• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - KrP

Strony: [1] 2 3 ... 198
1
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 25, 2020, 09:39:48  »
https://www.wykop.pl/ramka/5406603/czy-pis-instaluje-swojego-slupa-aby-nie-mozna-bylo-odwolac-wyborow/

A mówiłem, że wprowadzone ograniczenia to tylko polityka? A niektórzy tutaj nadal się spacerkami przejmują. Otwórzcie oczy.

Co za przypadek, że PiS wprowadza takie surowe ograniczenia przemieszczania się dopiero dzień po tym, gdy udało się zebrać podpisy dla słupa, legalizującego kandydaturę Dudy.

Jak rzekł wieszcz - rucha was PiS tak jak was Platforma nie ruchała.

Post Merge: [time]Marzec 25, 2020, 10:41:10 [/time]
https://www.wykop.pl/link/5407047/firma-radnego-pis-zaopatrzy-szpitale-w-maseczki/


Cytuj
Po wczorajszym zablokowaniu sprzedaży maseczek przez platformę Alibaba, firma której prezesem jest Wojciech Ahnert, radny PiS z Chorzowa, dostarczy maseczki ochronne dla czterech szpitali i stacji sanepidu na Górnym Śląsku. Będzie pośredniczyć w sprzedaży 5 mln sztuk tego produktu.


XDDD

Post Merge: Marzec 25, 2020, 10:41:52
Co tu się porobiło z tymi linkami nie wiem.

2
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 24, 2020, 18:12:22  »
No ok. Skoro jestem taka głupia i nierozumna to proszę mi powiedzieć dlaczego zamykają lasy?

Jakie zamykanie lasów? XD

No i skończyły się wasze rodzinne spacerki.

Serio? Nic takiego się nie skończyło, litości.

P.S. Byłem dziś nad morzem. Piękna pogoda, słoneczko, na kilku kilometrach plaży może z 10 osób. Polecam ten stan.

3
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 24, 2020, 08:44:04  »
Gadają lekarze nie wychodzić!

Wręcz przeciwnie właśnie. Spacery i wychodzenie na powietrze są wskazane i bez problemu znajdziesz takie opinie lekarzy. Tylko trzeba iść w dzicz gdzie ludzi nie ma, a nie na grilla za ósemkę. XD

I żadna odległość czy samotne rodzinne wypady nie są bezpieczne.

Jak wyżej - nieprawda.

Serio, nie dajcie się zwariować. Da się wychodzić na dwóch zachowując podstawowe zasady ostrożności, naprawdę.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 23, 2020, 11:28:22  »
Dziwne. Skoro można pracować zdalnie, to po co są budowane takie duże biurowce  Ile kasy można zaoszczędzić, nie budując i nie obsługując takich "molochów " ? Można by więcej przeznaczyć, na atrakcyjniejsze pensje dla pracowników produkcyjnych itp.

No tak, bo te biurowce wybudowali w zeszłym roku. XD

BTW, praca zdalna wcale nie jest taka fajna jak się wielu tutaj wydaje. Tak samo jak praca biurowa. W zasadzie śmiem twierdzić, że odpowiedzialna praca biurowa jest bardziej męcząca niż praca fizyczna.

5
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 23, 2020, 06:49:14  »
A ja po raz kolejny pytam - kiedy zostanie zawieszone 500+ i 13/14 emerytury? W obecnej sytuacji wypłacanie tego świadczenia jest niepoważne, nierozsądne, głupie i jest zwykłym działaniem na szkodę państwa. Czy te rządzące lewaki będą mieć jaja by to zrobić, czy liczą się tylko wybory (które powinny być oczywiście przełożone)?

P.S.  Od jutra wchodzi zakaz sprowadzania z zagranicy maseczek przez osoby fizyczne. Tak o was rządzące lewactwo dba.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 22, 2020, 06:50:39  »
Artykuł już tydzień temu ukazał się w wp, a ty teraz to odkryłeś ?

Przepraszam, że mam życie i nie siedzę 24h w mediach.

Kryzys gospodarczy to dopiero będzie i chyba każdy z tego zdaje sobię sprawę, a nie jak ty twierdzisz już nastał.

O, następny z syndromem wyparcia. No pewnie, wcale nie nastał. Największe od lat spadki na giełdzie (nawet złoto leci na pysk), złotówka warta tyle co błoto, zatrzymywanie produkcji w fabrykach, brak ruchu lotniczego, straty z branży turystyki, brak możliwości eksportu przez Chiny. Nie, nie mamy żadnego kryzysu, powtarzam, nie mamy żadnego kryzysu!

