Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785785 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14730 dnia: Listopada 25, 2022, 22:12:38 »
Martin- jest Pan  bezczelny w swoim komentarzu. Kto wg Pana jest nierobem? Księgowa? Osoba od podatków? A może z controllingu? Czy zakupy surowców strategicznych? A może biuro głównego księgowego? Pracownicy kancelarii? Plac? Kadr czy kto?  Nigdy nie będzie dobrze skoro z taką łatwością przychodzi niektórym pisanie takich komentarzy. Okropne.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2022, 22:14:56 wysłana przez An_na »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14731 dnia: Listopada 25, 2022, 22:48:07 »
Martin- jest Pan  bezczelny w swoim komentarzu. Kto wg Pana jest nierobem? Księgowa? Osoba od podatków? A może z controllingu? Czy zakupy surowców strategicznych? A może biuro głównego księgowego? Pracownicy kancelarii? Plac? Kadr czy kto?  Nigdy nie będzie dobrze skoro z taką łatwością przychodzi niektórym pisanie takich komentarzy. Okropne.
Pani Aniu. Trochę zrozumienia... Nie raz my "robole" idąc do biurowca widzimy sytuację typu: Panie latające sobie o godzinie 8, 9 , 11 czy 12 po budynku z czajniczkiem.... Tak jak i przychodząc do pomieszczeń w tych samych godzinach co wymieniłem, (owszem grzebiących w komputerach, ale z herbatką czy też kawką obok...) Tak więc kolegę może trochę poniosło, ale niestety "robole"  muszą pracować w mróz np na dworzu i marznąć. W innych godzinach muszą marznąć na zewnątrz (nie wszyscy oczywiście). Po za tym niektóre z Pań obsługujących to na samo wejście do ich pomieszczenia robią taką nieprzyjemną aurę, że tylko jeb... drzwiami. Ale to akurat się mocno ostatnio zmienia i większość jest miła... Tak osobiście myślę, że w "Pentagonie" ludzie z wyższych stanowisk za bardzo są rozpieszczeni i za dużo roboty zwalają na niższe stanowiska, dlatego też pracuje tam (moim skromnym zdaniem) za dużo ludzi...
Ps co do GAPS, temat jest dla mnie chory, wymyślili osobną spółkę, i wydymali ludzi. Znam bardzo dużo osób z GAPS, nie mam im absolutnie nic do zarzucenia i moim zdanie powinni pracować jako GAP! Wszyscy!!!. Ale jest sztuczny prezes, zarząd, dyrektorzy i szmal się kręci.... Niestety tak to jest w takich firmach...
Zapomniałem o najważniejszym: idąc do (nie po żadną zaliczkę, bo NIGDY takiej od nich nie brałem) ZZ to tam to jest dopiero nieróbstwo (są dwa wyjątki), tam człowieka to czasami krew zalewa, A odwiedziłem wszystkie ZZ. Ale już tematu nie rozwinę bo mnie już nerwy biorą...
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2022, 22:56:11 wysłana przez fafik »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14732 dnia: Listopada 25, 2022, 23:07:19 »
Nie! Nie mam zrozumienia dla obrażania ludzi. Ten zakład to organizm, jeden ma wykształcenie zawodowe, inny wyższe, jeden pracuje na produkcji inny przed komputerem. Że pani „idzie z czajniczkiem” do toalety nalać sobie wody, by zrobić herbatę nie jest powodem do obrażania nikogo pracy. Temu co nie pracował w księgowości czy innym biurze wydaje się, że ktoś spaceruje po korytarzu. Tak nie jest.Ten zakład przeszedł zwolnienia grupowe właśnie z części pracowników tzn”umysłowych”  i ja nie pozwolę obrażać kogokolwiek ani z produkcji ani z części biurowej. Ludzi brakuje. W tym do biurowca również. Natomiast obowiązuje w firmie szereg dokumentów, procesów i procedur, ale też i podległości służbowych, Regulamin organizacyjny, Regulamin pracy, zakresy czynności i obowiązków. Wiele komentarzy tutaj tego typu wynika po prostu z czystej nieznajomości tematu.
Co do Police Serwis to ponad dwadzieścia lat te u została podjęta decyzja o wyodrębnieniu wielu działów. Tak powstał Remech, Centrum, Automatika, Transtech, Kargo, Medika, Koncept, Wrzos, Budchem po drodze jeszcze Infrapark czy Supra.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14733 dnia: Listopada 26, 2022, 07:58:09 »
Co do Police Serwis to ponad dwadzieścia lat te u została podjęta decyzja o wyodrębnieniu wielu działów. Tak powstał Remech, Centrum, Automatika, Transtech, Kargo, Medika, Koncept, Wrzos, Budchem po drodze jeszcze Infrapark czy Supra.
I ci wszyscy pracownicy byli zapewniani przez zarząd i związki zawodowe, że ich sytuacja się nie zmieni i będą traktowani tak samo jak wszyscy.
Dziękuję, dobranoc.
I niech Pani przypomni też DLACZEGO podjęta została taka decyzja.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14734 dnia: Listopada 26, 2022, 08:09:26 »
Jeśli coś kiedykolwiek się zmienia to nie po to by było tak samo. Mój mąż wrócił z pracy ze zmian z papierem, że przechodzi na 23’ do Automatiki. Spółki tej już nie ma.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14735 dnia: Listopada 26, 2022, 08:32:40 »
Jeśli coś kiedykolwiek się zmienia to nie po to by było tak samo. Mój mąż wrócił z pracy ze zmian z papierem, że przechodzi na 23’ do Automatiki. Spółki tej już nie ma.
Czyli okłamali i oszukali tych ludzi, żeby ratować swój zakład.  Poświęcili ich w pewien sposób, a teraz, jak dzięki temu zakład wyszedł na prostą, to się jeszcze im wmawia, że są obcy i niech spadają, bo mają swój zarząd?
Aha.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14736 dnia: Listopada 26, 2022, 08:49:43 »
Już niech Pan nie podkręca. Od igrzysk i krwi tam pieniędzy nie przybędzie. Taki kolega mądry i wszechwiedzący to może jakieś mądre rozwiązania?

