Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - gienix

Strony: [1] 2 3
1
Sprawy bieżące / Rzeź zieleni na terenach SM Odra
« dnia: Września 24, 2020, 21:24:41  »
Od kliku lat obserwuję stałą tendencję zarządzających SM Odra, do wycięcia w pień wszelkich drzew znajdujących się na terenach administrowanych przez tą spółdzielnię (celowo z miałej litery). Przyczyny za każdym razem są inne: kruchość drzew, stany chorobowe, niebezpieczeństwo dla parkujących samochodów, itd... W efekcie w ciągu dwóch ostatnich lat, w promieniu 100 metrów ode mnie wycięto kilkanaście zdrowych i w większości przypadków nikomu nie przeszkadzających, dorodnych drzew. Drzew dających schronienie ptakom, czy nietoperzom, ale przede wszystkim dających odrobinę cienia nam ludziom żyjącym w mieście w trakcie upalnych miesięcy. A wszyscy wiemy, że gdy przychodzi lato, wszyscy szukamy odrobiny wytchnienia w morzu betonu, pod rzucającymi choć odrobinę cienia koronami drzew.


Wszyscy, ale nie pracownicy SM Odra!
W osłupienie wprawiło mnie ogłoszenie sprzed dwóch dni, dotyczące konsultacji w sprawie wycięcia kolejnych trzech drzew. Powodem tej wycinki ma być fakt, że ... drzewa te dają zacienienie!!!!
Żeby nie być gołosłownym, oto oryginalne ogłoszenie zastane na drzwiach:Dodam tylko, że wraz z karczowaniem wszelakiej zieleni nie idą w parze ŻADNE nasadzenia.


Łudziłem się, że gdzieś jest granica tej rzezi, ale jak widać nie ma! Metoda jest jedna wyciąć wszystko co zielone i zabetonować każdy cm2.
Ja mówię temu działaniu stanowcze nie!
Proszę wszystkich, którym zależy na tym aby "Gmina zielona" pozostała wciąż zielona, a nie betonowa, aby wzięli udział w tych konsultacjach i wyrazili swoją opinię.
Nie pozwólmy, aby garstka osób zdemolowała nasze miejsce do życia!

2
Kupię lub wynajmę garaż "pod lasem" na Wyszyńskiego / Okulickiego.


Kontakt: 600 366 433 (lub na priv).

3
Tematy różne / Odp: Inwestycja przy Orlenie- co powstanie?
« dnia: Lutego 08, 2019, 23:45:01  »
Moze jakies male keefsi otworza. :)
A po kiego? Felix daje radę! Ja złego słowa na nich powiedzieć nie mogę - naprawdę smaczne żarełko, bije na głowę House of Chicken i absolutnie nie odstaje od ka_ef_ce :)

to będzie chit facebooka
Oj, będzie :)

4
Trudne tematy / Odp: W połowie czasu do morza
« dnia: Grudnia 30, 2018, 20:05:54  »
Jeśli oplata nie będzie oderwana od rzeczywistości nie  wyobrażam sobie że ktoś będzie wolal jechać 1.5 godz nad morze, zamiast za jakies 5 zeta skrócić sobie drogę o połowę.
Jeśli opłata będzie na sensownym poziomie to zapewne tak, ale jeśli operator tunelu wzorować się będzie na wysokości opłat za autostrady w Polsce, to może być różnie :)
Poza tym, trzeba pamiętać, że jeśli alternatywą do tunelu będzie ZOSia, to przejazd dookoła Szczecina z całą pewnością zajmie znacznie mniej czasu niż obecnie przez miasto (co pochłania gros czasu).

Tak czy siak - to tylko gdybanie. Kibicuję tej inwestycji całym sercem bo znacząco ułatwi dojazd do wszystkich destynacji od północnego Szczecina po Nowe Warpno.

5
Trudne tematy / Odp: W połowie czasu do morza
« dnia: Grudnia 27, 2018, 11:32:16  »
Wpuścić prywatnego inwestora (ów), zrobić tunel płatny i po kłopocie.
Owszem, tylko jak będzie płatny to nagle okaże się że aż tak bardzo potrzebny to on nie był :) bo ludzie dalej będą jeździć dookoła/przez Szczecin.

6
Trudne tematy / Odp: W połowie czasu do morza
« dnia: Grudnia 26, 2018, 15:55:40  »
A tak na serio - nie liczyłbym na żaden prom.
Na tunel za naszego życia raczej też nie należy liczyć. Moim zdaniem jeśli ZOSia powstanie zanim zejdziemy z tego padołu, to co najwyżej w relacji Police -> A6 (Kołbaskowo). Bez tunelu który jest po prostu piekielnie drogi.

