Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Febe

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 20, 2019, 09:16:19  »
Co niektórym nie dogodzisz, były paczki źle, jest Sodexo to za mało. W du.... Ch się poprzewracalo, w innych zakładach nie dostaniecie Niczego. A z racji tego że dostajecie to i tak wam będzie mało. Nieraz myślę że narzekacie byleby narzekać. Cieszcie się tym co macie bo przez takie narzekanie wrócą do paczek i dopiero będziecie płakali.

Właśnie. Co niektórzy już zapomnieli, jakie to rarytasy były w tych paczkach i ile faktycznie z tego się wykorzystało.
Jeżeli ktoś jest tak leniwy, że nie chce mu się zrobić dwóch czy trzech kanapek do pracy, albo poprosić żonę (mamę ;) ),
a w ostateczności kupić coś gotowego po drodze, to naprawdę jego problem.
Może przez te 9 godzin (praca i dojazd) sama woda mu wystarczy.
Nie wierzę w to, że wynik ankiety będzie taki, że paczki wrócą.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 28, 2018, 18:42:25  »
Regulamin Zakładowego Funduszu świadczeń Socjalnych jest tworzony w oparciu o Ustawę o jego tworzeniu. Wysokość odpisu podstawowego, wynosi 37,5% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w roku poprzednim lub w drugim półroczu roku poprzedniego, jeżeli przeciętne wynagrodzenie z tego okresu stanowiło kwotę wyższą. U nas w Zakładzie wysokość odpisu to 149 % i jest to element negocjowany corocznie z zz . Regulamin ten zakłada, że dzieci to osoby od 1 toku (czyli jak ma ząbki i może chrupać czekoladę) do lat 14. Ustalone tak zostało przed półwieczem lub więcej gdy dzieci to były te do ukończenia podstawówki. Nikt nikogo nie dyskryminuje, bo idąc Pana tokiem mogłabym jako 35 letnia kobieta a dziecko pracownika (czyli mojej mamy) też tak twierdzić jak Pan, że paczki ze słodyczami nie dostaję a bym bardzo chciała i to jest dyskryminacja. Dzieckiem jest się do czasu gdy ma się rodziców. Ich dzieckiem, natomiast inaczej jest rozumiane dziecko w kwestiach alimentacyjnych (na dziecko płaci się do 26 rż ja się uczy ale do 18 jak się nie uczy- sam Pan widzi też różne podejście do „dziecko”). Komisja ustaliła, że paczkę lub kartę dostaje pracownik który ma dziecko/dzieci w wieku do 14rż (dla jasności podaje się to w rocznikach). 


Ps.post edytowany. Hostorycznie nie wiem z czego to wynikało, może były jakieś zapisy w prawie. Ja to widzę tak.

Post Merge: [time]Wrzesień 28, 2018, 18:01:00 [/time]

Podobnie mam pytania dlaczego są różne wartości. Wartość jest uzależniona od sytuacji materialnej pracownika/jego rodziny. ZFŚS jest formą pomocy, dlatego zgodnie z prawem jest uzależniona od kilku kwestii. Kilka lat temu była kontrola z państwowej inspekcji pracy i zakwestionowała m.in. wydawanie paczek o tej samej wartości dla wszystkich. Dlatego odtąd jest różnica 10 zł przy nabijaniu na karty sodexo i przy paczkach.

Co do wieku - nie ma takich zapisów w prawie, które to ograniczają. Firmy same to ustalają w wewnętrznym regulaminie. Niektóre uznają "dziecko" do ukończenia 18 roku życia, przyznając różne świadczenia, np. tzw. "kredkowe".
Moje pytanie było związane z tym, że skoro w tym roku jest wybór i może być zasilenie karty, a nie czekolada do chrupania, to być może coś się zmieniło w kwestii wieku "dziecka".

Co do wartości - zawsze tak było w przepisach prawa, że przyznając jakiekolwiek świadczenia z ZFŚS należało brać pod uwagę m.in. sytuację materialną pracownika i jego rodziny (z uwagi na to że ma być to świadczenie "socjalne"). Nie można było dawać po równo i kontrola słusznie to zakwestionowała.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 28, 2018, 17:18:36  »
Przypominam, że do 12 października należy składać wnioski odnośnie paczek dla dzieci. Od tego roku można wybrać pomiędzy paczką ze słodyczami lub równowartością „nabitą” na kartę.
Pani Anno, czy w związku z tą zmianą zmieniła się górna granica wieku, czy nadal dyskryminuje się dzieci, które skończyły 15 lat?

