Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365674 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #795 dnia: Listopada 02, 2015, 14:39:37 »
http://www.ug.police.pl/pcms.aspx?cid=1591  chciałabym otworzyć sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami za 2014 i 2013 ale mam problemy z otwarciem. Czarna strona. Może ktoś z Was to otworzyć i tutaj opublikować lub wysłać mi na priv.
Ania, to są normalne pliki pdf, tylko ściąganie długo trwa, bo zamiast na serwerze gminnym leżą na www.trzebiez.pl - a ten stoi chyba na jakiejś Neostradzie...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #796 dnia: Listopada 02, 2015, 16:10:03 »
Deklaracje są fałszowane. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, aby np. Spółdzielnie wywieszaly na klatkach informacje o nr lokalu i liczbie wpisanych osób w deklaracji.
dapol, jakie są Twoje ,,dowody" na winę mieszkańców SM? Indywidualny spółdzielca nie składał deklaracji, nie dostał jej do ręki, nie dostał szansy by opowiedzieć się deklaracją. Spółdzielnie zbiorczymi deklaracjami gwarantowały gminie wpływ określonych środków finansowych. a jak nie, to decyzją administracyjną burmistrza. To utrudnienie, tylko utrudnienie w bieżącym weryfikowaniu liczby produkujących śmieci. Mówienie, że ,,liczba ludności jest trudna do ustalenia, że brak informacji o liczbie zamieszkujących, że ustawodawca nie dał żadnych narzędzi do weryfikacji liczby ludności" stawia pod wielkim znakiem zapytania kompetencje naszych urzędników i radnych. Pan Król Witold będący w Radzie Miasta niemal od zawsze jest też przewodniczącym Rady Nadzorczej w największej spółdzielni mieszkaniowej też od zawsze. I co? Wie, że przybyło gospodarstw 1 i 2 osobowych. Wiekowi mieszkańcy odchodzą na zawsze, młodzi usamodzielniają się.Firma śmieciowa zapowiedziała kilkunastoprocentową podwyżkę. A pieniądze z opłat to szybkie pieniądze.   
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #797 dnia: Listopada 02, 2015, 17:03:19 »
Ania gdzie wstawić te pliki ? spakowane RAR-em ,mogą być?


Post Merge: [time]Listopad 02, 2015, 17:04:08 [/time]

« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2015, 17:07:32 wysłana przez Mickd »
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #798 dnia: Listopada 02, 2015, 17:06:41 »
Dziękuję serdecznie. annatarocinska@gmail.com lub tu na skrzynkę.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #799 dnia: Listopada 02, 2015, 17:12:29 »
Poszło na maila.
Pozdrawiam

Post Merge: Listopada 02, 2015, 17:20:11
Ania Doszło??
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2015, 17:20:11 wysłana przez Mickd »
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #800 dnia: Listopada 02, 2015, 17:25:57 »
Hm... Tak się zastanawiam. Wcześniej podałam szacunkową ilość mieszkańców 36 tys. Na BIP Gminy jest podane 42 tys ( ostatnie dane z 2012r). Sprawdziłam w GUS jest na 1.01.2014: 33.650. Mieszkańcy mieszkańcami a ile osób wg deklaracji ujętych jest jako osoby zamieszkałe ( o deklaracjach tzw."śmieciowych myślę)? Tego chyba nie ma w. Sprawozdaniu. Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami. Przychylam się do ustalenia stawek za gospodarstwo domowe. Przykładowo tak jak w Słupsku. Tam jest:
- przy zbiórce selektywnej:
* jednoosobowe:10,
* dwuosobowe: 18,
* od 3 do 4 osób: 25,
*powyżej 30zł.

- przy odpadach niesegregowanych:
* jednoosobowe:14,
* dwuosobowe: 25
* od 3 do 4 osób: 35,
*powyżej 42.