7
Wykopię temat, choć może nie do końca jest on właściwy, ale o tegorocznym BO nie ma / nie znalazłem ani słowa....

Chciałbym jedynie przypomnieć, że 1 grudnia (czyli jutro) jest ostatnim dniem kiedy można oddać swój głos na projekty z BO 2019. Nie mam w tym żadnego interesu, bo nie zgłaszałem (ja, ani moi znajomi) żadnych projektów, ale uważam, że warto decydować o naszym otoczeniu gdy mamy taką możliwość.

W tym roku głos oddać można na dowolną ilość projektów z listy, a do wydania jest 1,3 mln PLN.
Cytując UM Police:
"W tej edycji, tak jak i poprzednio, kwota budżetu obywatelskiego została podzielona na projekty miejskie oraz projekty sołeckie. Kwoty w stosunku do lat poprzednich zostały odpowiednio zwiększone. Na projekty miejskie w roku 2019 zamierzamy przeznaczyć 1.000.000 zł, a na sołeckie 300.000."

Jako, że jutro jest już ostatni dzień głosowania, to praktycznie pozostaje jedynie zagłosować online poprzez formularz na stronie http://www.bo.police.pl/formularz.html

Listę projektów z ich opisem znaleźć można tutaj: http://www.bo.police.pl/wnioski.html

Zadbajmy o lepsze miasto i gminę Police w miarę naszych (skromnych) możliwości.

8
Tematy różne / Odp: Powiększanie i remont hali przy Dom Luxie, co będzie?
« dnia: Października 23, 2018, 21:30:34  »
podobno w hali ma być Media expert
W zasadzie można to uznać za pewnik - szukają już pracowników:
https://kariera.mediaexpert.pl/oferty/2735,kierownik-elektromarketu-police

9
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Marca 23, 2018, 20:39:48  »
Mi SKM jest obojętne (buduje się na Wkrzańskiej), ale z racji tego, ze korzystam tylko z samochodu i SKM tego nie zmieni (korzystałbym może z dojazdu na lotnisko w goleniowie - chociaż pewnie i tak wybiorę opcje taxi po szybciej i bez przesiadek) wolałbym, aby kasa poszła na obwodnice szczecina (troche szczecin by sie rozluźnił) lub przeprawę police - swieta.

Zanim się wypowiesz, to może trochę się doinformuj, proszę.... "Kasa" z projektów nazwijmy to kolejowych nigdy nie pójdzie tak po prostu na drogi, a z kolei na drogi jako takie UE dofinansowania nie przyzna. Świat się zmienia i czas to zauważyć!

10
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Marca 12, 2018, 23:01:06  »
Świetna wiadomość - teraz już naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie w realizacji tego projektu.  ;D ;D

11
Energopol w swojej historii chyba nic nie oddał w terminie, więc pytanie jest bardziej z gatunku: czy opóźnienie będzie się liczyć w miesiącach czy latach :)

12
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Grudnia 16, 2017, 17:23:10  »
Póki co stacją końcową są Police, a głównym węzłem przesiadkowym nowy przystanek Police Piłsudskiego. Mówiąc szczerze niespecjalnie wierzę w to, że SKMka pojedzie do Z.Ch. w pierwszym etapie realizacji projektu, choć osobiście uważam to za błąd...

13
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Grudnia 13, 2017, 20:56:26  »
Naprawdę są tacy policzanie, którzy wierzą w powrót kolei do Polic?
To już nie jest kwestia wiary, tylko faktów. Jest finansowanie, są przetargi... Czego jeszcze potrzebujesz żeby uznać SKM za projekt w realizacji?

14
Pomijając ewentualne przeszkody techniczne (o ile faktycznie występują), to ZDiTM i tak powie że niedasię z braku kasy... A przypominam że organizatorem komunikacji w Policach i w Szczecinie jest właśnie ZDiTM.

Wbrew pozorom te tylko 4 przystanki nabijają sporo kilometrów ponad obecną trasę 107. Poza tym już w tej chwili rozkład przez większość dnia można włożyć między bajki, a wydłużenie trasy jeszcze tylko pogorszyłoby sprawę. Obawiam się, że te dwie przyczyny - kasa i opóźnienia, kładą sprawę na łopatki :(

15
Trudne tematy / Odp: Powrót do debaty na temat tunel Police Święta
« dnia: Grudnia 03, 2017, 22:47:56  »
Jak nie ma korków to do węzła Kijewo spokojnie dojeżdżam w 30 minut.
Wybacz, ale przy przestrzeganiu obowiązujących przepisów jest to po prostu niemożliwe ;)

Strony: [1] 2 3