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 20, 2018, 18:41:51  »
Wysłałam, proszę sprawdzić „skrzynkę”.
Doszło :)

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 20, 2018, 18:09:07  »
Pani Anno, mój mąż nie ma takiej możliwości bezpośrednio w miejscu pracy, bo nie pracuje przy komputerze,
a kawiarenki intranetowej nie ma. ;)
Chętnie skorzystam z Pani propozycji i proszę o wysłanie aktualnego ZUZP na adres: febe@opoczta.pl
Dziękuję :)

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 20, 2018, 17:22:57  »
Febe_załącznik jest regularnie zmieniany przy podwyżkach „systemowych”. ZUZP znajduje suę na intranecie i jest regularnie aktualizowany górną stawką w górę.. Kwota na którą się Pan powoluje mówi o najniższym wynagrodzeniu, wynagrodzenie czyli stawka zasadnicza plus dodatki (czyli osoba zatrudniana na stawkę 2200 na produkcję plus 1000 dodatku zmianowego ma wynagrodzenie 3200). Natomiast  nikt nie dostaje stawki zasadniczej niższej niż najniższa krajowa. Najniższa stawka zasadnicza to 2150 na okres próbny, po próbnym jest umownie ustalone podwyżka 200 zł, po okresie na czas określony kolejne 200.
Tak podejrzewałam. To wstyd, że taka firma obdarowuje świeżo zatrudnionego pracownika plikiem z ZUZP, który zawiera nieaktualny załącznik ze stawkami wynagrodzeń dla poszczególnych kategorii zaszeregowania.
Chyba, oprócz umowy o pracę, jest to najważniejszy dla pracownika dokument i powinno się zadbać o to, by był aktualny???
Ciekawe, czy obecnie nadal rozdaje się zatrudnianym pracownikom stare informacje z 2013 roku z hasłem przewodnim "Witamy w Grupie Azoty"???
Co do intranetu - nie każdy pracownik ma do niego dostęp.

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 18, 2018, 20:38:56  »

Odsyłam dlatego do ZUZP. Taryfikator.

Pani Anno, ponawiam pytanie, które zadałam 4 września, ale do tej pory nie dostałam odpowiedzi:


W 2016 roku nowo zatrudnionym pracownikom udostępniano na pendrive'ach m.in. "Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zawarty w dniu 02.08.2011 r. z mocą obowiązującą od dnia 01.09.2011 r. Tekst jednolity zawiera Protokoły Dodatkowe: Nr 1/2012, 2/2013, 3/2013".
 
Czy Załącznik nr 1 do tego ZUZP z 2013 roku obowiązywał nadal w 2016 roku - nie zmieniono w międzyczasie stawek dla poszczególnych kategorii zaszeregowania?
Stawki wynagrodzenia zasadniczego zaczynają się od kwoty 1.600 zł (kat. I). Takie było najniższe wynagrodzenie w 2013 roku, ale w 2016 roku już 1.850 zł.

Czy tabela ta była nadal aktualna w 2016 roku i obecnie również obowiązuje???

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 04, 2018, 20:02:54  »
Odsyłam dlatego do ZUZP. Taryfikator.

Pani Anno, w 2016 roku nowo zatrudnionym pracownikom udostępniano na pendrive'ach m.in. "Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zawarty w dniu 02.08.2011 r. z mocą obowiązującą od dnia 01.09.2011 r. Tekst jednolity zawiera Protokoły Dodatkowe: Nr 1/2012, 2/2013, 3/2013".
 
Czy Załącznik nr 1 do tego ZUZP z 2013 roku obowiązywał nadal w 2016 roku - nie zmieniono w międzyczasie stawek dla poszczególnych kategorii zaszeregowania?
Stawki wynagrodzenia zasadniczego zaczynają się od kwoty 1.600 zł (kat. I). Takie było najniższe wynagrodzenie w 2013 roku, ale w 2016 roku już 1.850 zł.

Czy tabela ta była nadal aktualna w 2016 roku i obecnie również obowiązuje???
9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 29, 2017, 18:44:24  »
Kolejna, bogata w skład wędlinka na kanapkę zawierająca zgodnie z napisem, to "co najlepsze" ::) ;) :

Jak widać w składzie mięsa aż 59%, ale te pozostałe 41% trzeba czymś wypełnić:
woda, skrobia ziemniaczana, 4 różne stabilizatory E...., substancja zagęszczająca, oczywiście glutaminian sodu (E621), przeciwutleniacze i substancja konserwująca.
Mniam, aż ślinka cieknie na sam widok.  ;)


Dziki_Gon, pomysł z cukrem niestety nie przejdzie, bo rozporządzenie mówi, że "posiłki powinny zawierać około 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek oraz posiadać wartość kaloryczną około 1000 kcal". Niestety, cukier to same węglowodany. Ewentualnie można by zmniejszyć ilość cukru do 50g (200 kcal), ale trzeba by dołożyć jakieś białko i tłuszcz.

