Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - babadraba

Strony: 1 ... 10 11 [12]
166
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Listopada 29, 2009, 23:49:04  »
Cytat: "patrykpolice"
poza tym głosowanie na radnego - jest stricte lokalne - stąd w Policach wystarczy 70-100 głosów aby nim zostać

Nie zgodzę się z tym. Żaden z wybranych radnych miejskich nie uzyskał wyniku poniżej 100 głosów. Dopiero radni, którzy weszli za W. Diakuna, J. Pisańskieego i śp. K. Tobołę mieli niższe wyniki.

Diakun Władysław 739
Pisański Jakub 324
Korczyc Bogumiła Janina 312
Chmielewski Janusz 301
Kardziejonek Jerzy Konstanty 283
Sobczyk Adam 275
Jaźwińska Elżbieta 265
Różycki Mariusz Roman 253
Król Witold Melcher 236
Wirkijowski Kazimierz 218
Durman Zygmunt 182
Kropidłowski Zbigniew 180
Toboła Krzysztof Stanisław 162
Kosiorkiewicz Władysław Jan 162
Rajewski Michał Wojciech 150
Ufniarz Grzegorz Marek 149
Pachis Bartłomiej Władysław 148
Hlek Zofia 147
Rybowski Jan 136  
Tokarczyk Tomasz Maksymilian 113
Karpiszyn Mieczysław 104

Cytat: "patrykpolice"
sumaryczna wspomniana przez Ciebie ilość głosów oddanych na Panią Ewę jest prosta do wyjaśnienia - otóż w danym okręgu wyborczym głosuje tylko dana garstka mieszkańców (z danego obszaru wyborczego - czyli często 2-3 ulice a nie cała Gmina czy Powiat), a nie wszyscy uprawnieni do głosowania.
 
Okręgi powiatowe są rozległe i nie ograniczają się tylko do kilku ulic.

Cytat: "patrykpolice"
otóż wynik, który przytaczasz dotyczy wyborów samorządowych i startowania z lokalnego komitetu wyborczego, który sam w sobie niestety mimo dobrych chęci i mnóstwa pieniędzy wyrzuconych w kampanię nie wiele zwojował, ale to raczej wina (zasługa) lidera grupy,

Do polityki trzeba mieć intuicję. E. Chmielewską intuicja zawiodła w poprzednich wyborach. Teraz może będzie lepiej. Z pewnością start na burmistrza znacznie zwiększa szanse na otrzymanie mandatu radnego, i w mojej ocenie o to w tym przypadku chodzi. Trzeba tylko uważac, aby nie podzielić losu P. Misiło, który jako jedyny kandydat ubiegający się o fotel burmistrza 3 lata temu, nie został radnym.

167
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Listopada 29, 2009, 11:45:05  »
Cytat: "patrykpolice"
Oczywiscie sama niemal pewna kandydatura Pani Chmielewskiej znaczaco zatrzesie politycznym podworkiem i doskonale nie tylko Pan Panie Janie zdaje sobie z tego sprawe. Szanse na wygrana takze sa duze i beda rosly wprost proporcjonalnie do nienawisci i jadu jakim atakowac juz niebawem zaczna przeciwnicy czy kontrkandydaci Pani Chmielewskiej.


Nie wiem skąd takie wysokie mniemanie o kandydaturze p. Ewy Chmielewskiej. W ostatnich wyborach samorządowych, startując z 1 miejsca osiągnęła wynik zaledwie 156 głsów -
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wynikiKandydat.html?okregId=321100-RDA/3&kandydatId=8a8a8a830e3bc34c010e3c2a6e070191
Bodajże dwa lata wcześniej startowała do sejmu z list Platformy Ob. i wówczas wynik był dużo lepszy chyba 2 lub 3 tys. głosów. Ale gdy zabrakło dobrego szyldu wyborczego, zabrakło także wyniku. Teraz będzie podobnie. Tym bardziej, że został niespełna rok do wyborów a p. Chmielewskiej nie widać wogóle w mediach. Według mojej oceny to widoczny znak na to, że jej zaplecze polityczne, o ile jest takowe, nie ma zbyt wiele wiedzy o marketingu politycznym ani o mechanizmach wyborczych. Ale niech próbuje. Im większy wybór dla wyborców tym lepiej. Także lepiej dla obecnego burmistrza (którego fanem nie jestem), im wieksza ilość kandydatów tym ma większa szansa na jego wygraną wyborów w pierwszej turze.

