Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Shaman

Strony: [1]
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Dzisiaj o 12:47:01 »
... Minimalna na przestrzeni 5 lat wzrosła o 2200 zł  xd dostaliście tyle przez ten okres wyrównania do minimalnej ,zwanymi u nas podwyżkami?

Chyba ty :D

Post Merge: Dzisiaj o 12:57:35
Oszczędzanie na pensjach pracownikach zawsze było najprostrzym rozwiązaniem. Każdy wie żeby wyjść na prostą pracownik jest potrzebny jednak nikt nie liczy sie z pogrzebani pracownika. Tłumaczenie się trudną sytuacją rynkową nie jestem żadnym usprawiedliwieniem uszczuplania podstawowych pensji pracownika. Jeśli chcą oszczędzać niech wejdzie program PDO. Prezes G.A. mówi że nie chcą zwalniać, a dzieje się zupełnie coś odwrotnego. Robi się z nas baranów pod przykrywką ratowania miejsc pracy.
To już było pisane, że zamkną zakład w białych rękawiczkach bo ludzie sami się zwolnią. Najbardziej boli, ze ludzie którzy mieli pomagać( ZZ i przedstawiciele załogi) ciągle się zasłaniają jakimiś przepisami, które w ogóle  są dziwne. Czy informowanie pracowników o zmniejszeniu ich wynagrodzenia, obcinania dodatków, pogarszaniu warunków pracy wkracza na aspekt tajemnicy handlowej

Tak ZZ, które zostały przekupione zwiększeniem płacy zasadniczej (tylko oczywiście ludzie wyznaczeni do negocjacji z ramienia ZZ) 2k brutto...

Jak widać da się podwyżkę dostać, sprzedać wszystkich zakłądowców za kilka srebrników...

Czekam z niecierpliwością na wyniki tych "negocjacji"...

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 28, 2024, 12:48:15  »
W Puławach zwiazki już się wzięły za propozycję zarzadu. Pojechali z nimi grubo mam nadzieję że nasze tak samo zrobią.

Post Merge: [time]Czerwca 28, 2024, 00:09:33 [/time]
https://zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=2005

Post Merge: [time]Czerwca 28, 2024, 00:10:34 [/time]
https://zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=2005

Powiem tak, za jaskółke to powinien być sztum, tyle kasy na nią idzie.... (może Pani Ania się podzieli tą informacją).
I zarząd ma jeszcze czelność zawieszać ZUZP lub jego część, samo myślenie o tym, bez wykonania wszystkich możliwych cięć na najwyższym szczeblu i pokazania przykładu, że zależy zarządowi na zakładzie jest po prostu hipokryzją, może Pani Ania się odniesie do tego co zarząd robi na najwyższych szczeblach, żeby oszczędzać, a nie robić to kosztem pracowników.

Ja tu widzę zagranie na wykończenie pracowników, duża część się zwolni sama jak zostanie zabrana jedyna wartość dodana jaką ten zakład ma do zaoferowania (DDW, dodatki zmianowe etc.), a zarząd zgasi światło i powie, że się nie dało zakładu uratować, ponieważ pracownicy źli i odeszli...

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 19, 2024, 07:56:23  »
Szanowna Pani Aniu,

mam pytanie nieco z innej dziedziny, choć jednak z nią związane. Czy po restrukturyzacji zakładu można spodziewać się podwyżek dla pozostającej załogi? Taki krok mógłby zainicjować nadzieję na lepszą przyszłość zakładu i przeciwdziałać potencjalnym odejściom pracowników. Nie ukrywam, że obecne stawki w zakładzie wydają się nieproporcjonalnie niskie (śmieszne aż), zwłaszcza w porównaniu do zarobków menedżerów i dyrektorów. Mówiąc "śmieszne", mam na myśli kwoty poniżej średniej krajowej dla każdej analizowanej pozycji zawodowej.

P.S.
Czy ma Pani wiedzę i może się jednym słowem podzielić nią, jak bardzo jest źle?

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 13, 2024, 10:36:11  »
Spokojnie wróci prezes Jałosiński i wytnie połowe zakładu i już będzie Lift Off... xD

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 07, 2024, 12:49:48  »
Ten cały projekt to komedia...
Odbieranie budynków, które nie istnieją to tylko wierzchołek góry lodowej...
Ciekawe jak to się ma do odbiorów "kamieni milowych" w umowie...

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 15, 2024, 09:43:36  »
Ależ oczywiście, nasze strategie rozwoju są równie klarowne jak plany budowy zachodniego obejścia Szczecina. To takie tajemnicze, że nawet GPS się czasem gubi. Co do obwodnicy Polic, może to jest nasza nowa wersja sztuki abstrakcyjnej w planowaniu infrastruktury - droga bez początku i końca, idealna dla miłośników nieskończoności!

A tak na serio, to fajnie by było jak by ten tunel powstał zanim wykitujemy...

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 15, 2024, 09:29:40  »

Co do tunelu to podzielam entuzjazm czarnego kolegi... po prostu nikt tego nie chce zrobić bo zakład mają zamiar wygasić a po co ten tunel jak zakłądu nie będzie?

A ciężarówki z polimerów to mają się przebijać przez cały Szczecin? Czy polimery też do zamknięcia :D.