XD


7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 21, 2020, 14:39:25  »
https://innpoland.pl/158617,obnizki-pensji-w-obliczu-koronawirusa-nieuniknione-pracownicy-sie-buntuja?force_rwd=1

Cytuj
Choć nie wydawało się to najlepszym rozwiązaniem dla pracujących, to rząd podchwycił propozycję. W przedstawionej tarczy pomocowej znalazł się podpunkt dotyczący bezpieczeństwa pracowników, a tam jak wół stała: obniżka pensji do 80 proc.

Cytuj
Model 40-40-20, bo o nim mowa, ma działać tak, że państwo będzie pokrywało 40 proc. naszych wynagrodzeń (ale tylko do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce krajowej). Pracodawca będzie pokrywał kolejne 40 proc. wynagrodzenia, a 20 proc. pokryjemy my, pracownicy.

Co to oznacza? Mówiąc bez ogródek – o tyle niższa będzie nasza pensja. Rząd zapewnia, że nie dotyczy to wszystkich – tylko tych, którzy pracują w firmach dotkniętych pandemią koronawirusa i dodaje, że z niższymi pensjami ma iść w parze zmniejszony do 8/10 etat.


Takie rozwiązanie ma jednak nie obowiązywać z automatu. Będą mogły z niego korzystać tylko firmy, które – jak powiedział premier – spełnią kryteria. To znaczy ich obrót spadnie o 15 proc. w ciągu dwóch miesięcy lub o 25 proc. w ciągu miesiąca.

Gdzie ci krzykacze, którzy niedawno pisali coś o jakimś wyimaginowanym kryzysie, którego rzekomo nie ma?

8
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 17, 2020, 20:50:40  »
A ludzie zapewne wyrywali sobie te kurczaki z rąk..?
Poleży to stanieje...
Chyba, że napędzani podobnymi sensacjami, ludzie rzucą się robić dwuletnie zapasy...

Bez problemów można kupić mięso w normalnej cenie. Januszerkę z takimi podwyżkami polecam omijać.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 16, 2020, 18:34:22  »
Chłopak dobrze gada

> dobrze gada
> proponuje zwiększenie produkcji i nie zgadza się na cięcia by firma przetrwała kryzys

Wybierz jedno.

XD
Czarna godzina: w końcu jakiś sensowny i merytoryczny wpis. Podziwiam, że ci się chciało tym ludziom tak to tłumaczyć. Problem w tym, że wątpię by zrozumieli.

10
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 16, 2020, 12:53:34  »
Do krp - jeśli szału dostajesz w domu to się ujawnij to Ci pomogę i psychiatre wezwe do Ciebie  (na podstawie Twojego wpisu) niech się zajmą takimi , lub dom zmień - będzie lepiej.
Szału dostają wariaci - a w aspekcie wprowadzenia niedlugo przymusowego siedzenia w domu - trzeba wariatów już teraz odizolowywać.
KrP - nie mów ze nie wytrzymasz 2 tygodnie bez wychodzenia na dwór???

Wytrzymać to wytrzymam, ale jak nie ma takiego obowiązku to będę korzystał z moich praw i będę z domu wychodził zachowując odpowiednie środki ostrożności.

Kto nie potrafi sobie we własnym domu (w obliczu pandemii) zorganizować życia - to jak to świadczy o psychice takiego człowieka???

A co o psychice człowieka świadczy niczym nieuzasadniona panika, wykupowanie połowy sklepu, zamykanie się w czterech ścianach, wypłacanie całej kasy z banku i picie toniku na wirusa? Raczej nic dobrego.P.S. Byłem dziś na zakupach - towaru od zajebania, ludzi malutko (poza kolejkami do banków, serio ludzie, serio?). I po co była ta wielka panika i szturm na sklepy przed weekendem?

11
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 16, 2020, 10:17:25  »
Nawet przechodząc obok kogoś możemy się zarazić.

No nie, bardzo mała szansa na to, musiałabyś mieć wyjątkowego pecha.

Rozumiem twoje obawy, ale nie możemy dać się zwariować. Wyjście na spacer do lasu czy parku, nie całowanie się na dzień dobry, trzymanie dystansu, jak ktoś chce to nawet maseczki i wszystko powinno być dobrze.

