Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?  (Przeczytany 10766 razy)

Offline Bast3k

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« dnia: Marca 09, 2012, 09:30:17 »
Hej!

Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał. Nie znalazłem, ale jeśli tak, proszę zamknąć temat.

Ostatnio dowiedziałem się od brata o tym, że od połowy maja, a  na niektóre trasy wcześniej, ruszają loty ze Szczecina do większych miast Polski w bardzo atrakcyjnych cenach. Np połączenie z Krakowem (z przesiadką w Poznaniu w 4 godziny)

Cena za bilet od osoby dorosłej  na stronach z rezerwacją wynosi 99 zł. Dzieci do 2 lat gratis, a starsze do 16 lat za 50%. Czyżby wreszcie rozsądne cenowo alternatywne połączenia lotnicze?

Dla zainteresowanych podaję adres strony:
http://www.oltexpress.com/

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 09, 2012, 10:17:51 »
Szkoda tylko, że lotnisko jest trochę daleko. (trzeba doliczyć czas i koszty dojazdu do Goleniowa)
Na pewno port lotniczy rozwijałby się o wiele bardziej gdyby był bliżej Szczecina.

.... ale nadzieja w przeprawie promowej, moście lub tunelu który niedługo powstanie z Polic przez Odrę.  :rotfl:

melka

  • Gość
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 09, 2012, 10:28:32 »
sama z zainteresowaniem czytałam o tych ofertach, mimo odległości do lotniska i tak zyskuję na czasie... poczekamy , zobaczymy jak to będzie w praktyce

Offline agrawek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 09, 2012, 12:07:30 »
cena podobna do kosztu przejazdu pociagiem a z sz-na z pl. rodla masz bus na lotnisko w goleniowie za 20PLN

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 09, 2012, 14:00:11 »
Kupiłem juz bilety na Warszawe w sierpniu.
Dwie osoby w obie strony 396 zł - czas trwania lotu - 60 minut w jedną stronę

Porównanie z pociągiem Interregio
Dwie osoby w obie strony 260 zł - czas trwania jazdy 6h w jedną stronę.

Samolot mimo wszystko jest droższy ale oszczędność czasu i wygoda to rekompensuje.

PS - LOT odpowiada inna promocją na ofertę OLT. Łączny koszt lotu dwóch osób do Wawy w obie strony wynosi 198 zł. Kłopot w tym, ze taka promocja wypada w przypadku gdy lot powrotny jest dwa dni po przylocie, więc to się opłaca przy wyjazdach dwudniowych.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 09, 2012, 14:01:29 »
W internecie ogłasza się też LOT proponując cenę wyjściową na tej trasie od 79 zł-z małą różnicą -czas podróży z przesiadką w Warszawie UWAGA.....9 godzin !!!!. Tym właśnie różni się państwowy monopolista od prywatnych. Mamy XXI w a LOT nie potrafi lub zwyczajnie politycznie nie chce tej trasy Szczecin Kraków "obsłużyć" w czasie do 2 godzin. Musi koniecznie lot odbywać się przez Warszawę bo tak chce LOT.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline agrawek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 10, 2012, 12:17:21 »
Na trasie do Krakowa )zgodnie z tematem) cena niemal identyczna

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 15, 2012, 20:33:48 »
Nie wiem, może jestem ślepy, ale nie widzę tam nigdzie lotów do Krakowa za 99zł. Ba, nie widzę tam żadnych lotów do Krakowa.