168
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Października 23, 2009, 23:22:31  »
Cytat: "yak"
Cieszę się "babadraba", że podzielasz moje przekonanie odnośnie kolejnego burmistrza. Jak słusznie piszesz - będzie nim Władysław Diakun.


"Yak" cóż mogę powiedzieć, będzie bo być musi. Wynika to z ignorancji dużych ugrupowań politycznych, którym brakuje pomysłu i profesjonalizmu. Skoro przez mijające trzy lata nie wypromowano kontrkandydata to można teraz "pocałować psa w nos" i zabiegać tylko o miejsca w radzie miejskiej.
Jak pisałem wcześniej, władza sprawowana zbyt długo psuje. Jeśli nie samego Diakuna to jego zaplecze polityczne z pewnością. Zmiana przydałaby się już teraz ale jej nie będzie. Moim typem byłaby Elżbieta Jaźwińska - byle nie jako kandydatka polickiej lewicy w obecnym wydaniu.

169
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Października 23, 2009, 01:15:05  »
Burmistrzem może być tylko Diakun, dlatego że:
1. Ludzie przyzwyczaili się do jego nazwiska i nikt nowy nie zakorzenił się w ich głowie (bo żadna formacja polityczna nie zadbała o to przez ostatnie 3 lata, a teraz jest już za późno).
2. Im więcej będzie się mówić w mediach politycznych źle o Diakunie, tym bardziej jego elektorat będzie zmotywowany (przykład Nowych Polic i P. Misiło jest aż nadto dobitnym przykładem).
3. Diakunowi nie trzeba pomagać (co otwarcie deklaruje Yak, i pewnie z czasem kilka innych osób),  z powodzeniem obroni się sam swoim nazwiskiem przed krytyką.

Burmistrzem nie powinien być Diakun bo:
1. Władza sprawowana zbyt długo psuje, jeśli nie samego Diakuna, to z całą pewnością jego zaplecze polityczne, zo zresztą widać co raz jaskrawiej.
2. Jeśli okaże się, że popełnił kłamstwo lustracyjne, nie powinien stawać w szranki wyborcze w 2010 roku. A to, jesli okaże się prawdą zostanie rozstrzygnięte po wyborach. Do tego czasu Gryf na plecach (nazwisku) Diakuna wprowadzi do rady miasta od 7 do 10 radnych.

170
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Października 14, 2009, 23:28:21  »
Moim zdaniem już czas na nowego burmistrza, bo władza sprawowana zbyt długo psuje. Nowego burmistrza jednak nie będzie bo przez trzy lata nikt, żadna partia ani ugrupowanie nie zadbało o wykreowanie nowej osobowości. Duże partie jak PO czy PiS liczą tylko na logo firmowe, a to w wyborach samorządowych w naszym mieście na pewno nie wystarczy. Otwartą kwestią pozostaje to, czy taki stan wynika z konformizmu i wiary w magię nazwy partii, czy też z braku polotu i perspektywicznego myslenia. W mojej ocenie w Policach pod dużymi szyldami partii znajdują się ludzie nieprofesjonalni, którzy nie myślą perspektywicznie. Do czego to doprowadzi pokazuje przykład SLD, które w Policach nie stanowi już nawet marginesu politycznego.

171
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Września 27, 2009, 21:19:58  »
Cytat: "airam"
Myślisz o wniosku PO o odwołanie Wiceprzewodniczącego Rady P. Króla?


To pewne? A kto w zamian?

Strony: 1 ... 10 11 [12]