Jest poniedziałek, tysiące ludzi ruszyło do pracy. Sam idę zaraz do banku, potem na zakupy. Siłą rzeczy ktoś gdzieś coś przeniesie i nie mówię już tylko o covid-19, ale ogólnie.

Post Merge: [time]Marzec 16, 2020, 10:20:44 [/time]

Jeśli człowiek szału u siebie w mieszkaniu dostaje to co to za życie? Co to za dom?

Każdy człowiek, który ma trochę szersze horyzonty, więcej zainteresowań i pasji w życiu niż siedzenie przed TV dostanie szału siedząc non stop w mieszkaniu jakkolwiek cudowne by ono nie było.

Kilokownikownia - (aleź nazwa) myśli że wystarczy "unikać TYLKO WIĘKSZYCH SKUPISK LUDZI", bo "spacer w czterech" to nic strasznego. Tylko skąd forumowicz o niepoważnej nazwie wie, że np jedna z czterech osób na spacerze nie jest bezobjawowym nosicielem koronawirusa?

Nie wie. Tak samo jak ty nie wiesz czy twój domownik jest, czy twój współpracownik jest, czy pan przed tobą w sklepie jest itp.

Więc nie panikujcie. Zachowajcie względny spokój, ale nie nakręcajcie się sami na siebie.

12
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 16, 2020, 07:56:55  »
Włości to "trochę" inna kultura. Raz, że ludność starsza, a dwa inne zwyczaje - przytulenia, dotykania się, cmoki i buziaki na każde powitanie to idealne sposoby na przekazywanie sobie wirusów.

13
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 15, 2020, 19:02:21  »
Tak się zastanawiam. Skoro panuje takie zagrożenie. Wszędzie trąbi się i tym aby wiedzieć w domu. Nie musisz wychodzić ? Nie rób tego! A tymczasem w Policach życie tętni pełna parą. Całe rodziny wychodzą na spacery, jak dzieci w wózkach większe obok na rolkach, hulajnogach no i nasza młodzież. Ja jako matka chronię swoje dziecko i postępuje zgodnie z wytycznymi. Ja przepraszam ale co Ci ludzie mają w głowach? Powinny posypać się mandaty. Pewnie myślą że ich to po prostu nie dotyczy. Nie dbają o swoje i cudze życie. A dziadków z wnuczkami  ... Full. Gdzie też mówi się o tym że dzieci są dla starszych osób zagrożeniem. Tak więc gratuluję tym wszystkim spacerowicza braku odpowiedzialności za życie własnych rodzin.

Ja myślę, że takich ludzi powinno się od razu rozstrzelać.


XDD

Nie no, srsly, weźcie już się uspokójcie. Zaraz samemu na łyse pole nie będzie można wyjść bo wirus w powietrzu lata. Przy zachowaniu standardowych środków ostrożności można sobie spokojnie wychodzić na dwór. Póki co nie jest to karalne.


Post Merge: Marzec 15, 2020, 19:23:02
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-abp-andrzej-dziega-chrystus-nie-roznosi-zarazkow/dll7nvt
XDDD


"Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów. "

No nie roznosi bo nie żyje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)14
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 15, 2020, 11:25:12  »
*niedzielom


One też się obłowią w tym czasie. Jeśli mają pracowników to ci też powinni dostać za taką pracę odpowiedni bonus.


Nie dotyczy to oczywiście januszy biznesu, którzy już podnoszą ceny np. jabłek do 8 zł/kg czy kurczaka na 25 zł/kg. XD

15
Sprawy bieżące / Odp: Koronawirus
« dnia: Marzec 15, 2020, 10:50:15  »
A czy ja coś takiego mówię? Nie. Ale jednak sprzedawcom spożywki należy się sowita premia już nie tylko za to, że muszą się użerać z watahami jełopów, którzy musza zapasy na najbliższy rok zrobić, ale właśnie ze względu na to, że narażają swoje zdrowie w związku z bezpośrednim kontaktem z człowiekiem. Sieć zarobi niewyobrażalną kasę w krótkim czasie i całość ma zachować tylko dla siebie? Dla mnie taka firma byłaby już skreślona.

A jakby ktoś zaraz próbował wyskakiwać z dobrymi decyzjami rządu i biednym panem ministrem, który nie śpi po nocach to prócz poprzedniego mojego info z TVP prawilnie przypominam:


Strony: [1] 2 3 ... 198