Interesuje mnie data 19 marca, nie wiem, może coś źle robię? Na kwiecień tez nic nie znajduje.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 15, 2012, 20:52:12 »
Szczecin - Kraków dopiero od 14 maja

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 16, 2012, 06:47:42 »
Nie ma się co podniecać. Moim zdaniem ta linia przestanie latać albo mocno ograniczy ilość lotów tuż po Euro 2012. Tyle się mówi, że z autostradami nie zdążą, że modernizacja linii kolejowych również się opóźnia. Ktoś mądry z kasą postanowił to wykorzystać, odpowiednio wcześniej kampanią reklamową postanowił zakorzenić się w świadomości polaków tak aby nie mieli wątpliwości jakim środkiem transportu udać się na mecz. Obym się mylił.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 16, 2012, 08:59:24 »
A jak z ukrytymi opłatami? Nie chce mi się wgłębiać w regulaminy, może ktoś czytał?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 16, 2012, 10:24:48 »
Cytat: "KrP"
A jak z ukrytymi opłatami? Nie chce mi się wgłębiać w regulaminy, może ktoś czytał?

Właśnie planuję wyjazd i obecnie wygląda to tak:
Wylot 24.07.12:
99 zł - już można trafić + 60 zł - opłata transferowa = 159 zł
Jakbym miał w tej samej cenie powrót po tygodniu to by było fajnie bo opłata tansferowa obejmuje wtenczas lot w jedna i spowrotem, czyli:
99 +99+60 = 258 zł.
Ale na chwilę obecną nie ma powrotnego w tańszej cenie.
Dla porównania kuszetka do Krakowa = 130 zł w jedną stronę.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 16, 2012, 11:03:44 »
To w sumie niewielka różnica cenowa, jedynie czas się oszczędza.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

tobik

  • Gość
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 18, 2012, 08:02:38 »
Cytat: "Król podziemia"
W internecie ogłasza się też LOT proponując cenę wyjściową na tej trasie od 79 zł-z małą różnicą -czas podróży z przesiadką w Warszawie UWAGA.....9 godzin !!!!. Tym właśnie różni się państwowy monopolista od prywatnych. Mamy XXI w a LOT nie potrafi lub zwyczajnie politycznie nie chce tej trasy Szczecin Kraków "obsłużyć" w czasie do 2 godzin. Musi koniecznie lot odbywać się przez Warszawę bo tak chce LOT.

trzeba sobie zadać pytanie czy na trasie KRK-SZCZ będzie zapotrzebowanie, bo do WWA lata sporo osób, ale czy do KRK też tak dużo, ludzie w góry mogą tamtędy lecieć, ale ktoś poza tym? wątpię. linie do Rzeszowa ma może trochę więcej racji, bo przy okazji lecąc do RZE masz blisko Tarnów, czyli np. z zakładów towarzystwo może latać, albo do Tarnobrzega, jak Tarnów przejmie Siarkę, no i jak ktoś chce na Ukrainę, to Rzeszów też jest spoko, większy potencjał ma dla mnie linia SZCZ-KATowice, czy SZCZ-Wrocław, bo potem można się szybko wydostać gdziekolwiek zagranicę do Pragi, do Wiednia, do Drezna, itp.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Samolotem do Krakowa w 4 godz?
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 18, 2012, 13:27:38 »
Najwyraźniej nie doceniasz Krakowa i jego roli w życiu społecznym ;-) Odpowiadając na pytanie-czy duże jest zainteresowanie trasą Szczecin Kraków,odpowiadam- Tak,zapraszam na lotnisko berlińskie i lot do Krakowa tymi liniami.Ponadto zwróć tez proszę uwagę jakie jest obłożenie tej trasy w PKP.Często pokonuję tę trasę i aby zabukować sobie sypialny muszę to czynić naprawdę ze sporym wyprzedzeniem. Kwestia połączenia lotniczego bezpośrednio Szczecin-Kraków jest od lat blokowana przez LOT i w 50% są to "warunki" tylko "czysto finansowe" gdzie monopolista LOT stawia swoje warunki często nie do spełnienia przez lokalne lotniska i władzę administracyjną. Stąd archaiczne jak na XXI w.połączenia przez Warszawę gdzie łączny czas podróży na tej trasie potrafi trwać do 9 godzin !!! Absurd. Lot z Berlina do Krakowa trwa 1.3
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-