Stawki są ze Słupska, u nas może być (skoro gminie się nie spina) ciut drożej. Statystycznie każda osoba więcej w domu generuje ciut mniej odpadów niż średnia poprzednich. W Kołbaskowie wspieranie rodzin wielodzietnych rozwiązano opłatą malejącą na kolejne dziecko ale też wprowadzono górną granicę. Wg mnie liczenie wg zużycia wody jest błędne. Nie lubię też komentarzy " bo mieszkańcy oszukiwali". Należy wprowadzić takie rozwiązania i stawki aby nie oszukiwali tylko podawali prawdę. Sankcje za podawanie nieprawdy też przecież są. Gmina ma wiele mądrych głów w swoich zasobach, liczę że dopracują system bo ten uchwalony, który wejdzie od stycznia jest wg mnie bardzo pobieżnie uchwalony.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2015, 17:28:45 wysłana przez An_na »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #801 dnia: Listopada 02, 2015, 18:03:09 »
Hm... Tak się zastanawiam. Wcześniej podałam szacunkową ilość mieszkańców 36 tys. Na BIP Gminy jest podane 42 tys ( ostatnie dane z 2012r). Sprawdziłam w GUS jest na 1.01.2014: 33.650. Mieszkańcy mieszkańcami a ile osób wg deklaracji ujętych jest jako osoby zamieszkałe ( o deklaracjach tzw."śmieciowych myślę)?
W uzasadnieniu do uchwały pomysłodawcy zmiany systemu napisali, że w czerwcu 2015 r. zgodnie z deklaracjami zgłoszonych było 33.697 osób. I to ma według nich być dowód na to, że mieszkańcy oszukują w deklaracjach.
Gryfitom, magistrackim nierobom i innym konkretnym pełnomocnikom ds. zbędnych gratuluję dobrego samopoczucia.
To się nazywa projekcja, szanowni radni. Jak ktoś sam jest oszustem, to uważa, że wszyscy wokół są tacy sami.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #802 dnia: Listopada 02, 2015, 18:21:29 »
Hm... Tak się zastanawiam. Wcześniej podałam szacunkową ilość mieszkańców 36 tys. Na BIP Gminy jest podane 42 tys ( ostatnie dane z 2012r). Sprawdziłam w GUS jest na 1.01.2014: 33.650. Mieszkańcy mieszkańcami a ile osób wg deklaracji ujętych jest jako osoby zamieszkałe ( o deklaracjach tzw."śmieciowych myślę)? Tego chyba nie ma w. Sprawozdaniu. Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami. Przychylam się do ustalenia stawek za gospodarstwo domowe. Przykładowo tak jak w Słupsku. Tam jest:
- przy zbiórce selektywnej:
* jednoosobowe:10,
* dwuosobowe: 18,
* od 3 do 4 osób: 25,
*powyżej 30zł.

- przy odpadach niesegregowanych:
* jednoosobowe:14,
* dwuosobowe: 25
* od 3 do 4 osób: 35,
*powyżej 42.

Stawki są ze Słupska, u nas może być (skoro gminie się nie spina) ciut drożej. Statystycznie każda osoba więcej w domu generuje ciut mniej odpadów niż średnia poprzednich. W Kołbaskowie wspieranie rodzin wielodzietnych rozwiązano opłatą malejącą na kolejne dziecko ale też wprowadzono górną granicę. Wg mnie liczenie wg zużycia wody jest błędne. Nie lubię też komentarzy " bo mieszkańcy oszukiwali". Należy wprowadzić takie rozwiązania i stawki aby nie oszukiwali tylko podawali prawdę. Sankcje za podawanie nieprawdy też przecież są. Gmina ma wiele mądrych głów w swoich zasobach, liczę że dopracują system bo ten uchwalony, który wejdzie od stycznia jest wg mnie bardzo pobieżnie uchwalony.
------------------------
Zmiana w tym zakresie nastąpiła w ostatnim czasie, kiedy to zaczęły pojawiać się rozstrzygnięcia nadzorcze oraz orzeczenia sądów administracyjnych kwestionujące możliwość różnicowania stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przy wyborze metody od gospodarstwa domowego. Przykładami w tym zakresie mogą być orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku (nieprawomocny wyrok z dnia 17 lutego 2015r., sygn. I SA/Gd 17/15; prawomocny wyrok z dnia 14 listopada 2014r., sygn. I SA/Gd 1256/14) oraz wcześniejsze orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy (prawomocny wyrok z dnia 11 czerwca 2014r., sygn. II SA/Bd 114/14) czy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. (prawomocny wyrok z dnia 5 marca 2014r., sygn. I SA/Go 51/14). W ocenie Sądów w sytuacji, gdy rada gminy dokona wyboru metody od gospodarstwa domowego, wówczas „rezygnuje ona m.in z możliwości uzależnienia wysokości opłaty od okoliczności wskazanych w art. 6j ust. 1 pkt 1-3 upcg i ustala ona jedną, stała stawkę dla gospodarstwa domowego i może ją ewentualnie zróżnicować tylko od tego, czy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny (art. 6k ust. 3 ucpg).”.

