Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Internet w Policach - co polecicie?  (Przeczytany 30206 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #30 dnia: Października 08, 2013, 09:42:16 »
Tłumaczyłem Ci to kiedyś, sądzisz, że jak zmienisz operatora, to coś się zmieni?
Odpowiem - NIE, nie zmieni się nic, wszyscy to mają i tak mają.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #31 dnia: Października 08, 2013, 10:01:41 »
Wieczorem internet chodzi wolniej ponieważ w tych godzinach najwięcej ludzi z niego korzysta. Sieć nie jest dostosowana do tak dużego ruchu i zwyczajnie się zapycha (stąd duże pingi o wolniejsze działanie).

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #32 dnia: Października 08, 2013, 10:02:36 »
ok, rbk może się i z tym zgodzę, tylko, ze w espolu ta przypadłość na wyższych prędkościach występuje i jeżeli nie wykonujesz pomiarów, tylko tak jak większość korzystasz po prostu z neta, to nie jesteś świadomy, że takie coś jest, bo w espolu wtedy nawet nie ma zamulania na www. Moje pytanie jest następujące - możesz ten problem nazwać konkretnie po imieniu? Napisałeś wszyscy to mają - czyli co to jest konkretnie, że wieczorami występuje?
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #33 dnia: Października 08, 2013, 12:01:29 »
Co do napisał Kevin, można podpiąć pod to co chciałem napisać :)

Od dawna wiadomo, że np. UPC, który ma łącze typu 120M, nie ma go tylko i wyłącznie dla Ciebie, tylko dzielisz/użytkujesz takie parametry z kimś innym (jak nie z kilkoma innymi użytkownikami). Operatorzy w dużej mierze liczą na szczęście, że takie 'ssacze' nie trafią się im, bo to im nie na rękę, nikomu taka osoba się nie opłaca, bo zamiast jednego takiego jak Ty, może mieć 10 innych, którzy używają tylko www - logiczne i stosowane od dawna ;)

Jeżeli operator stara się, to będzie robił co może, zwiększał przepustowość (zmieniał switche, kable) itp itd (to tylko jego dobra wola, ew. chęć zrobienia dobrego wrażenia)
Jeżeli nie będzie się starał, to co mu zrobisz? Wypowiesz umowę, niby będziesz się cieszył, ale co Ci z tego? Tobie nic, szukasz innego dającego neta, a Twój były operator tylko robi 'uffff', mogę podłączyć mniej ssiej'ących.. nawet 10 osób :P

Napisałem to wprost, bez podtekstów ;>

Na koniec dodam, że możesz zadzwonić, wysłać maila ze zgłoszeniem, na kilka dni będzie OK, ale tak czy siak ciężko będzie to 'poprawić', bo ceny za internet są tragicznie niskie i każda złotówka liczy się dla dostawców.

Mogę życzyć Ci tylko powodzenia, walcz dzielnie :P

p.s. najgorzej jest właśnie w weekendy i wieczorami, jak ludziki ładują się do domów i zasysają co popadnie...

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #34 dnia: Października 08, 2013, 12:13:26 »
Nigdy takiej przypadłości w espolu nie miałem. Noc, święto, weekend zawsze stabilnie.

Masz umowę, dzwoń do nich.

To co rbk piszesz to nie bardzo chyba jest stosowane w espolu. Jak podpisywałem umowę, babka mi sprawdziła czy mogę tyle ile chciałem okazało się, że nie mogę, ale nalegałem tylko musiałem podpisać, że nie będę robił problemów jeżeli nie osiągnę prędkości z umowy jeżeli będzie niższa niż w umowie i wyższa niż niższy próg.

Te 120mb dzielone na kilku to tkaie rzeczy imo robiło sie parę lat temu.

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #35 dnia: Października 08, 2013, 12:18:30 »
ok. rbk to wytłumacz mi jedną rzecz, to dlaczego informatyk z espola tak mi tego nie objaśnił jak Ty, konkretnie prosto w oczy, tylko wpiera mi ze mam trojana w kompie, który akurat wieczorami pakiety wysyła i mi łącze obniża? Przecież on musi wiedzieć lepiej jak sytuacja wygląda w jego sieci. Ty to wiesz nie będąc w espolu a on wie z góry o trojanie w moim kompie - jak co tydzień nową 7 kę wgrywam dla pewności:)
informatyk policki mówi, że i tak to jest nie do wykrycia, bo zdarza się to wieczorami, gdy oni już nie pracują i nie mogą przyjechać do mnie, by to zaobserwować. Dzwonienie do Szczecina do techników też nic nie daje... Jest to rzecz nie do przeskoczenia? Zgłoszenia przyjmują, mowią , że będzie to sprawdzone- tylko, jakmto ma być rzetelnie zrobione, jak w Policach jest Espol Police i to i to jest do biura polickiego zgłaszane i tak tym sie zajmuje pan informatyk, który wie, ze mam trojana w kompie, trojana, który budzi sie tylko wieczorami....:)
Tylko wieczorami to jest, tylko a niedziela najbardziej....
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #36 dnia: Października 08, 2013, 12:54:22 »
m8z, stosowane jest wszędzie, tylko nie u każdego (chodzi mi o ulice), wszystko zależy od infrastruktury sieci, wiesz, ja nie chce wszystkich do jednego wora pakować, bo to może być dla kogoś krzywdzące, ale ogólnie tak się robi ;)

Cytat: "m8z"
Te 120mb dzielone na kilku to tkaie rzeczy imo robiło sie parę lat temu.


