Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 368651 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #315 dnia: Marca 23, 2013, 12:56:20 »
Cytat: "delma"
nie rozumiem DARIA


Chodzi o to, że jedna ustawa a tak wiele interpretacji. Podałam przykład. Zmiany, udoskonalanie, różnie w poszczególnych gminach, różnie w tej samej gminie... niepokoją nie tylko mnie. Niby dla naszego dobra (mieszkańców) a ja tu widzę przede wszystkim interes gminy. Mylę się?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #316 dnia: Marca 23, 2013, 16:49:36 »
Cytat: "Daria"
Cytat: "delma"
nie rozumiem DARIA


Chodzi o to, że jedna ustawa a tak wiele interpretacji. Podałam przykład. Zmiany, udoskonalanie, różnie w poszczególnych gminach, różnie w tej samej gminie... niepokoją nie tylko mnie. Niby dla naszego dobra (mieszkańców) a ja tu widzę przede wszystkim interes gminy. Mylę się?


Daria, miał byc przykład, tymczasem nadal mówisz zbyt ogólnie żeby się polapać w tym co masz na mysli.
Uważam, że stawianie tezy o interesie gminy nie jest słuszne. Wystarczy sie rozeznać jak wielki opór wsród gmin budza te nowe smieciowe regulacje. Jak bardzo przepisy ustawy są w poprzek interesowi gmin.
Wszystko wskazuje na to, że ustawa została napisana w interesie państwa(unijne limity śmieciowe) i duzych firm przewozowych.
Zapis w ustawie mówi, że gmina ma pokryć koszty opłatą. To ustawowy zapis zakazujący gminie zarabiać na odpadach - a to, jak sądzę, sugerujesz.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w przypadku Polic, to raczej trzeba będzie dokładać z budżetu do tego całego systemu.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #317 dnia: Marca 23, 2013, 17:14:59 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie ma sprawiedliwej. Sprawiedliwie byłoby od ilości produkowanych śmieci - ale wtedy zostaną dzikie wysypiska.
Najuczciwiej jest od głowy. Śmieci wytwarzają ludzie, a nie kran czy podłoga.



I to najbardziej sprawiedliwe!!!!!! Tak trzymajmy
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #318 dnia: Marca 23, 2013, 19:25:02 »
A czy ktoś się orientuje czy gmina Police zapewni mieszkańcom domków pojemniki i worki na wywóz odpadów, bo w ustawie jest zapis że to właściciel  lub zarządca  nieruchomości ma mieć swój pojemnik. Wiem że w inne gminy zapewniają pojemniki ale każą sobie za nie płacić nawet 15 zł od mieszkańca za miesiąc.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #319 dnia: Marca 23, 2013, 20:09:51 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Daria, miał byc przykład, ...


Był - Daria-Wczoraj-16:42, a mniej ogólnie to mógłby były podinspektor ;)
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #320 dnia: Marca 26, 2013, 22:17:33 »
najważniejsze ,że wszystko jest tu robione na opak. Nie mówiąc ,że w gospodarce rynkowej nie decydujesz i nie masz wpływu na usługi ,za które płacisz. Wysyłasz przelew na konto gminy, która za ciebie decyduje ile śmieci wyprodukujesz i ile raz potrzebujesz je wywieźć. Na to wszystko przyjdzie firma przewozowa,która powie ,że za proponowaną kwotę wywiezie raz na m-c i mamy w Policach i okolicach Neapol

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #321 dnia: Marca 26, 2013, 22:44:09 »
delma - uwaga słuszna ale powinna byc adresowana na Wiejską w Warszawie. Tam obradują sprawcy smieciowego szaleństwa.
Przypominam dwie rzeczy - uchwała rady miejskiej reguluje minimalna częstotliwość wywozu, po drugie, jeśli będziesz segregować śmieci, to tych zmieszanych odpadów w ogólnym kuble będzie mniej i nie będzie trzeba oprózniac kubła tak często jak dotychczas.

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #322 dnia: Marca 27, 2013, 12:32:53 »
Kto jest temu winny to wiem (mądrzejszy jestem po zebraniu) ale co będzie po przetargu tego nikt nie wie. Co będzie jeżeli nikt za te pieniądze nie będzie chciał śmieci odbierać w takiej częstotliwości co teraz. Segreguję śmieci od dawna więc to mnie nie przeraża. A co mają zrobić mieszkańcy domu gdzie np są 3 osoby i wszystkie mają działalność gospodarczą zarejestrowaną na adresie, czy muszą także podpisać umowę z gminą czyli jedna umowa właściciel domu i 3 umowy dla prowadzących działalność. Czyli płacą podwójnie. Do tej pory wystarczył jeden większy kontener z częstotliwością odbioru co tydzień.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #323 dnia: Marca 27, 2013, 13:40:52 »
Cytat: "delma"
Kto jest temu winny to wiem (mądrzejszy jestem po zebraniu) ale co będzie po przetargu tego nikt nie wie.

Wskazywanie winnego niewiele da. Mnie martwi to, że informacje nie docierają do mieszkańców. W dobie internetu i ogólnie dostępnych mediów ludzie nie znajdują odpowiedzi na swoje pytania  :<
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #324 dnia: Marca 27, 2013, 14:06:10 »
Cytat: "Daria"
Wskazywanie winnego niewiele da.


Pewnie, że niewiele da ale jednak warto pokazac kto tu kogo na minę wsadza.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #325 dnia: Marca 27, 2013, 17:16:35 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Daria"
Wskazywanie winnego niewiele da.

Pewnie, że niewiele da ale jednak warto pokazac kto tu kogo na minę wsadza.

Wiadomo komu zawdzięczamy ustawę. Czas najwyższy skupić się na jak najmniej bolesnej realizacji. Nie sądzisz, że czasu mało? Do 15 maja muszą być złożone deklaracje. Czy tak? Gmina informuje mieszkańców?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #326 dnia: Marca 27, 2013, 18:25:44 »
Deklaracje nalezy złozyć do konca kwietnia.
Akcja informacyjna ponoć trwa. Ostatnio oglądałem program w kablówce o tych sprawach.
Pytania radnych w sprawie propagowania tematu zadawane sa cały czas i ciągle słyszymy, że akcja trwa.
Nie mam jak zbadać jej zasięgu i jakości, pozostaje więc wierzyć na słowo.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #327 dnia: Marca 27, 2013, 18:49:26 »
Cytat: "Driv3r"
A czy ktoś się orientuje czy gmina Police zapewni mieszkańcom domków pojemniki i worki na wywóz odpadów, bo w ustawie jest zapis że to właściciel  lub zarządca  nieruchomości ma mieć swój pojemnik. Wiem że w inne gminy zapewniają pojemniki ale każą sobie za nie płacić nawet 15 zł od mieszkańca za miesiąc.

Nie odpowiem na Twoje pytania ale może tu coś znajdziesz - www.ekozmiany.szczecin.pl.
i jeszcze telefon (na żywo) - 91 435 11 99 (na pytania odpowiadają znawcy tematu).
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

demon

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #328 dnia: Marca 27, 2013, 19:04:51 »
Pan radny oprócz filozofowania nie potrafi nic załatwić. Zajmuje się pisaniem na forum w godzinach pracy gdzie już zauważyłem to nie raz. Będąc na takim stanowisku nie robi nic w sprawie linii samorządowej do Wieńkowa. Przypomnę że sprawa tego połączenia trwa już półtora roku.  :crazy:

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #329 dnia: Marca 27, 2013, 19:39:32 »
Zainteresowani piszcie ręcznie - ekozmiany.szczecin.pl.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -