Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…  (Przeczytany 42180 razy)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 14, 2013, 09:07:30 »
Cytat: "Kuba"
sprawa nie była jeszcze omawiana i głosowana na Radzie Miejskiej, więc nic nie jest jeszcze przesądzone.

Chciałbym w to głęboko wierzyć-intuicja mi jednak podpowiada zupełnie coś innego.Zatem nie należy spodziewać się, że głos ludu pomoże bo to "głos" Burmistrza decyduje a nie jakaś tam ...rada ( z wyjątkiem tej kościelnej )  ;D
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 14, 2013, 10:18:03 »
Minironda z meganazwami. Mozna i tak. ;)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 14, 2013, 13:29:39 »
Macie Panstwo jakies dziwne pretensje do radnych i nadzieję, ze sprawa nie jest przesądzona.
Rada działa tak, że jest wniosek opatrzony opinią odpowiedniej rady osiedlowej.

Dyskusja na ten temat toczy się jak na razie jedynie w internecie, czyli nie ma formalnego charakteru. Proszę zrozumieć, że to nie jest tak, że na forum padna jakieś pomysy i będzie inna nazwa. Jak wspominałem - jest wniosek, pewnie jest tez projekt uchwały i to będzie głosowane. Albo na TAK, albo na NIE.

Jeżeli Panstwu forumowiczom zalezy aby była inna nazwa ronda, proszę formalnie złożyc taki wniosek i wtedy będzie nad czym debatować.
Tak to działa.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 14, 2013, 17:43:00 »
Cytat: "Kuba"
Informacja, z tego co widziałem była zarówno na stronie starostwa, jak również w gazecie wydawanej przez parafię.
Info na stronie starostwa:
http://policki.pl/aktualnosci-start/433-xx-sesja-rady-powiatu-w-policach.html

Rzeczywiście, przegapiłam.

Cytat: "Kuba"
sprawa nie była jeszcze omawiana i głosowana na Radzie Miejskiej, więc nic nie jest jeszcze przesądzone.
Cytat: "Król podziemia"
Chciałbym w to głęboko wierzyć-intuicja mi jednak podpowiada zupełnie coś innego.

Oj, raczej tak, a to również z uwagi, że nazwa dotyczy tego ronda (moim zdaniem). Niektóre z propozycji, które tu padły są o,key...

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Macie Panstwo jakies dziwne pretensje do radnych i nadzieję, ze sprawa nie jest przesądzona.
Rada działa tak, że jest wniosek opatrzony opinią odpowiedniej rady osiedlowej.

Więcej luzu. :) Tu się tylko rozmawia. Mogłabym zapytać co należy rozumieć przez ,,odpowiednia rada"?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 14, 2013, 17:48:21 »
:) "odpowiednia" znaczy wlasciwa pod wzgledem terytorialnym

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 14, 2013, 19:55:45 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
"odpowiednia" znaczy wlasciwa pod wzgledem terytorialnym

No właśnie. Jeżeli pod wzgledem terytorialnym to chyba "odpowiednie". Rondo przylega terytorialnie do obszarów działania dwóch rad osiedlowych - 6 i 7. Leży dokładnie na ich granicy. ;-)

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 14, 2013, 20:21:29 »
W takim razie dwie rady osiedlowe powinny się ustosunkować do zaproponowanej nazwy.
Naprawdę, straszne mecyje wokół małego ,osiedlowego ronda.
A może nazwa taka jak w poniższym artykule,a co? Police gorsze od Szczecina?!   ;D  ;D  
 :crazy:  :crazy:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100524/SZCZECIN/954386694
Na razie nie ma podpisu......

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 14, 2013, 20:54:53 »
Tam to już ich ostro powaliło. Wybory zbliżają się, że tak ludziom w dupę wchodzą?

j.7

  • Gość
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 14, 2013, 21:14:41 »
Panie Radny, nikt tu nie ma jakiś dziwnych pretensji. Jak napisała Daria, tu się tylko gada, ale można by się wsłuchać w głos ludu, co nie?
Więc może to Pan jako aktywny uczestnik tego forum wsłuchując się w głos Forumowiczów, coś by zadziałał a nie udzielał rad typu, „Jeżeli Państwu forumowiczom zależy, aby była inna nazwa ronda, proszę formalnie złożyć taki wniosek i wtedy będzie, nad czym debatować”.
Przecież po coś się Pan tu udziela.
Faktycznie, więcej luzu, mniej patosu i protekcjonalizmu.
A tak poza tym, to proszę szanownych Radnych, jeszcze raz, o zajmowanie się raczej ważniejszymi sprawami, niż nadawanie zupełnie niepotrzebnie, czemuś, co przypomina ronda nazw.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 14, 2013, 22:53:25 »
Szanowny j.7
Proszę wybaczyć jeżeli moje słowa miały wydźwięk protekcjonalny. nie takie było moje zamierzenie.
Informacja o inicjatywie nadania imienia temu rondu zaskoczyła mnie. Swoją wiedzę o tym temacie czerpię jedynie z informacji zamieszczonych w tym wątku.
Widzę, że temat budzi emocje i padają tu różne propozycje oraz sformulowania w rodzaju "zafunduja nam taką nazwę". Kto? Ci oni, ci co głosować będą.
Na koniec, Pan podsumowuje - weźcie się radni za konkretniejszą robotę.

I ja się z tym zgadzam. Wolę się zajmować konkretniejsza robotą, niż deliberować na temat nazwy dla ronda. Osobiście uważam, że nie ma potrzeby nadawać tym rondom nazw.

