Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Biegam Bo Lubię - Police !!!  (Przeczytany 9722 razy)

rav_tk

  • Gość
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« dnia: Października 10, 2012, 10:18:40 »
Z oficjalnego forum akcji BBL

adres: http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=50&t=30496

"Hej policzanie
witamy 41 miejscowość na bbl-ew mapie Polski
zapraszamy w każda sobotę o godz. 9.30
bawcie się dobrze".

Ze strony biegambolubie.com.pl

Police to 34-tysięczne miasto w województwie zachodniopomorskim. Z inicjatywą stworzenia BbL w Policach wyszedł Zbigniew Pokrzywiński, który będzie prowadził zajęcia wspólnie ze swoją siostrą - Beatą Pokrzywińską.

Zbyszek biega od 14 lat. - Od dziecka uprawiałem rózne sporty - piłkę nożną, pływanie, jazdę na rowerze, biegi na orientację, sporty walki, sporty ekstremalne. Część z nich uprawiam do dziś, ale to właśnie bieganie daje mi to "coś", co pozwala poczuć, że żyję - mówi Zbyszek. - Poprzez BiegamBoLubię, chciałbym swoją wiedzę, doświadczenie i pasję, zdobyte dzięki trenerom przekazać tym, którzy stawiają kroki w bieganiu.

Zajęcia w Policach będą odbywać się na stadionie OSiR przy ulicy Piaskowej 97. Pierwsze spotkanie już w sobotę, 6 października, o godzinie 9:30. - Rozpoczniemy od razu testem Coopera razem w pozostałymi miejscowościami BbL - dodaje Zbyszek.


Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH !

O akcji BbL:

Historia

Nasza akcja powstałą z inicjatywy Portalu Bieganie.pl i Dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. Rozpoczęliśmy od pilotażowego programu, który w okresie od września do grudnia 2010 roku prowadziliśmy w czterech miastach Polski.  Od początku wierzyliśmy, że ta akcja ma sens, że przeniesienie jej do innych miast, jak najdalej i jak najszerzej pozwoli na to, że w każdym miejscu naszego kraju będzie możliwość co tygodniowego spotkania się z trenerem i innymi biegaczami, którzy wprowadzą w bieganie każdego nowo przybyłego. Wierzymy, że niedługo zaczną nas naśladować także inne kraje. Dziś, dzięki pomocy sponsorów możemy tę akcję rozszerzyć, już jako Fundacja.
Fundacja

Coś takiego jest w bieganiu, że chcemy zarażać nim innych. Wierzymy, że ten typ zmęczenia jest bezwzględnie korzystny dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Bieganie sprawia nam taką przyjemność, że uważamy, że ludzie dzielą się na tych, którzy biegają i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że chcą biegać. Misją naszej Fundacji jest dotarcie do nich i przekonanie ich do tego, że biegać „trzeba”. Rezerwy są nadal duże, bo pomimo znacznego wzrostu zainteresowania bieganiem w ostatnich latach nadal daleko nam do poziomu krajów na przykład Europy Zachodniej.

Wydaje się, że jej naturalnym patronem musi być nie kto inny, tylko wielki popularyzator biegania, niezapomniany Tomasz Hopfer. To on sprawił, że w latach '70tych XX wieku Polacy uwierzyli w bieganie a debiutancki Maraton Warszawski ukończyło aż 1861 osób, co nawet w 2012 roku należałoby uznać za fantastyczny wynik (jak na debiut).

Jak sprawić, aby dziś program popularyzowania biegania był stale motywujący dla nowych adeptów ale i atrakcyjny - dla doświadczonych biegaczy? Wydaje nam się, że mamy na to patent i co najważniejsze - wdrażamy go.

Mamy ambicję stworzenia nowych sportowych, biegowych centrów kraju, które odżywać będą na razie wprawdzie tylko raz w tygodniu ale od czegoś trzeba zacząć.

FUNdacja BIEGanie powstała w 2007 roku w celu promowania biegania, naszym zdaniem najpiękniejszej i najprostszej formy aktywności fizycznej. Prezesem Fundacji jest Paweł Januszewski, niegdyś czołowy polski zawodnik na dystansie 400m i 400m ppł, Mistrz Europy z 1998 roku, obecnie także Członek Zarządu PZLA. W Zarządzie Fundacji są także: Adam Klein i Krzysztof Janik z portalu Bieganie.pl.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2012, 13:56:30 »
dziś było nas całkiem dużo  :-p

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 04, 2012, 10:38:19 »
takk myslalam o tym :) ale sama jakos tak dziwnie to raz dwa duzo biegacie , bo ja kondycji nie mam :D? jak to wyglada w ogole?

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 06, 2012, 19:57:49 »
A jak wyglada przedzial wiekowy? Ja jestem juz po piecdziesiatce,od trzech miesiecy biegam sam po lesie,zrzucilem juz 11 kilogramow,jest coraz lepiej,zaczyna mnie to wkrecac.Nadaze za wszystkimi?

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2012, 22:26:43 »
te spotkania są dla wszystkich, to jest biegowa zabawa i trening dla każdego

Róża

  • Gość
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 09, 2012, 14:55:32 »
Bardzo wszystkich zachęcam i ... siebie też. Kiedyś ledwo w czasie biegu Polska biega  a teraz kilka razy w tygodniu po kilka kilometrów na stadionie lub po lesie z psami. Samopoczucie świetne, zimno nie straszne. Tylko ta sobota ... nie zawsze pasuje. Ale w końcu ... dobiegnę.