Orzeczenia te wpływają na organy nadzoru, które w ostatnim czasie stwierdzają nieważność uchwał rad gmin stosujących różnicowanie stawek w przypadku wyboru metody od gospodarstwa domowego (np. Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi). Sytuacja ta ma miejsce nawet w przypadku tych gmin, w których tego typu rozwiązanie zostało uprzednio zaakceptowane przez organy nadzoru i w niezmieniony sposób funkcjonowało od blisko dwóch lat.

Post Merge: Listopada 02, 2015, 20:23:21
Informacja o wysokości opłat  za gospodarowanie odpadami

W 2015 r. w Gminie Kołbaskowo stawki  opłat za gospodarowanie odpadami wynoszą dla:
1.   Zabudowy jednorodzinnej wynoszą:
b) Przy zbiórce odpadów w sposób selektywny dla gospodarstwa domowego:
- 1 osobowego – 12,00 zł,
- 2 osobowego – 24,00 zł,
- 3 osobowego – 35,00 zł,
- 4 osobowego – 45,00 zł,
- 5 osobowego – 50,00 zł,
- 6 i więcej osób – 54,00 zł.

2. Zabudowy wielorodzinnej wynoszą:
b) Przy zbiórce odpadów w sposób selektywny – 4,50 zł za 1 m3 wody zużywanej na danej nieruchomości.

Można zrobić tak, żeby samotna babcia nie miała czterokrotnej podwyżki, a jednocześnie rodzina z piątką dzieci nie była rujnowana? Można. Tylko trzeba troszeczkę popracować zamiast spędzać czas na podlizywaniu się burmistrzowi.
-------------------------------
Polecam poczytać sobie wyroki WSA - np. ten poniżej - ale jak dobrze poszukać to znajdzie się tego trochę.

Gmina Kołbaskowo widocznie jeszcze nie miała kontroli z Regionalnej Izby Obrachunkowej - Wszystko przed nimi.
WARTO SKOPIOWAĆ TEN LINK PONIŻEJ DO PRZEGLĄDARKI I POCZYTAĆ - MOŻE SIĘ COŚ ROZJAŚNI

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8A02C93CD9

LUB

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/101CEE54D1



« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2015, 20:23:21 wysłana przez włodziu »

Offline Panu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #803 dnia: Listopada 02, 2015, 20:55:33 »
Dlatego napisałem "promocja" w cudzysłowie. Co do umowy - jest taka potężna broń, nazywa się "ustawa o dostępie do informacji publicznej".
Tylko że nasza gmina na takie zapytania odpowiada mniej więcej coś w tym stylu „ Aby uzyskać informacje publiczną  musi pan wykazać ważny interes społeczny”

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #804 dnia: Listopada 02, 2015, 21:03:09 »
Gryfitom, magistrackim nierobom i innym konkretnym pełnomocnikom ds. zbędnych gratuluję dobrego samopoczucia.

