zabawek.

Że jak? O ile miałeś (bądź będziesz miał) możliwość logowania się na jakiś router (router, nie jakąś zabawkę jakie spotyka się w domach), to zwróć uwagę, że każdy interface ma swój adres a to, że istnieje coś takiego jak routing dalej podtrzymuje to co wcześniej napisałem.
Switche zostaw w spokoju ponieważ one pracują w warstwie II i z adresacją IP nie mają zawiele wspólnego (chyba że w celu zarządzania).

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 21, 2013, 20:12:29 »
W windowsie można stworzyć wirtualną maszynę, którą "połączy się" z wybraną kartą sieciową. Wówczas mamy jeden wirtualny system, który łączy się z siecią przez jedną kartę i drugi, który korzysta z drugiej karty.

Tylko czy użytkownik da radę bawić się w wirtualizację albo iptables jak zadaje takie pytania?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 22, 2013, 07:45:23 »
Cytat: "k3vin"
Cytat: "Wykidajło"
Właśnie zniknąłeś routery, switche i parę innych zabawek.

Że jak? O ile miałeś (bądź będziesz miał) możliwość logowania się na jakiś router (router, nie jakąś zabawkę jakie spotyka się w domach), to zwróć uwagę, że każdy interface ma swój adres a to, że istnieje coś takiego jak routing dalej podtrzymuje to co wcześniej napisałem.
Switche zostaw w spokoju ponieważ one pracują w warstwie II i z adresacją IP nie mają zawiele wspólnego (chyba że w celu zarządzania).

Nie popisuj się, bo Ci kiepsko idzie. Ale jak Ci zależy, mogę Cię nazywać ekspertem.

Wracając do tematu: technicznie rzecz jest wykonalna. Prawdopodobnie jednak trzeba sobie napisać obsługę. Prawdopodobnie, bo być może ktoś już to zrobił i rozwiązanie jest w sieci. Nie szukałem, bo nie potrzebuję.
Nie znam systemu, który umożliwiałby takie coś "out of the box".
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 22, 2013, 08:16:36 »
Cytat: "Wykidajło"
Nie popisuj się, bo Ci kiepsko idzie.

Zanim zwrócisz komuś uwagę ze pisze błędnie wypadało by mieć chociaż podstawowa wiedze w danej dziedzinie. Nie dość, ze jej nie posiadasz to jeszcze będziesz mi wmawiał ze się mylę. Wybacz ale mam wrażenie (w szczególności po Twoim ostatnim poście) ze przeczytasz cos w Internecie i próbujesz „błysnąć”.
Komentarze typu „kiepsko Ci idzie” sobie daruj. Proszę o techniczne szczegóły jeżeli twierdzisz, ze nie wiem o czym piszę.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 22, 2013, 13:25:09 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Bez napinek mi tu ;D

k3vin, ma racje i koniec kropka.


Tak jest, panowie eksperci dwaj.

k3vin, bzdurę, którą napisałeś, zacytowałem. Twoja opinia nt. mojej wiedzy mało mnie interesuje i nie zamierzam na nią wpływać w żaden sposób. Niech będzie, że coś przeczytałem w Internecie i próbuję błysnąć.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Przeglądanie www poprzez dwa dostępy internetowe
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 22, 2013, 13:39:55 »
Cytat: "Wykidajło"

k3vin, bzdurę, którą napisałeś, zacytowałem.

To może mi napisz co dokładnie bo szukam i znaleźć nie mogę... . Może chodzi Ci o fakt, że na routerze interfejsy nie mają różnych adresów? A może o fakt, że routing nie jest odpowiedzialny za przekazywanie pakietów pomiędzy podsieciami? A może nieprawdą jest, że switche pracują w warstwie II?

Śmieszny jesteś człowieku dalej przystając przy swoim i wmawiając reszcie, że się myli nie podając ani grama wiedzy technicznej, która poparła by to co piszesz.