Dla mnie ta fabryka z plastiku póki co nie istnieje (bo nic nie produkuje oprócz ton CO2) i jak tak dalej będzie szło to będzie w czarnej doopie jak ZCH. Sorry czarny kolego nie wiem czy tam się zmieści...

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 15, 2024, 07:57:42  »
Co do win Tuska, czy jego czy nie jego, nie piłem, nie wiem. Natomiast wiem, że przez 8 lat PiS prowadził zakład i doprowadził do sytuacji w jakiej się znajduje i tak można zwalać winę na EU, ale to polityka PiSdzielców poróżniła nas z EU przez co nie mamy siły przebicia, sorry nie mieliśmy, wrócił Tusk i naprawi to co zostało spierdol...e. Zakłady albo zdechhną albo nie, wróżbita Maciej musiałby się nieźle napocić przy tej wróżbie.

Co do tunelu to podzielam entuzjazm czarnego kolegi... po prostu nikt tego nie chce zrobić bo zakład mają zamiar wygasić a po co ten tunel jak zakłądu nie będzie?

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 06, 2023, 07:57:01  »
To jest państwowa firma jak słabo staliśmy to przejął nas Tarnów. Teraz łyknie nas Orlen i dalej będziemy ciężko pracować. To niech wezmą od banku trochę więcej kasy i wypłacą 13 pensję.
Nas? Jakich nas. Gdyby Orlen miał kogokolwiek brać to tylko same Puławy. Razem z Anwilem rządzili by wtedy rynkiem nawozowym w kraju.  Po co im pozostałe stare molochy?
Bez obaw, Orlen nie przejmie Puław. UE nie pozwoli. Gdyby Orlen mocno się uparł i chciał przejąć Puławy musiałby sprzedać część Anwilu tak jak było z przejęciem Lotosu. Każdy wie jak na tym świetnie wyszli.

Hahaha, zapraszam dziś 11:30 konferencja ZAP, o tym, że Orlen go przejmuje...

Spokojnie, po ZAP, Polyolefins i ZCHP, a jak się nie uda na raz to po trochu będzie to robił, Obajtek ma chrapkę na nasz port.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 10, 2023, 12:18:12  »
wziąść
Na Twoim miejscu, to bym najpierw wziął słownik.

Nie trzeba, błąd jest, pisałem z rozpędu jeszcze zaspany po 7:00 rano, w klapkach i na klopie.

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 10, 2023, 07:24:24  »
Roznice w wynagrodzeniu.. dopiero będzie „śmiesznie” w 2024 kiedy minimalna bedzie prawdopodobnie wynosić 4254zl. Ciekaw jestem co wtedy  ::)
A co to jest teraz 4254 zł? xD
Za siedzenie w klapkach na nockach i dzwonienie po GAPS, że żarówka sie przepaliła to i tak dużo. Jak byście się czegoś nauczyli i poszli na rynek pracy, to normalnymi stawkami są 8, 9, 10 tysięcy.

Jak jest umowa z GAPS i ma on za to płacone, to nie ważne czy siedze w klapkach czy na klopie, mają wykonywać zapisy zawarte w umowie i tyle, z resztą doczekać się na tą przysłowiową "wymianę żarówki" to lepiej wziąść samemu zrobić, bo i tak ją krzywo wkręcą, albo wymienią na przepaloną, a i zdarza się, że powiedzą, że przecież świeci, chociaż nie świeci...

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 26, 2023, 13:07:52  »
Tak u nas ostatnie stanowisko związków to życzenia wielkanocne,
a tymczasem w Puławach:

http://www.zzprc.pulawy.pl/news.php?readmore=1897

Swoją drogą znowu słyszałem, że kasy na wypłaty zaczyna brakować, więc coś musi być na rzeczy.
Ktoś, coś??

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 25, 2023, 12:07:50  »
Pożyczki na wypłaty xd to nawet na ryneczku takie ploty nie chodzą, nie wiem gdzie to usłyszałeś, może nad morzem w Nowym Warpnie od turystów?


Puławy się teraz pienią bo generują największy przychód w Grupie. Tylko jak Police były na szczycie to wtedy oczywiście im pasowało? W Puławach też wstrzymali produkcję, kiedy my produkowaliśmy, mimo wszystko może to był błąd z ich strony? Ktoś powinien się z tego wytłumaczyć.

No właśnie na ryneczku nie, a na samym zakładzie już tak, sami fataliści wszędzie xD

Co do Puław to ciężko stwierdzić czy to dobrze, czy źle, że wstrzymali produkcję, pewnie czas pokaże.

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 25, 2023, 11:27:16  »
Ludzie po co ploty. Po co siejecie ferment. ????

Przyznaję, pierwsza część to plota (niepotwierdzona) odnośnie pożyczek, ale akurat to co się dzieje w Puławach nią nie jest: http://www.zzprc.pulawy.pl/news.php
I fakt Puławy to nie Police, ale się dzieje w GA.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 25, 2023, 07:40:07  »
Tak, już są brane pożyczki na wypłaty, ciekawe jak będzie z premią za 1kw.
W Puławach ostro podobno 300-500 osób do "posunięcia", a same Puławy głośno już o chęci odłączenia się od GA, a pracownicy chcą kontroli NIK, a umowy z ludźmi, którym kończy się umowa nie są przedłużane, niezależnie jakie referencje by człowiek miał...

Strony: [1]