Nie pij tyle bo zaczynasz bredzić ;)

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #805 dnia: Listopada 02, 2015, 21:24:40 »
Hm... Tak się zastanawiam. Wcześniej podałam szacunkową ilość mieszkańców 36 tys. Na BIP Gminy jest podane 42 tys ( ostatnie dane z 2012r). Sprawdziłam w GUS jest na 1.01.2014: 33.650. Mieszkańcy mieszkańcami a ile osób wg deklaracji ujętych jest jako osoby zamieszkałe ( o deklaracjach tzw."śmieciowych myślę)? Tego chyba nie ma w. Sprawozdaniu. Zastanawiam się nad różnymi rozwiązaniami. Przychylam się do ustalenia stawek za gospodarstwo domowe. Przykładowo tak jak w Słupsku. Tam jest:
- przy zbiórce selektywnej:
* jednoosobowe:10,
* dwuosobowe: 18,
* od 3 do 4 osób: 25,
*powyżej 30zł.

- przy odpadach niesegregowanych:
* jednoosobowe:14,
* dwuosobowe: 25
* od 3 do 4 osób: 35,
*powyżej 42.

Stawki są ze Słupska, u nas może być (skoro gminie się nie spina) ciut drożej. Statystycznie każda osoba więcej w domu generuje ciut mniej odpadów niż średnia poprzednich. W Kołbaskowie wspieranie rodzin wielodzietnych rozwiązano opłatą malejącą na kolejne dziecko ale też wprowadzono górną granicę. Wg mnie liczenie wg zużycia wody jest błędne. Nie lubię też komentarzy " bo mieszkańcy oszukiwali". Należy wprowadzić takie rozwiązania i stawki aby nie oszukiwali tylko podawali prawdę. Sankcje za podawanie nieprawdy też przecież są. Gmina ma wiele mądrych głów w swoich zasobach, liczę że dopracują system bo ten uchwalony, który wejdzie od stycznia jest wg mnie bardzo pobieżnie uchwalony.
--------------------------------------


POLECAM LEKTURĘ o tym, co sądzi WSA w Gorzowie Wlkp. i innych sądów w sprawie ZAKAZU różnicowania stawek W ZALEŻNOŚCI OD GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/265CE72384

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/D3C6CF1FF4


http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8A02C93CD9


http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/101CEE54D1

Jest tego więcej ale może krzykacze, którzy oceniają innych po sobie może zanim kogoś oczernią zaznajomią się z przepisami.
A tak poza tym ja osobiście uważam, że podnosząc stawkę opłaty liczonej od osoby gmina skrzywdziłaby te rodziny wielodzietne gdzie jeden rodzic utrzymuje swoją rodzinę zarabiając najniższą krajową. Ale oczywiście ani Pana/panią sagę, ani Panią Annę ani też Pana Jarosława (Wykidajło) to nie obchodzi.
Po objęciu władzy w ZCH przez partię zwycięzców ta popularność NIEKTÓRYCH OSÓB walczących NIBY O DOBRO MIESZKAŃCÓW (w co wątpię) może się przydać.
Gdyby Państwu zależało na mieszkańcach a nie na własnej kieszeni zrobilibyście rozeznanie ilu mieszkańców nawet tych zatrudnionych w ZCH POLICE zyska na zmianie a ewentualnie pertraktowalibyście z Burmistrzem w sprawie ulg i pomocy tym, którzy nie zdołają skorzystać z jakiegoś powodu z systemu od wody a rzeczywiście mieszkają sami i opłata od gospodarstwa mogłaby ich znacznie obciążyć.
Państwa inteligencja (w co nie wątpię) mogłaby posłużyć urzędnikom do wypracowania wspólnych kompromisów a nie do oczerniania ich.
Nie rozumiem na jakiej podstawie oczerniacie urzędników nie znając ich. Dlaczego sądzicie, że wszyscy urzędnicy to kolesie i nieroby. Mieliśmy wcześniej proponowane rozliczenie od wody w blokach i ryczałt 50 zł lub do wyboru wodę podobnie jak teraz w domkach. Jakoś nikt na forum nie kwestionował wrześniowych propozycji w domkach jednorodzinnych za to krytykowaliście Państwo rozliczenie od wody w blokach bo niby w domkach była alternatywa a w blokach nie było.
Jak dali wybór również w blokach to kwestionowane są rozliczenia w domkach.



Post Merge: [time]Listopad 02, 2015, 21:30:10 [/time]
Tylko że nasza gmina na takie zapytania odpowiada mniej więcej coś w tym stylu „ Aby uzyskać informacje publiczną  musi pan wykazać ważny interes społeczny”
------------------------
Jest ustawa o dostępie do informacji publicznej - polecam lekturę. ja czytałem.
Nic nie trzeba wykazywać.
Jeśli nie zapytasz to się nie dowiesz :-)


Post Merge: [time]Listopad 02, 2015, 21:48:24 [/time]
dapol, jakie są Twoje ,,dowody" na winę mieszkańców SM? Indywidualny spółdzielca nie składał deklaracji, nie dostał jej do ręki, nie dostał szansy by opowiedzieć się deklaracją. Spółdzielnie zbiorczymi deklaracjami gwarantowały gminie wpływ określonych środków finansowych. a jak nie, to decyzją administracyjną burmistrza. To utrudnienie, tylko utrudnienie w bieżącym weryfikowaniu liczby produkujących śmieci. Mówienie, że ,,liczba ludności jest trudna do ustalenia, że brak informacji o liczbie zamieszkujących, że ustawodawca nie dał żadnych narzędzi do weryfikacji liczby ludności" stawia pod wielkim znakiem zapytania kompetencje naszych urzędników i radnych.
-----------------------------
Wystarczy porozmawiać z prezesami spółdzielni.
Ja dzisiaj rozmawiałem w SM ODRA z Panią PREZES - potwierdziła, że spora grupa mieszkańców korygowała liczbę osób zgłoszonych do opłaty z powodu np. wyjazdu domownika np. na wakacje, do pracy za granicą itp. zmniejszała się przez to ilość zużytej wody w tych mieszkaniach a następnie po jakimś czasie woda mocno w niektórych mieszkaniach wzrastała a właściciele mieszkań nie przychodzili zgłaszać powrotu tych mieszkańców ani urodzonych dzieci.
Prawdopodobnie spółdzielnia CHEMIK kiedyś chciała, żeby mieszkańcy bloków sami za siebie składali deklaracje ale przegrali w sądzie i teraz spółdzielnie przyjmują zgłoszenia liczby osób od właścicieli mieszkań i na tej podstawie płacą za śmieci - to wiem od PREZESA SM ODRA.
Nawet pracownik spółdzielni nie jest w stanie stwierdzić ile w każdym z mieszkań jest osób zameldowanych a nie mówiąc już o narzeczonych, przyjaciołach dorosłych domowników. Nawet komornicy mają problem z ustaleniem faktycznego zamieszkania osób - jeśli to mieszkanie rodziców to nawet gdy syn mieszka a komornik zapuka do drzwi to rodzic zawsze może powiedzieć, że syn jest tylko zameldowany ale nie mieszka nawet gdy syn jest w drugim pokoju.

Post Merge: Listopada 03, 2015, 06:38:02
Panie Konkret... Oczywiście, że napisałam petycję  bo czuję się pokrzywdzona. Moja opłata wzrośnie z 36 na 50zł miesięcznie. I powiem Panu więcej, petycję podpisują mi osoby które teraz płacą 48 a po nowemu miałyby 40. Każda z tych osób uważa, że metoda naliczania jest nieprzemyślana.
------- ostatnia metoda-
Panie Jarosławie, Pani Anno, Panie/Pani sago - napiszcie petycję, że żadna z przedstawionych metod nie zadowala WAS - niech wybiorą metodę od powierzchni - jasna i klarowna.
Stać kogoś na duże mieszkanie czy dom to stać go na śmieci.
Proponuję 1 zł za metr i po kłopocie. Babcie samotne nie będą miały alternatywy ale cóż !!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 06:38:02 wysłana przez włodziu »

Offline m74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #806 dnia: Listopada 03, 2015, 07:13:52 »
Który z systemów według was jest najbardziej sprawiedliwy?
                                                         
Ilość osób                                                            1              2                  3             4              5
Utrzymanie systemu od osoby 15,20 zł            15,20 zł     30,40 zł      45,60 zł        60,80 zł        76 zł