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 12, 2012, 23:48:15 »
ok :) ide:)

Offline maluszkowa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 14, 2012, 12:33:32 »
To i ja może się przyłącze w przyszłą sobotę :)

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 14, 2012, 22:02:31 »
na razie biegałam dzisiaj pierwszy raz od jakiegoś czasu także z moja kondycja to bede się wlokła za cala grupa :P

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 17, 2012, 16:38:02 »
Cytat: "pazurkowa90"
na razie biegałam dzisiaj pierwszy raz od jakiegoś czasu także z moja kondycja to bede się wlokła za cala grupa :P


na stadionie nie biegamy obowiązkowo w grupie, ponieważ każdy biegnie w swoim tempie, takim jakie uważa dla siebie najodpowiedniejsze, ale jak najbardziej w grupie to ćwiczymy, gimnastykujemy się i robimy rozgrzewkę. ale dla leniwych zawsze znajduje się jakiś powód dla którego nie jest w stanie przyjść i pobiegać  :razz:

Offline GROTA10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
jak sie ubrac
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 18, 2012, 13:53:12 »
Biegam od czterech miesiecy.Zaczynalem kiedy na dworze bylo cieplo,wiec krotkie spodenki i jakas koszulka wystarczaly.Przy takiej pogodzie jak teraz mam duzy problem jak sie ubrac.Problem jest taki ze po przebiegnieciu 6-7km jestem caly mokry.Niedawno przyplacilem to 39 stopniowa goraczka i lezeniem w lozku.Jak prawidlowo powinnismy sie ubierac na taka pogode?.Ja zakladam spodnie dresowe marki DOMYOS kupione w sportowym sklepie dla biegaczy,podkoszulek,cienki polar marki CRIVIT kupiony w lidlu i tej samej marki kamizelke tez z lidla.Teraz niedawno byly w sprzedarzy dla sportowcow u nas w policach.Co robie zle?Czy to co zakladam nie nadaje sie do biegania? Boje sie ze znowu mnie dopadnie goraczka.Nie chce przez zime zaprzestac biegania.Prosze o jakies rady

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 18, 2012, 20:52:30 »
hmmm biegaczem zawodowym nie jestem, ale jakiś tam czas już biegam i moje doświadczenia są takie. mianowicie normalne jest, że jak wyskakuję z domu to w pierwszej chwili jest mi zimno, bo przecież na dworze chłodno jest, więc staram się rozgrzać jakimiś ćwiczeniami w domu, aby rozgrzewkę mieć już za sobą. bo tradycyjnie każdy bieg należy rozpocząć rozgrzewką, więc zanim zrobi się to na powietrzu to wpierw trochę zimno może podoskwierać. krótko - nie za grubo i ciuchy muszą odprowadzać wilgoć. i po pierwsze żadnego t-shirta bawełnianego. wchłonie pot i będziesz miał na sobie zimny mokry okład. jak pielucha tetrowa u dzieciaka. bawełna nie odprowadza wilgoci, a ją chłonie i zatrzymuje. masz cienki polar i kamizelkę? kamizelkę chyba także na polarku? no więc wydaje mi się, że za grubo. ja biegłem dziś ubrany następująco: spodnie legginsy, na tułowiu koszulka długi rękaw do biegania (cienka dopasowana z materiału odprowadzającego wilgoć z ciała) i kurteczka sportowa przeciwwiatrowa (cienka na podszewce z siatki). nie miałem na sobie nic na polarze. co jest najważniejsze w takim ubiorze  na taką porę roku? wydaje mi się, że właśnie kurtka. bo przy niskich temperaturach chłod przenika z wiatrem, a nawet jeśli nie wieje to sami go sobie robimy, bo wyprzedzamy powietrze  :smile: tak więc, gdy wracam do domu po treningu to oczywiście cały jestem mokry wraz z ciuchami, a nie marznę bo po pierwsze podczas treningu nie pozwalam sobie na stygnięcie aż do powrotu oraz oczywiście ciuchy nie są z typowej bawełny, więc nie mam ciężkiego mokrego okładu. to tyle. tak ja się ubieram.
tu jest trochę o ubieraniu, warto przeczytać:
ubieranie zimą

orak

  • Gość
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 18, 2012, 21:00:51 »
Będąc już przy temacie biegania, mam pytanie odnośnie stadionu przy ulicy Piaskowej. Czy są tam jakieś konkretne godziny otwarcia czy jest on otwarty zawsze i korzystać z bieżni może każdy, czy jak to wygląda? ;)

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 18, 2012, 21:12:44 »
konkretnie to nie wiem, ja korzystam ze stadionu w różne powszednie dni tygodnia ok. godzniy 19-20 i jest otwarty. często trenują wtedy piłkarze i inni biegacze, także amatorzy z zewnątrz (jak i ja). o tej porze roku, gdy po pracy chcę potrenować, jest już po prostu ciemno. więc biegnę na stadion. no i oczywiście bywam ttam w sobotę na spotkaniach BBL.

orak

  • Gość
Biegam Bo Lubię - Police !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 18, 2012, 21:32:35 »
Czyli korzystać może każdy, to dobrze. ;) Co do godzin, chyba sama muszę się przekonać.
Dziękuję za odpowiedź. :)