Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - gienix

Strony: 1 2 [3]
31
Po głębszym zastanowieniu chyba faktycznie masz rację co do odległości między przystankami. Jedyne "dłuższe" przeloty to Ranczo-Przęsocin i Przęsocin-Mścięcino, reszta to rzeczywiście stosunkowo niewielkie odległości i na większości z nich trudno o płynną jazdę.

A do drzwi się przywyczają ;) Udało się z ciepłym guzikiem to i odskokowe drzwi nie będą stanowić śmiertelnego wroga :D

32
Bardzo dobry pomysł. Mam nadzieję że faktycznie na testach się nie zakończy i w zajezdni pojawią się nowe busy. Nie wiem jedynie na ile zasadne byłoby wprowadzenie hybryd na takie linie jak np. 101/107 - wydaje mi się że ilość magazynowanej energii mogłaby nie być zbyt wielka, ale w sumie od tego są testy ;)

W kwestii drzwi - spójrz na to z punktu widzenia pasażera. Moim zdaniem odskokowe są zdecydowanie wygodniejsze niż standardowe skrzydła.

33
Sprawy bieżące / Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« dnia: Marca 30, 2013, 11:42:03  »
Cytat: "Kuba"

Kościół to przede wszystkim ludzie świeccy mieszkający, pracujący i uczący się w różnych środowiskach - dlaczego chcesz ich zamknąć w budynku kościoła? :)


Dobrze wiesz że nie o fizyczny budynek chodzi :) i nie w tym jest najistotniejsza część tego zdania :) Ale nie ważne, nie ma co kruszyć kopii...  Temat w zasadzie jest zamknięty, bo żadna nasza pisanina niczego w tej kwestii nie zmieni. Owszem można złożyć kolejny wniosek o zmianę nazwy ronda, tylko to bez sensu - nie w tym rzecz. W moich wywodach dążę do tego, że cała ta operacja jest po prostu pozbawiona sensu. I to nawet nie jest kwestia czy to jest ta, czy inna nazwa, tylko pytanie brzmi po co w ogóle nazywać to rondo?

Cytat: "Kuba"

To byłoby uzasadnione w momencie, gdy nazwana miałaby być jakaś długa ulica, przy której mieszka/funkcjonuje wiele podmiotów - wtedy koszty byłyby znaczne. W przypadku nazwy ronda te koszty będą znikome w stosunku do całego gminnego budżetu.


Będą znikome, ale będą. Dlaczego działając prywatnie, czy też w ramach swojej firmy ponosisz koszty swoich decyzji, a jeśli jest to już decyzja tego typu jak omawiana, to płaci ogół społeczeństwa?

34
Sprawy bieżące / Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« dnia: Marca 30, 2013, 07:13:57  »
Cytat: "Kuba"

Ale inne Kościoły i inne związki wyznaniowe mają takie same prawo złożenia wniosku, jak każdy obywatel :). To nie jest kwestia jakiejś domniemanej wyjątkowej pozycji Kościoła rzymskokatolickiego :)


Rzecz nie w tym czy maja taka mozliwość (bo mają), ale w tym jakie ma szanse powodzenia taki wniosek?  W życiu codziennym (nie tylko lokalnym) znaleźć można wiele przykładów na to, jak kościół wpływa na politykę i z jaką łatwością forsuje swoje stanowiska, czy wnioski. Absolutnie nie można powiedzieć że w tym względzie panuje równość bo to bujda na resorach.  Mi ten układ nie odpowiada.... Dla jasności - nie jestem innowiercą, ale wyznaję zasadę . niech każdy zajmie się tym co robi najlepiej. Dlatego kościół  (każdy, bez wyjątku) niech zostanie w kościele, a rządzeniem niech się zajmą ludzie, dla których polityka jest narzędziem w osiąganiu celów gospodarczych dzięki działaniu na bazie własnego doświadczenia i wiedzy biznesowej, a nie skostniała kasta ludzi zamieniających się tylko stołkami, często bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy, za to z chęcią słuchająca "głosu ludu" - tyle że ten głos jest ważny wtedy, gdy pochodzi od określonych kręgów.