Wprawdzie "pracownikom nie przysługuje ekwiwalent pieniężny za posiłki i napoje", ale na pewno nie wyklucza to przyjęcia innego rozwiązania niż serwowanie niskiej jakości posiłków, w których najbardziej ekologiczne są papierowe torby, stanowiące opakowanie.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 27, 2017, 22:07:18  »
Ja też tego nie rozumiem, że jedna firma zapewnia, a inna nie. Jeżeli warunki i rodzaj pracy jest identyczny tzn. że każda powinna przestrzegać zapisów
Rozporządzenia RM z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19960600279
Wynika z niego, że posiłki powinny być zapewnione nieodpłatnie pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych oraz tym, którzy wykonują pracę określoną w dalszej części rozporządzenia (m.in. fizyczną o określonym wydatku energetycznym, pod ziemią, zatrudnionych w szczególnych warunkach klimatycznych itp.).

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 27, 2017, 21:04:17  »
Mnie moja firma na szczęście nie karmi, ;)  bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś miał za mnie decydować, co mam jeść.
Opisane przysmaki dostaje mój mąż i jak widać przynosi do domu. A ja się głowię, co z tym zrobić. :-\
Chyba tez gdzieś zaniosę, żeby bezdomni chociaż skorzystali, bo nie lubię wyrzucać jedzenia.
ZCH karmią nie dlatego, że chcą, ale muszą, więc żadnej łaski tu nikt pracownikom nie robi.
Ja osobiście nie wyobrażam sobie, żeby mając na przykład 10 zł do dyspozycji na posiłek zaserwować komuś coś tak niskiej jakości.
Naprawdę najtańsza nawet karma dla kotów jest lepsza w składzie. Mąż dokarmia koty w pracy, ale karmą dla kotów i to nie najtańszą.
Wychodzi więc na to, że w tym przypadku pracowników traktuje się gorzej niż zwierzęta w myśl powiedzenia, że "człowiek nie świnia - wszystko zje"??? ::)

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 27, 2017, 20:15:29  »
A'propos tematu posiłków to wybrałam kilka "regeneracyjnych" przysmaków, głównie mięsopodobnych, serwowanych przez firmę SIAL.

Wszystkie mają bardzo "bogaty" skład, a w nim takie oto wybrane "niespodzianki":
Serek do chleba z chrzanem firmy Włoszczowa: syrop glukozowo-fruktozowy, guma guar.
Pasztet z łososia firmy Dega: mechanicznie odkostniony łosoś 44% (!), kasza manna, serwatka w proszku, maślanka w proszku, cukier.
Sałatka rybna z warzywami Dega: mechanicznie odkostniony łosoś 35%, cukier, mąka pszenna.
Pasztet drobiowy z pieczarkami „Leppszy” (!) firmy Agrovita: 35% mięsa oddzielonego mechanicznie, 11% skórki z kurcząt, białko sojowe, kasza manna, skrobia kukurydziana i ziemniaczana, glutaminian sodu.
Polędwica mielona z indykiem firmy M.E.A.L. (dawniej Agrovita):mięso drobiowe 60%, białko sojowe, skrobia modyfikowana, karagen, E450, E451, glutaminian sodu, azotyn sodu.
Gulasz angielski firmy Witpol: Mięso 45%, mięso oddzielone mechanicznie z indyka (brak danych o zawartości %), skórki wieprzowe, skrobia modyfikowana, białko sojowe, E452, E451, E407, E300, E301, E250, glutaminian sodu, azotyn sodu.
Szynka drobiowa mielona firmy M.E.A.L. (dawniej Agrovita): Mięso drobiowe 62%, białko sojowe, skrobia modyfikowana, E451, E407a, glukoza, soja, glutaminian sodu, azotyn sodu.
Pasztet z drobiem i pieczarkami firmy Witpol: 40% mieszanki: skóry i mięso oddzielone mechanicznie z indyka z indyka oraz wątroby drobiowej, kasza manna, skrobia modyfikowana, białko sojowe, błonnik pszenny, E471, E472c, E407a, E331 i E300.
Sopocka mielona firmy M.E.A.L. (dawniej Agrovita): mięso wieprzowe 62%, białko sojowe, skrobia modyfikowana, karagen, E450, E451, E331, cukier, soja, glutaminian sodu, azotyn sodu.