Słucham "głosu ludu", ten głos zapisany jest we wniosku o nadanie nazwy(choć podkreslam, wniosku nie widziałem i nie czytałem), bo pewnie poparty jest jakąś ilościa podpisów mieszkańców. Ponadto, głos rady powiatu tez jest głosem ludu, wszak to przedstawiciele gmin Powiatu Polickiego.
Tu na forum równiez słychac głos ludu, choć nie podpisanego z imienia i nazwiska. Tego równie słucham.

Nie bez powodu opisałem historię nazwy ulicy, na której mieszkam i wspomniałem o tym, że można złozyć własne wnioski z propozycjami innych nazw. Skoro jako radny mam rozstrzygać tę sprawe w głosowaniu bo tak stanowia przepisy. Zamiast zgłaszać własne propozycje, które w moim mniemaniu sa najlepsze, wolę wybierać pomiedzy nazwami zaproponowanymi przez mieszakńców. Mieszkańców, którzy złaczeni jakąs ideą zaangażowali się, wymyslili i uargumentowali nazwę, zebrali podpisy poparcia, wykazali aktywność.

Jak wspomniałem na początku. Na oczy nie widziałem żadnego wniosku w tej sprawie, więc jeszcze nie mam czego rozstrzygać. Podkreślam jednak, że najlepiej, moim zdaniem, pozostawić te ronda bez nazw.
Pozdrawiam

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 15, 2013, 10:37:56 »
Skrzyżowania też zaczną nazywać?
Nazwa powinna być użyteczna. Czy wiadomo o co chodzi jeśli powiem, że jakiś sklep jest przy rondzie na Wyszyńskiego? Czy lepiej brzmi, że ten sklep jest przy "Rondzie, które zostało nazwane, bo jakiś idiota się nudził, a Radni nie mieli nic lepszego do roboty niż klepnąć kolejną uchwałę"? (od razu musowo tam przystanek autobusowy, żebym mógł tego słuchać :) ).
Gdyby na Wyszyńskiego były ze dwa ronda to rozumiem, ale w tej sytuacji to bezcelowe.

btw ilu idiotów... znaczy podpisów trzeba, żeby złożyć taki wniosek? Bo ja Radzie mogę zaraz załatwić robotę do końca kadencji...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 15, 2013, 11:41:47 »
Cytat: "cooker"
btw ilu idiotów... znaczy podpisów trzeba, żeby złożyć taki wniosek? Bo ja Radzie mogę zaraz załatwić robotę do końca kadencji...


Nie powiem :)
Bo ja wolę się zajmowac innymi rzeczami, np takimi:

http://grzegorzufniarz.pl/nowoczesne-zarzadzanie-mieszkaniami-komunalnymi/

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 15, 2013, 13:23:24 »
Rondo "750-lecia Polic" To właściwa nazwa jak już.

Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 15, 2013, 13:52:18 »
Cytat: "Ciekawy"

A może nazwa taka jak w poniższym artykule,a co? Police gorsze od Szczecina?!   ;D  ;D  
 :crazy:  :crazy:
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100524/SZCZECIN/954386694

Ile kosztują takie inicjatywy? Kto płaci? Czy wszystko zależy od urzędników i radnych?

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "cooker"
btw ilu idiotów... znaczy podpisów trzeba, żeby złożyć taki wniosek? Bo ja Radzie mogę zaraz załatwić robotę do końca kadencji...


Nie powiem :)

Wyraźne unikanie odpowiedzi ;)
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 15, 2013, 14:29:12 »
Cytat: "Daria"
Ile kosztują takie inicjatywy? Kto płaci? Czy wszystko zależy od urzędników i radnych?


Sądzę, że generalnie sa dwa rodzaje takich sytuacji.
Pierwsza, gdy np poprzez podziały geodezyjne powstaje nowa ulica(nie fizycznie, tylko na papierze) i mieszkają tam jacys ludzie, trzeba wprowadzić jakąs nazwę z powodów administracyjnych.
W takich przypadkach, jeżeli inicjatywa nadania nazwy wypływa od mieszkańców, wniosek opiniuje własciwa terytorialnie rada osiedlowa(rada sołecka) i nazwe zatwierdza rada miejska. W dalszej kolejnosci jest wymiana dokumentów, wywieszenie tablic, uaktualnienie map itp
Zwykle, w takich sytuacjach, rada miejska zatwierdza to, co wymyslili sami mieszkancy lub rady osiedlowe.

Drugi przypadek to nadawanie nazw miejscom szczególnym(ronda, place itp). Zwykle nie ma to konsekwencji dla mieszkańców, bo pewnie mało kto mieszka pod adresem rondo. Zatem pozostają koszty oznaczeń(tablice, drogowskazy) i uaktualnienia map.
W tej kategorii nazewnictwa jest jednak trochę więcej zachowań politycznych, bo najczęściej inicjatywy nadania nazwy mają jakies polityczne podłoże(vide rondo smoleńskie). Tu rola rady miejskiej jest nieco trudniejsza, bo mimo, że formalnie to rada przyjmuje uchwałę o nadaniu nazwy, decyzja zawsze będzie budzić emocje polityczne.

Odnosząc się do naszej, polickiej sytuacji. Nie wątpię w to, że wnioskodawcy kierują się przekonaniem i ideą upamiętnienia patrona, którego proponują. Nie wątpię również, że są w pełni przekonani, ze ich inicjatywa jest słuszna i pożyteczna. Niesie jednak ta propozycja pewien ładunek światopoglądowy, co zawsze może powodowac niebezpieczeństwo konfliktu.
Bardzo mi się podoba pomysł Mickd ale nadal podtrzymuję to, co powiedziałem wczoraj, że najlepiej zrezygnować z nadawania nazwy naszym rondom.