Chciałbym, aby koszty operacji nazwania tego ronda spadły i zostały fizycznie poniesione ( nie w postaci darowizny "na biednych", ale w postaci normalnej faktury wystawionej przez Urząd Miasta) na inicjatora tej akcji. Ja sobie po prostu nie życzę, aby publiczne pieniądze, których nigdy nie jest za wiele, za to lista potrzeb jest długa, wyrzucać na zbędne "inwestycje" tego typu. Czy dzięki temu w mieście będzie czyściej, drogi mniej dziurawe, chodniki proste, a w przedszkolach idealne warunki dla dzieci? Nie! Więc pytam się dlaczego ja, Ty, On, nasi sąsiedzi mają ponosić koszty tej w mojej ocenie prywatnej zachcianki, przyklepanej przez  Radę. A może radni którzy głosowali za przyjęciem, obniżą swoje diety na pokrycie kosztów tego co przegłosowali?

35
Sprawy bieżące / Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« dnia: Marca 29, 2013, 22:57:05  »
Zakładam, że ten tekst o dokonaniach miłościwie nam panującego to ironia?

Zakończenie całej sprawy dobitnie pokazuje jak struktury kościelne niebezpiecznie mocno wpływają na życie polityczne :(   bartek ma racje - z jakiego powodu rzymskokatoliccy dostojnicy/święci/itp stawiani są wyżej niż ich odpowiednicy innych wyznań?  Bo "tolerancyjna" większość katolicka musi epatować swoją wiarą, choć często nawet nie zna podstaw tej wiary, ale tak było za dziada, za ojca to i ja muszę wierzyć i dawać " świadectwo" przez nzrzucanie swojego punktu widzenia innym?  Dajmy te same prawa grekom, prawosławnym, muzułmanom....  A co tam - dajmy je wszelakim rycerzom Jedi itp... :-)  Żyjemy w ponoć wolnym państwie, ale o wolności wyznania w tym kraju moim zdaniem absolutnie mówić nie można, bo kościół katolicki robi co chce, jak chce.

36
Sprawy bieżące / Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« dnia: Marca 15, 2013, 23:09:34  »
Rękoma i nogami podpisuję się pod tym, aby pozostawić ronda w spokoju, bez jakichkolwiek nazw. Powodów jest przynajmniej kilka:
- żadne z polickich rond same w sobie nie ma większego znaczenia w układzie komunikacyjnym - po prostu zwykłe skrzyżowanie z wyspą centralną zbudowaną JEDYNIE na potrzeby upłynnienia ruchu. Jeśli zwolennicy nazwania ronda naprawdę czują nieodpartą potrzebę upamiętnienia takiej czy innej osoby, niechaj ufundują pomnik! Zyska miasto bo pojawi się jakiś element nazwijmy to małej architektury i jednocześnie nie straci bo nie będzie potrzeby finansowania czyjegoś "widzimisię"
- brak jakiegokolwiek sensownego powodu nazywania tego, czy innego ronda. Przytaczanie jako podstawy chęci upamiętnienia tej czy innej postaci nie jest dla mnie żadnym argumentem. Osobiście jestem przeciwko stosowaniu imiennych nazw wszelkiej maści dla jakichkolwiek obiektów. Taka personalizacja, szczególnie w odniesieniu do postaci z nazwijmy to historii najnowszej nie rodzi żadnych pozytywnych skutków. Jestem w stanie zrozumieć nazwy realnie historyczne, typu Mieszka I, itp...., ale dla przykładu Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej absolutnie do mnie nie przemawia. Podobnie przewijające się w wątku propozycje usadowienia nazwy w realiach "chemicznych" - naprawdę musimy zawsze i wszędzie podkreślać nasze zamiłowanie do tablicy Mendelejwa? OK, ZCH są w pewnym sensie przyczynkiem do może nie powstania, a rozwoju Polic, ale to chyba nie jest jedyny element który decyduje o jestestwie tego miasta?
- każda zmiana/nadanie nazwy powoduje konieczność poniesienia przez odpowiednią jednostkę kosztów tej operacji. Znaleźć można setki sensowniejszych sposobów na wydanie publicznych pieniędzy niż (upraszczając) ustawienie tabliczek z taką czy inną nazwą o której i tak nikt nie będzie pamiętał
- odnosząc się do samej proponowanej nazwy - czymże takim niesamowitym wpisał się w historię Polic abp. Majdański? Z całym szacunkiem, ale niech ksiądz proboszcz zajmie się swoją "robotą" i nie próbuje uszczęśliwiać na siłę mieszkańców miasta nazywając rodno imieniem swojego "idola". Mamy wolność i mam prawo sobie tego zwyczajnie nie życzyć, aby nasze ulice opanowali księża, popowie, muazini, immamowie czy ktokolwiek inny. Nie mam uprzedzeń - każdy wierzy w to co chce i niech tak zostanie! Nie narzucajmy innym swojej wiary, bo państwo polskie jest już wystarczająco mocno kościelne...
itp itd...

