Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Konkret

Strony: 1 ... 9 10 [11]
151
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 23, 2015, 15:57:28  »
Z tego co mi wiadomo Pan Freitag to działacz Solidarności - no to koledzy ze spółki już Remech macie teraz silne wsparcie w obronie waszych miejsc pracy - może was nie sprzedadzą aby za 1 rok pracować dla prywaciarza za 1500 zł bruto. Powodzenia

Ja bym z tym wsparciem uważał. Dzisiaj związkowcy poszli do nowego prezesa i dostali DUUUUŻE podwyżki. Co ciekawe dostali dwa razy więcej niż wnioskowali, ich miny - bezcenne. Wygląda na to, że niedługo kilka osób straci pracę i prezes chce mieć związkowców "w kieszeni".

152
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 18, 2014, 16:40:44  »
Umiesz czytać ze zrozumieniem ?

Widzisz manam? Aż chce się przytoczyć stare porzekadło "gadaj z dupą to cię osra" :D

153
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 17, 2014, 19:18:02  »
Zarząd jednak każe zweryfikować tą kwotę, gdyż jest dla nich nie do przyjęcia.

Oczywiście, że tak. Jeżeli dostaje się na biurko koncert życzeń bez jakiegokolwiek uzasadnienia to myślisz, że ktoś to przyklepie? Na niektórych wydziałach od dwóch miesięcy były apele o umotywowanie podanych kwot. Były pisane maile, organizowane spotkania i wszystko jak krew w piach. Kolejne terminy mijały, uzasadnień nie było i padła decyzja o powrocie do stanu z 2014.

Góra i tak ma bardziej wyrozumiałe podejście niż ja, bo ja w takiej sytuacji bym zostawił tylko kwotę na remonty znaczące, mandatowe i serwisowe  :D

Z mojej strony EOT


154
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 17, 2014, 08:52:36  »
Oj oj. Ogądanie obrazków ze zrozumieniem nie jest Twoją najmocniejszą stroną :(  Dostrzegłem na tych obrazkach, że stary biurowiec ma się dobrze - nawet jakieś ozdobne elementy mu dołożono  ;D

Nie wiem o jakich obrazkach piszesz. Moja wiedza odnośnie stanu biurowca pochodzi z codziennych obserwacji. Jeśli swoją wiedzę opierasz na obrazkach to nie jestem pewny czy mamy o czym rozmawiać.

Nowi, często z tytułami i z umiejętnością obsługi programów komputerowych bez doświadczenia nie czują specyfiki instalacji.

Mamy jakiś nowych? Wydawało mi się (wygląda na to, że błędnie), że Zakłady nie przyjmują nowych. Jedynymi nowymi jakich widzę to grupki stażystów przesiadujące na bramie w oczekiwaniu na przepustki.

A mógłby wrócić z adnotacją 'Ze względu na błędy formalne remontów nie będzie'

Wracają, nie tylko z adnotacjami ale też z całymi obszernymi uzasadnieniami, ale nie są one z oczywistych względów upubliczniane.


Przy takim myśleniu daleko się nie pojedzie.

Powiedz to kierownictwu a nie mi, ja tu tylko sprzątam :)

155
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 16, 2014, 21:18:58  »
Nowy biurowiec jest potrzebny z 3 powodów:

1) Obecny biurowiec się sypie. Ściany coraz bardziej popękane. Jak będziecie w biurowcu to możecie sobie pooglądać, zwłaszcza w okolicach klatek schodowych.

2) W porównaniu z Puławami i Tarnowem nasz biurowiec to makabra. Często organizowane są u nas spotkania z udziałem przedstawicieli pozostałych spółek Grupy Azoty i aż wstyd ich trzymać w "koszarach". Jeśli mamy aspirować do miana lidera w grupie to musimy zadbać o odpowiedni wizerunek.

3) Biurowiec jest wizytówką przedsiębiorstwa. Pojawia się on w mediach i powinien mówić potencjalnym kontrahentom "jesteśmy nowoczesnym, pewnym siebie przedsiębiorstwem" a nie coś w stylu "jesteśmy zakompleksionym przedsiębiorstwem, w którym PRL jest wiecznie żywy". Jak nas widzą tak nas piszą.


Jeśli chodzi o remonty, to winę za taki stan rzeczy w znacznej mierze ponoszą osoby bezpośrednio odpowiedzialne na wydziałach. To na wydziałach tworzone są plany remontów, które później trafiają do biurowca do akceptacji. Serio myślicie, że pracownicy w biurowcu planują Wam co będzie remontowane? Jeżeli ktoś nie potrafi przygotować dobrego planu remontów to niech później nie płacze, że nie zostaje on zaakceptowany ze względów formalnych i wraca się do stanu z roku ubiegłego.

156
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 11, 2014, 21:45:59  »
Też nie rozumiem po co w ogóle Zakłady przeznaczają kasę na siatkarki. Ani to nam potrzebne, ani reklamy nie robi, a tylko koszty generuje. Równie dobrze Zakłady mogłyby sponsorować drużynę hokejową, takie samo wywalanie pieniędzy w błoto, ale widocznie ktoś ma w tym jakiś cel.

157
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 11, 2014, 16:41:23  »
(...) na Wydziałach próbuje się "przekonać" pracowników do czego innego. Np wykorzystania  urlopu do końca roku, choć kodeks mówi że można go wykorzystać do końca września następującego roku, albo że niby nie ma możliwości przenoszenia urlopów, choć i to nie jest to prawdą. (...)

Bo można go wykorzystać do końca września następnego roku. Całe to ciśnienie na branie urlopów teraz spowodowane jest tym, że pracodawca musi tworzyć rezerwy na wynagrodzenia związane z niewykorzystanym należnym urlopem. W praktyce wygląda to tak, że musi odkładać kasę, która bezproduktywnie leży. Jeżeli ludzie biorą urlopy to można te rezerwy odblokować i przeznaczyć zwolnione środki np. na premie świąteczne, doładowania, paczki itp. Jeśli ktoś się uprze, że chce urlop w następnym roku to raczej problemu nie będzie.


Do do sprawy zostania prezesem/dyrektorem, to generalizując można powiedzieć, że są trzy grupy ludzi:

Pierwsza grupa "odwala" swoje za pensję którą dostaje i są zadowoleni. Żadnego stresu, żadnych problemów.
Druga grupa robi swoje plus angażuje się w projekty, zgłasza swoje inicjatywy itp i cieszy się, że są potrzebni.
Trzecia grupa robi to co grupa druga, ale na koniec ma odwagę pójść wyżej i powiedzieć "zrobiłem to i to, usprawniłem tamto, dawajcie podwyżkę". A jak nie dostaną podwyżki to idą jeszcze wyżej, wg filozofii "jak nie drzwiami to oknem".

Jak myślicie, która grupa awansuje, zostaje kierownikami, dyrektorami i prezesami?

Jasne, poparcie polityczne pomaga, znajomości i rodzina też, ale to nie jest jedyna droga. Jak dobrze poszukacie to możecie w necie znaleźć CV naszych dyrektorów i prezesów, popatrzcie sobie na przebieg ich kariery zawodowej oraz projekty w których brali udział. Znaczna cześć z nich zaczynała od najniższych stanowisk na zakładach.

PS. Gdzie podziały się stare dobre czasy, kiedy bliźniemu do miski zaglądało się tylko po to, by upewnić się, że niczego mu nie brakuje?

Strony: 1 ... 9 10 [11]