System od wody [cena 5 zł/1m3]
średnie zużycie wody na 1 osobę wynosi 3m3      15 zł               30 zł         45 zł         60 zł           75 zł

Przyjęty system od gospodarstwa                  
                 -zabudowa wielorodzinna   m3          20 zł        20 zł          
                                              ryczałt            40 zł        40 zł          40 zł           40 zł              40 zł
                  -zabudowa jednorodzinna   m3         20 zł        20 zł          
                                              ryczałt            50 zł        50 zł           50 zł           50 zł              50 zł

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #807 dnia: Listopada 03, 2015, 07:54:48 »
Pierwszy oczywiście. Od osoby. Nie wiem tylko, dlaczego podwyżkę robisz dwa razy większą niż potrzebna. Jeszcze milion na biedne siatkarki chcecie dać?

Aha - drugi wariant to oczywiście gryfprawda. Pół trzeciego też - dwie osoby zużywają tyle samo wody co jedna? Kiepsko, panie politruk.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 08:05:10 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #808 dnia: Listopada 03, 2015, 08:52:53 »
Wlodziu, władziu czy żono włodzia... Ręce opadają! To nie metry sześcienne wody czy metry kwadratowe tworzą śmieci tylko ludzie!
Moja babcia mieszka w duuuuuużym ogromnym domu. Sama. I wg Ciebie generuje duuuużo śmieci bo je sobie w każdym metrze kwadratowym upycha? Rozbawiła mnie Twoja logika myślenia. Tak czy inaczej nasza dyskusja pokazuje jak ważne są konsultacje społeczne.
Przeczytałam przesłane przez Ciebie orzecznictwa i widzę, że gmina może ustalić kilka różnych metod. Tak, widzę że od godpodarstwa domowego jest podważane, ale w wielu gminach występuje. Dlaczego skoro wyroki sądów są jasne? Może to kwestia nazewnictwa? Nie gospodarstwa domowe tylko rodzina z 1,2,3 dzieci? Widzę "włodziu" że doskonale znasz temat co wskazuje Cię na osobę zaangażowaną w tą podjętą uchwałę, a więc szukajcie, myślcie... Co dwie głowy urzędnicze to nie jedna szarego mieszkańca.
Przykładowo tak jak w Słupsku. Tam jest:
- przy zbiórce selektywnej:
* jednoosobowe:10,
* dwuosobowe: 18,
* od 3 do 4 osób: 25,
*powyżej 4 osób 30zł.

- przy odpadach niesegregowanych:
* jednoosobowe:14,
* dwuosobowe: 25
* od 3 do 4 osób: 35,
*powyżej  4 osób: 42.

Stawki są ze Słupska, u nas może być (skoro gminie się nie spina) ciut drożej. Statystycznie każda osoba więcej w domu generuje ciut mniej odpadów niż średnia poprzednich. I najlepiej gdyby była większa zdecydowanie różnica przy segregowanych a niesegregowanych śmieciach, aby zachęcić do segregacji.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 09:17:23 wysłana przez An_na »

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #809 dnia: Listopada 03, 2015, 09:02:27 »
Ten temat pokazuje jaki poziom buty i arogancji osiągnęli już rządzący w gminie Gryfici. Tu już nie chodzi o sam fakt podwyżek (obniżek) opłat za śmieci i zmianę systemu. Chodzi głównie o sposób jego wprowadzenia - bez rozmów z mieszkańcami bez konsultacji, bez wytłumaczenia istoty zmian, bez wyliczeń... Poróżnili tym nas bardzo. I to jest niewybaczalne. Straszymy się większymi opłatami, wyrzucamy, kto biedniejszy, a kto bogatszy. Nie dajmy się! Zwróćcie Państwo uwagę - do tej pory nikt z rządzących nie spróbował nam tematu wyjaśnić, chociaż do dyspozycji mają nie tylko to forum i inne kanały społecznościowe, ale też opłacane z naszych podatków programy telewizyjne, strony gazetowe, portale internetowe... W każdym mieście, w którym władza chociaż trochę się liczy z wyborcami, byłoby już kilka konferencji prasowych na ten temat.