Jeśli ktoś ma ochotę mnie zlinczować - proszę bardzo :) Przedstawiam po prostu swój punkt widzenia, a w nim nie ma miejsca na bezsensowne nazywanie czego popadnie, imieniem kogo/czegokolwiek.

37
Masz włączoną synchronizację czasu (Panel sterowania - Data i godzina - Czas z internetu )? Jeśli nie to włącz - listę serwerów czasu możesz znaleźć np. w Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer_czasu

Domyślnie automatyczna synchronizacja (o ile jest włączona) wykonywana jest co kilka dni, ale możesz zmienić częstotliwość tej operacji, odpowiednio modyfikując rejestr Windows. W gałęzi:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient

znajdziesz wpis o nazwie: SpecialPollInterval który określa interwał czasowy pomiędzy kolejnymi synchronizacjami. Czas ten wyrażony jest w sekundach (w hex'ach), ale po kliknięciu wpisu do edycji możesz wprowadzić wartość dziesiętną. Dla synchro codziennego trzeba wpisać 86400 (czyli 24h * 60 min * 60 sek). Potrzebujesz częściej synchronizować, wprowadź mniejszą wartość.

Może choć w części rozwiąże to Twój problem "szalonego" zegarka ;)

38
Rozrywka i Kultura w regionie / [Szczecin] Dni Morza 2012
« dnia: Czerwca 10, 2012, 19:28:47  »
Tak się zastanawiam co jeszcze takiego morskiego zostało w Szczecinie, żeby organizować szumnie zwane Dni Morza, sprowadzające się jednakowoż do dziesiątek kramów z jadłem wszelakim i kolejnych kramów na których próbuje się sprzedać co popadnie - korane, garnki, przyprawy, cokolwiek - ale z obowiązkowym narzutem 200% marży. To jest chore... Dni morza nie mają ŻADNEGO związku z morzem, podobnie jak i sam Szczecin zresztą. Jeszcze kilka dni temu czytałem gdzieś, że szczecinianie nie przepadają za tą imprezą i wcale się nie dziwię. Przeszedłem się w sobotnie popołudnie po tym jarmarku i powiem szczerze - nic, totalnie nic nie było mnie w stanie przyciągnąć na tyle, abym pozostał tam dłużej niż czas potrzebny na przejście się po długości Wałów Chrobrego. Ciekawsza jest już obserwacja gry w szachy lub snookera w telewizji... Przykro mi, ale nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym się pojawić na obchodach tego święta po raz kolejny. Ta impreza z roku na roku traci rację bytu, tworzona jest bez pomysłu, bez polotu, aby tylko się odbyła... Przerażające, bo już za chwilę TSR i o ile poprzedni finał oceniam pozytywnie, o tyle o kolejny zaczynam się bać. Mam nadzieję, że za jego przygotowanie wezmą się inni "spece" i nie zniszczą szansy promocji Szczecina poprzez tą imprezę organizując ją na tak dennym poziomie jak tegoroczne dni morza. Dlaczego z jednej strony można zorganizować imprezę nietuzinkową, niepowtarzalną jak Pyromagic, a z drugiej strony brakuje pomysłu na imprezę, którą organizuje się od lat???

Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych ;)

39
Neo 1MB, Wyszyńskiego 60


Strony: 1 2 [3]