Czy te zawierające niewielką ilość mięsa, albo w ogóle mięsopodobne produkty z całą listą E.... i białkiem sojowym są naprawdę "regenerujące"?
Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, czym jest MOM (mięso oddzielone mechanicznie) to zachęcam do przeczytania tego, wyczerpującego opisu:
https://cojesc.net/mieso-oddzielone-mechanicznie/
Czy takie produkty pracownicy Zakładów mają w swoich lodówkach i tym karmią na co dzień siebie i rodzinę? Może niektórzy tak (cena najważniejsza), ale żyjemy w czasach, gdzie coraz więcej ludzi jest świadomych tego, co je i co wkłada do koszyka w sklepie. Nawet producenci zauważyli, że etykiety są już czytane i jest wiele produktów, na których wyraźnie zaznaczono, że nie zawierają np. wzmacniaczy smaku i zapachu (głównie chodzi o glutaminian sodu), czy konserwantów. Wśród wędlin coraz częściej można znaleźć produkty z krótką listą składników, prawdziwym mięsem (bez MOM-U), bez białka sojowego. Produkty mleczne (serki, jogurty itp.) wysokowartościowe nie zawierają syropu glukozowo-fruktozowego, skrobii modyfikowanej, zagęszczaczy itp. Trzeba tylko poszukać. I wcale nie kosztują dużo więcej niż te najgorsze jakościowo produkty.
Skoro prawo nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia posiłków profilaktycznych (regeneracyjnych) to czy naprawdę jakość się nie liczy? Czy nieważne jest, że wiele z tych produktów ląduje w śmietniku, bo są tak niskiej jakości, że nawet koty tego nie zjedzą? Albo mają tak krótki termin przydatności do spożycia? Czy nie można ograniczyć liczbę produktów w zestawie, rezygnując z dżemików, musli, deserków ryżowych, a w zamian za to zapewnić wysokowartościowe produkty, z których pracownik zrobi sobie kanapkę i ze smakiem ją zje???
Ja widzę, że tu obowiązuje taka zasada, jak przy posiłkach szpitalnych, które w większości szpitali wcale nie są lepsze - pieniądze publiczne na to idą, ale nieważne, że większość ląduje w koszu, bo wielu pacjentów i tak tego nie je, tylko przynosi wałówkę ze sobą lub rodzina ją na bieżąco donosi. Najważniejsze, że polskie szpitale karmią swoich pacjentów.Post Merge: [time]Maj 27, 2017, 20:30:54 [/time]
Załączam zdjęcie opisanych wyżej produktów:13
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Kwietnia 12, 2014, 19:38:45  »
Czyli od 270 zł aktualnego zwrotu należy odjąć 180 zł (15 zł x 12 m-cy) i to daje zaledwie 90 zł realnego zwrotu. Strata to minimum około 300 zł. Według mnie to bardzo dużo. Ja mieszkam właśnie w bloku na osiedlu Mieszka I, który pierwszy sezon będzie rozliczany z metra. Zostałam tym uszczęśliwiona na siłę, bo nie wyraziłam zgody, ale większość mieszkańców tak. Podejrzewam, że też stracę na tym, bo na pewno nie będę miała takich zwrotów, jak wcześniej (ostatni też ok. 400 zł) powiększonych o kwotę wyższych zaliczek za cały rok.

14
Tematy różne / [Police] Trzecia "Biedronka" w Policach!
« dnia: Września 30, 2013, 11:46:23  »
Ja słyszałam info o zamknięciu, ale tego sklepu na Zamenhofa. Właśnie z powodu oburzonych mieszkańców, których nikt nie poinformował o planach otwarcia w bloku takiego sklepu. Ciekawe, czy to też nie plotka.

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 27, 2013, 13:14:27  »
Moje posty dotyczyły tego, czego ja - osoba nie związana bezpośrednio z Zakładami mogę się dowiedzieć o firmie zaglądając do tego wątku. Jak na razie, to czytam ciągle, że nieźle płaci pracownikom i ma niezły "socjal". Jak się dowiem czegoś ciekawego, to na pewno napiszę, zwłaszcza w temacie wynagrodzeń. :eye:

Strony: [1] 2 3 ... 8