Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - duch

Strony: 1 2 [3]
31
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Października 07, 2018, 11:29:51  »
Nie, nic mnie nie boli. Nie należę do osób narzekających. Jak mam problem to staram się go rozwiązać.
Co do średnich wynagrodzeń i innych danych wszystko znajdzie Pan w Raportach, które są publikowane.
Co do mojej pracy nie musi mi Pan przypominać. Doskonale wiem gdzie jestem i za co odpowiadam. Swoją pracę staram się realizować najlepiej jak tylko potrafię, Wyrównanie wynagrodzeń w górę wszystkim zarabiającym mniej do 4300 to byłby koszt roczny kilkudziesięciu mln zł. Zakład fizycznie  nie jest w stanie tego zrealizować.


Post Merge: [time]Październik 07, 2018, 11:35:48 [/time]
Jest szansa już na pierwszy punkt z Pana listy :)
Dawno temu zrobiła pewna osoba uprawnienia państwowe do obsługi ....... i podwyżka za podniesienie kwalifikacji poszła ???? Chyba poszła do ...................... .

Post Merge: [time]Październik 07, 2018, 12:00:07 [/time]
Nie byłam tam jako wycieczka.
Z 15 lat temu pracowałam w audycie wewnętrznym. Audytowałam magazyn części zamiennych. Magazyn- jakieś z kilka mln. Finał- poszło na złom za grosze. Koszty /straty poniósł zakład. Przykładowo były trzy zwoje kabla po 150 m. Dwunastożyłowego. Koszt wtedy ok pół miliona. Kupiony na potrzeby komputeryzacji mocznika. Nigdy nie został wykorzystany. Zapas... Zapasy na wszystko co ważne w tym zakładzie to koszt ok. Kilkunastu mln jak nie więcej, bo każda jednostka chciałaby mieć swój zapas. Sam grzejnik na amoniaku to ok 12 mln a też by się przydał zapasowy.
Albo za wysokie kwalifikacje, albo za niskie, czyli czekamy na "swojaka" ??? Już takie plotki chodzą między ludźmi w firmie. Wystarczy przyjrzeć się stanowiskom mistrzów i starszych mistrzów, o specjalistach, nie wspomnę. Taka atmosfera, chyba nie sprzyja firmie.
Fafik_Do 4.10.18 trwa wewnętrzny nabór do Biura Zarządzania Infrastrukturą na stanowisko „ Specjalista ds. Nadzoru geodezyjnego i gospodarowania gruntami”. Zapraszam do rekrutacji. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.


Post Merge: [time]Październik 07, 2018, 12:09:01 [/time]
Ba ja widze ze sie nic nie dzieje, normalka.
A jak ma się coś dziać skoro są to słusznie i bezwzględnie posłuszni wybrańcy Mistrza lub Kierownika.
A morze tak co 6 m-cy wymieniać mistrzów i brygadzistów między zmianami,ciekawe czy wtedy też byłby taki HIGH LIFE ?
Wszystko zależy od inteligencji kierownictwa, a nie tylko wykształcenia. Jeżeli kierownictwo będzie inteligentne, to nigdy nie będzie miało problemu z pracownikami, bo oni wiedzą, że oni zrobią co trzeba, żeby pracownicy dla nich byli gotowi "skoczyć w ogień"

Post Merge: Października 07, 2018, 12:30:26
zakładzie
Chyba, że brygadzista nic nie umie i został brygadzista chyba z litości, ale to ja już wspomniałem pani Ania o tym wie :D
Może kilka zdań napiszemy o starszych mistrzach zmianowych w logistyce itp. Z tego, co nam wiadomo, kiedyś ich nie było i firma lepiej funkcjonowała. Za ich kasę, może lepiej zapewnić stałą obsadę w obsłudze sprzedaży towarów, czyli nawozów i problemów z obsługą będzie o połowę mniej. Teraz są mistrzowie, którzy niewiele mogą, bo i tak nie mają ludzi, pomocników operatorów. Podobno tak kiedyś było i nie było mowy o mobbingu, a i ludzie chętniej przystępowali do pracy, bo wiedzieli, że nikt im na ręce nie patrzy i liczy się wykaz na papierze. Może czas wrócić do "dawniejszej Polski "???

32
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 29, 2018, 19:31:38  »
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Kiedyś zakład był chyba bardziej przyjazny pracownikom, którzy z chęcią przychodzili do pracy, mimo komunie, jaka wtedy panowała. Teraz jest odwrotnie. Nie ma co wskazywać wydziałów, na których bardzo źle się dzieje, bo wystarczy dowiedzieć się, z jakich wydziałów, chce się przenieść na inne wydziały najwięcej pracowników. Przyczyna, jest chyba tylko jedna, a mianowicie nieprzyjazne kierownictwo, które chce prowadzić własne wizje, zasady itp. Jest takie zawsze aktualne przysłowie, że z "niewolnika, nigdy nie będzie, dobrego pracownika". Teraz młodzi i ambitni, często zapominają o szacunku do innych i po "trupach" dążą do celu, ale czy go osiągną ???

33
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpnia 30, 2018, 17:27:43  »
Widziałem pracę operatorów na magazynach M-Bag i proponuję, tym co narzekają na jednej zmianie, na pensje, przenieść się na przykład na M-Bagi i zapieprzać "za dwóch", za ich pieniądze. Może są wydziały, gdzie się nie narobią, ale nie wszędzie tak jest i tam gdzie się naprawdę ciężko pracuje, to kierownictwo nie docenia tego, podcinając skrzydła pracownikom, cienkimi premiami. Nie powinno być premii uznaniowych, bo wszyscy chyba się domyślamy, że są niesprawiedliwie dzielone. Punkt widzenia, zależy od miejsca siedzenia i tak to chyba to teraz jeszcze wygląda.

34
Trudne tematy / Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« dnia: Lipca 01, 2018, 20:49:47  »
Witam...
Co się dzieje z działem magazynowym LP-2 wydziału mocznika ??? Słuchy i nie tylko doszły,że tak wielki kombinat zlikwidował operatorów sztaplarek na swojej firmie. Teraz mają być aparatowymi LP-2 ??? Więc kto ma prowadzić załadunki klienta ??? Wydział LP-2 jest obstawiony kierownictwem pozbawionym wszelkiej wiedzy o o swoim miejscu pracy,czyli to wygląda na tzw "sabotaż" firmy. Ocena bierze się z tego,że spedycja zamawia dużo aut pod załadunek, a firma nie jest w stanie " fizycznie", zaopatrzyć w sprzedaż bezpośrednią tylu aut , gdyż dysponuje zaledwie w trzech, góra czerech operatorów załadunków plus z  tylu, ilu się da pomocników do prowadzenia załadunków , z tzw. łapanki innych wydziałów (zbędnych). Czas ju ż skończyć tą farsę i przejść do konkretów, bo związki zawodowe zawiodły na całej linii. Tak to jest jak mówią poza forum, że związki są na garnuszku i .....

35
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 23, 2018, 17:58:59  »
Jestem ciekaw, kiedy naród powstanie z kolan i przestanie się dawać wykorzystywać. Wykształcenie, to nie wszystko. Wiem to z doświadczenia.

36
Jak się chce, to da się wszystko. Całkiem nie głupi pomysł, żeby 107 puścić przez stare Police. Zawsze wszystko co nowe, jest dość wątpliwe i niechętnie przyjmowane, ale z czasem ludzie dochodzą do wniosku, że to nie było takie głupie.

37
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 10, 2017, 12:22:51  »
Czy przy planowaniu urlopów, na przyszły rok, pracownicy zakładu mają zakaz planowania urlopów w święta ??? Dotychczas musiało być minimum obsady, czyli dwóch pracowników, a jak jest teraz ???

38
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 01, 2017, 07:28:40  »
Dobrze dobrze Pani Aniu trzeba się zastanowić dlaczego ludzie właśnie uciekają z logistyki… rozumiem przejścia z jednego wydziału na drugi ale ten wydział to precedens w zasadzie ludzie z niego uciekają
Temat rzeka. Na pewno warto byłoby się przyjrzeć bliżej temu zjawisku i dowiedzieć, co w trawie piszczy.