Offline Gapsownik_

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14737 dnia: Listopada 26, 2022, 08:53:38 »
Zastanawia mnie jedno. Jak obrażani byli pracownicy GAPS, nazwani też nierobami, to tak stanowczej reakcji z Pani strony nie było.


Czyli GAPS to jednak drugi sort.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14738 dnia: Listopada 26, 2022, 08:57:25 »
No wie Pan co?! Proszę jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem moje posty. Szczególnie te gdzie piszę o „zakładzie” jako jednym organizmie. Potem proszę przeczytać swój układ zbiorowy pracy, który określa Pana miejsce pracy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2022, 09:01:45 wysłana przez An_na »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14739 dnia: Listopada 26, 2022, 08:59:41 »
może jakieś mądre rozwiązania?

Rozwiązanie jest bardzo proste, związki zawodowe wraz z pracownikami powinny się zjednoczyć i wynegocjować dla wszystkich jednakowe warunki. Patrząc z boku to zaczyna nieźle kipieć u Was i ta sytuacja sama z siebie się nie uspokoi.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14740 dnia: Listopada 26, 2022, 09:03:34 »
Zapraszam szanownego kolegę do siebie. Popracujemy nad sprawozdaniami i mądrego chętnie posłucham w wypracowywaniu rozwiązań. Bo nie zapominajmy też o Transtechu. I nawet mogę później tu napisać relację z naszego spotkania a nawet złożę je wnioskiem merytorycznym na posiedzenie zarządu.  Przecież koledze bardzo zależy na tym, aby wypracować mądre rozwiązania a nie tylko na jątrzeniu prawda?
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2022, 09:05:20 wysłana przez An_na »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14741 dnia: Listopada 26, 2022, 09:23:29 »
Niepotrzebnie bierze Pani wszystko osobiście do siebie, jedna, czy dwie osoby tego nie załatwią, tak jak napisałem, tutaj trzeba jedności, a tej brakuje, z tego, co często można przeczytać w tym wątku, jedni czują się oszukani przez drugich, najgorsze jest to, że te zarzuty padają także w stronę związków zawodowych. Nie można zapomnieć o tym, że rozwiązanie obecnych problemów nie jest tylko kwestią czystej księgowości i wyniku finansowego, ale także zwykłej przyzwoitości i uczciwości. Oczywistym jest to, że ci, którzy czerpią ponadprzeciętne zyski w zarządach wymienionych spółek córek, będą się na wszelkie sposoby bronić przed niekorzystnymi dla siebie decyzjami. Obecny układ jest korzystny przede wszystkim dla nich, a interes szeregowych pracowników, jak widać, może być bezkarnie olewany. Myślę, że ani Pani, ani ja, nie mamy takiej władzy, by móc to zmienić.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14742 dnia: Listopada 26, 2022, 09:26:32 »
Dajcie mi tam władzę za dobre pieniądze, przy okazji, całkiem przypadkowo, wpłacę 100 000 zł na kampanię jakiegoś Jana z PiSu i załatwię Wam ten problem w tydzień.

Offline Sproket

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14743 dnia: Listopada 26, 2022, 10:09:29 »
Zapytam dla jasności,bo słyszę takie głosy że te 5000 będzie liczone proporcjonalnie do czasu przepracowanych dni w tym roku np.jesli ktoś był na L4 2m-ce,to będzie miał pomniejszone o ten okres?czy chodzi ogólnie o czas zatrudnienia?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14744 dnia: Listopada 26, 2022, 10:11:47 »
Jan z nerką… cyt: „dajcie mi władzę”.

Spiker: okres zatrudnienia.