Znam ten zabieg z kilku sieci i tak jest, bo przecież nikt nie kupi Ci (cena przykładowa) 1M za 30zł (10Mx30zł=300zł), jak Ty za abo u dostawcy 30/10 płacisz 70zł, dostawca musi wtedy dołożyć 230zł (normalne, że nie dokłada) :)

To wszystko tyczy się raczej prędkości 5-30M, a nie 30M+, bo takie prędkości jest obecnie łatwiej osiągnąć, bez wydawania sporych pieniędzy na sprzęt.

Cytat: "marek.poczopko"
to dlaczego informatyk z espola tak mi tego nie objaśnił jak Ty, konkretnie prosto w oczy


..bo strzeliłby sobie w kolano, pogrążył firmę itp itd.
Oni, jak i pracujący w takich firmach wiedzą, że czasami jest za duże wysycenie łącza, ale nie mogą oficjalnie tego powiedzieć, no bo jak by to zabrzmiało? dlatego pierwszy krok, by spławić (sorry, pomóc, doradzić klientowi), jest taki, że to on ma coś z kompem nie tak (głównie ma, ale nie każdy), więc Ty to sprawdziłeś, przeinstalowałeś, wyczyściłeś itp itd i nadal coś nie tak? więc to problem niewyrabiającego kabla, switcha (jakkolwiek to nazwać), szkielet sieci nie wyrabia.

Póki nie będzie ustawy, która gwarantuje jakiś przedział pasma, który ma być i koniec kropka, to takie przepychanki będą.
Chociaż jak dla mnie, to i tak nawet po tej ustawie będzie jak kiedyś, bo jak Kowalski udowodni, że ma mniejszą prędkość? Pierwsza odpowiedź od technika, że nie ma programu do sprawdzania, albo że nie ma dostępu do profesjonalnego sprzętu na klatce, tylko używa speedtestu :P

Na koniec napiszę od siebie, że wielu operatorów chciało by mieć w ofercie neta 100/100 i bezawaryjnie się utrzymywać z tego, bo uśmiech klienta jest ponad wszystko, ale zjedzmy na ziemie, to jest Polska, jeszcze długa droga przed nami :D

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #37 dnia: Października 08, 2013, 12:59:11 »
swego czasu espol puszczal testy, gdzie kazdy mial predkosc kilkukrotnie wieksza, ja mialem 100mb i wszystko smigalo. bardziej obstawialbym tu jakas awarie ;)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #38 dnia: Października 08, 2013, 15:04:08 »
Cytat: "m8z"
ja mialem 100mb i wszystko smigalo


Ok, Ty miałeś 100M, a ile osób nie miało 100M, tylko 10M ?
Serio, wyliczasz przepustowość i na to nakładasz jakieś widełki, awaria czasami nazywa się przypchaniem łącza :P

ok, ok, niech zadzwoni, zapyta, oby szybko naprawili ;-)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #39 dnia: Października 08, 2013, 15:42:58 »
Cytat: "marek.poczopko"
specjalnie co tydzień wgrywam świeżą 7-kę
Po co? Robisz to tylko po to, by sprawdzać sieć, czy masz jakieś inne powody?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #40 dnia: Października 08, 2013, 16:42:10 »
Cytat: "rbk"
Cytat: "m8z"
ja mialem 100mb i wszystko smigalo


Ok, Ty miałeś 100M, a ile osób nie miało 100M, tylko 10M ?
Serio, wyliczasz przepustowość i na to nakładasz jakieś widełki, awaria czasami nazywa się przypchaniem łącza :P

ok, ok, niech zadzwoni, zapyta, oby szybko naprawili ;-)


z tego co swego czasu tu sie czytało to sporo osób miało :)

mimo wszystko ciagle pisze o swoich wrazeniach zeby nie bylo, ze reklame robie :D

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #41 dnia: Października 08, 2013, 20:01:36 »
dziś 30/10 wieczorem wygląda tak...





a to wynik z przed chwili:)







widzisz rbk, trojan u mnie zaczyna już pakiety wysyłać....stąd takie wyniki:)
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline Ej Gościu

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #42 dnia: Października 08, 2013, 20:50:10 »


U mnie wygląda to tak.Wg mnie jestem zadowolony.


Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #43 dnia: Października 08, 2013, 21:58:23 »
U mnie Ampionet wygląda tak

\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Internet w Policach - co polecicie?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 15, 2013, 12:19:19 »
Witam wszystkich. Zakupiłem sobie net w Orange, który pracuje na modemie E353s-2 do 21Mb/s, wynik 10-12Mb/s ping 60-80. Czy gdybym zakupił modem do 42Mb/s w tech. HSPA+DC( np. E3251) to jest szansa na szybsze łącze?