39
Trudne tematy / Odp: Powrót do debaty na temat tunel Police Święta
« dnia: Grudnia 01, 2017, 06:40:15  »
Pytanie do entuzjastów mostów i tuneli za miliardy: jaki sens ma takie rozwiązanie?
co do mostu na świętej jest planowany, i jest to nawet ujęte w planach,,, co do kosztów ponieść maja police zakłady szczecin no i państwo,,,
A taki ma sens, że ludzie po tej stronie Odry, mieszkający wzdłuż pasa wybrzeża, nie będą musieli przebijać się przez zatłoczone drogi miasta Szczecina, by dostać się nad morze. Na przykład do Świnoujścia, Międzyzdrojów itp. Centrum Szczecina i część drogi S3 będzie mniej zatłoczona w sezonie.40
Tematy różne / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 06, 2017, 19:02:55  »
Dzień dobry. Temat ten był już poruszany. Nie, nie zastanawiał się. Karty multisport są kartami skierowanymi do pracowników ale poprzez umowę z pracodawcą. Są to karty płatne. Firmy tego typu karty opłacają z funduszu świadczeń socjalnych. Na Zakładach pracownicy otrzymują z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych 1900 zł w gotówce na karty Sodexo Pass plus dodatkowo ok 1300 zł na wczasy pod gruszą /w skrócie ponieważ jest gradacja i można przedstawić również fakturę za opłacenie kolonii, obozu itd. wtedy kwota ta powiększona jest o podatek VAT/. Dlatego przy kwocie ponad 3000 zł /na rękę/ każdy może sam zdecydować na co wydać tą sumę.
A co z uzdolnionymi dziećmi w sporcie pracowników ??? Czy są dla nich jakieś formy dofinansowania ???
Większość osób pracujących w Zakładach to mieszkańcy Gminy Police w której ani jedna jednostka nie ma wprowadzonych kart Multisport, a w Szczecinie jest ich 26
https://www.benefitsystems.pl/dla-ciebie/multisport/

Post Merge: [time]Czerwiec 05, 2017, 10:31:36 [/time]
Dodatkowo wysyłam informację:
k

41
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 14, 2016, 17:37:04  »
Co sądzicie o wprowadzeniu dwóch zmian na wydziałach pakowni LP-1, LP-2 i magazynach M-Bag ??? Na mój "chłopski " rozum, niewypał. Po pierwsze zabrano ludzi z 5 Bop i pozostawiono tylko po dwie osoby na noc, soboty i niedzielę oraz święta. Po drugie samochody zewnętrzne jak i samochody (dłużyce) z pakowni są obsługiwane w nocy (pozostałość po dziennych zmianach dotyczy załadunków aut zewnętrznych) i po trzecie pośpiech przy załadunkach, żeby wypracować 100 procent premii, spowodował już na początku groźny wypadek. Czy ktoś, kto stworzył taki "stwór", pomyślał i przewidywał taki obrót sprawy ??? Czy Prezes i zarząd wie o takich eksperymentach ???

42
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Października 25, 2015, 11:10:42  »
Nawiązując do tematu wprowadzenia systemu 2-zmianowego na wydziałach, to byłoby trafione, gdyby tam nie było pracy w nocy. Pomysł nie do końca chyba dobry, ponieważ na tych wydziałach, o ile się nie mylę, praca nie jest skupiona tylko na załadunkach, ale również na rozładunkach towarów przywożonych z produkcji. W dzień towar się sprzedaje, a nocą i w weekendy na ogół się pewnie dowozi nowy na magazyny i uzupełnia stany magazynowe. Nie wiem dlaczego szuka się nowych rozwiązań tam, gdzie praca jest praktycznie 24 godziny na dobę. To jest próba zwiększenia obsady na zmianach, tylko co będzie jak przyjdzie na przykład załadunek wagonów i kontenerów w weekendy ??? A co z samochodami, których nie zdąży się załadować do 22, będą stały do rana??? Bo akordu nie można wprowadzić tam, gdzie ma się do czynienia ze sprzętem ciężkim. Magazyny to jeden z najbardziej obciążonych pracą wydziałów i wszyscy to wiedzą, ale nikt na górze nie pomyśli, żeby zwiększyć obsadę, tylko wyeksploatować lub inaczej wycisnąć jeszcze więcej od tych co tam już pracują,bo i po co zwiększać zatrudnienie tam, gdzie jest to potrzebne, lepiej tworzyć nowe miejsca pracy dla  ludzi na stanowiskach nie robotniczych. Inna sprawa, to czas pracy, czy nie zostanie przekroczony ??? Nie róbmy z pracownika niewolnika, bo chyba nie tędy droga w Unii Europejskiej.

43
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Października 14, 2015, 19:15:06  »
Czy nie lepiej zatrudnić młodych, którzy wypełnią brakujące luki, niż wpuszczać kogoś z zewnątrz ??? A co będzie, jak nie znajdą tylu "amatorów" do pracy za pół darmo ??? Co będzie z odbiorem towaru, sprzedażą, itp ??? Kary umowne ??? A co one dadzą, jak zakłóci to produkcję, sprzedaż, itp. Rozpieprzyć coś, co przynosi zyski, jest najłatwiej, ale odbudować później już tego się nie da. Dobrzy operatorzy nie czekają na ulicy, a tam potrzebni są najlepsi.

Strony: 1 2 [3]