Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6873270 razy)

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2595 dnia: Grudnia 09, 2014, 21:40:23 »
będziemy mieli do dyspozycji po 15.00 - ślusarza na telefon, 2 automatyków na całe ZCH - kto pierwszy zgłosi awarię ten lepszy !
To jest dopiero debilizm.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2596 dnia: Grudnia 09, 2014, 22:27:46 »
Pomyliłem się o jeden dzień. Chodzi o zakaz planowania urlopu na 2015 od 24 do 31 grudnia.
Czy wszędzie tak jest, że się nie da zaplanować wolnego na ten okres?

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2597 dnia: Grudnia 10, 2014, 08:48:46 »
U nas poplanowali urlopy na przyszłe święta i nikt nam nic o takim zakazie nie mówił

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2598 dnia: Grudnia 10, 2014, 13:09:31 »
U nas poplanowali urlopy na przyszłe święta i nikt nam nic o takim zakazie nie mówił
To są równi i równiejsi?  Nie jest tak w całym zakładzie?  Czy to w ogóle zgodne z przepisami? Nakaz pracy w 2015 roku w święta i sylwestra nie obowiązuje w całym zakładzie?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2599 dnia: Grudnia 10, 2014, 13:57:18 »
Planować sobie możesz na dowolny dzień. Pamiętaj tylko, że to pracodawca udziela ci urlopu, a nie ty "bierzesz sobie" urlop. Ja mam planowany 29-31.12.2015r. jakoś. Na święta nie planujemy bo mamy tak na zmianie dogadane.

Anyway. Z ZCH się fajne korpo zrobiło. Jak czytam niektóre pisma to śmiecham, korposlang aż miło. :D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2600 dnia: Grudnia 10, 2014, 14:07:27 »
Czyli na niektórych wydziałach można planować urlop w tym terminie. W dużym wydziale o którym piszę nie można. Jest oficjalne pismo i nawet nie da się wpisać w komputerze urlopu na ten dzień, bo system nie przyjmuje. 

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2601 dnia: Grudnia 10, 2014, 14:22:24 »
Może tak być. W handlu zwykle też panuje zasada, że na grudzień w ogóle urlopów się nie udziela, zostaje na żądanie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline SIPGA

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2602 dnia: Grudnia 10, 2014, 15:38:20 »
To są równi i równiejsi?  Nie jest tak w całym zakładzie?  Czy to w ogóle zgodne z przepisami? Nakaz pracy w 2015 roku w święta i sylwestra nie obowiązuje w całym zakładzie?

KODEKS PRACY
Art. 163. § 1.  Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 167 2 .


Moim zdaniem w temacie wszystko. Wystarczy czasem pochylić się nad kodeksem i ewentualnie ZZUP jeżeli mówi inaczej.


Ciekawostka: Od 2015 roku 35 dni urlopu wypoczynkowego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2014, 15:46:15 wysłana przez SIPGA »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2603 dnia: Grudnia 10, 2014, 18:49:39 »
Po tym co tu przeczytałam nt. planów urlopów interweniowaliśmy w tej sprawie dziś rano i odbyło się spotkanie z szefem tego "działu" i szefową "kadr". Jeśli ktoś jest zainteresowany odpowiedzią zapraszam do biura naszego Związku.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2604 dnia: Grudnia 11, 2014, 09:02:57 »
Może tak być. W handlu zwykle też panuje zasada, że na grudzień w ogóle urlopów się nie udziela, zostaje na żądanie.

Tyle, że "na żądanie" też może nie zostać udzielony. Kodeks pracy mówi kiedy pracodawca może odmówić takiego urlopu i w handlu, w gorącym zakupowo okresie przed świętami może mieć podstawy do odmówienia urlopu "na żądanie".

Realia są takie, że Kodeks mówi jedno, a na Wydziałach próbuje się "przekonać" pracowników do czego innego. Np wykorzystania  urlopu do końca roku, choć kodeks mówi że można go wykorzystać do końca września następującego roku, albo że niby nie ma możliwości przenoszenia urlopów, choć i to nie jest to prawdą.  Tak było od lat, jest i tak pewnie nadal będzie na wielu Wydziałach.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2014, 09:05:32 wysłana przez C80 »

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2605 dnia: Grudnia 11, 2014, 09:13:30 »
Przepraszam, bo nie do końca chyba rozumiem. 10 grudnia 2014 roku jest problem z planowaniem urlopu na 24-31 grudnia 2015 roku? I w tym celu ZZ interweniują? Nie macie innych problemów niż plan urlopowy na ponad rok do przodu? takie rzeczy tylko w Erze... sorry ZCH Police!!!

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2606 dnia: Grudnia 11, 2014, 10:56:52 »
Przepraszam, bo nie do końca chyba rozumiem. 10 grudnia 2014 roku jest problem z planowaniem urlopu na 24-31 grudnia 2015 roku? I w tym celu ZZ interweniują? Nie macie innych problemów niż plan urlopowy na ponad rok do przodu? takie rzeczy tylko w Erze... sorry ZCH Police!!!
Chyba nie wiesz. Tak było co roku i jest dalej:
Każdy musi zaplanować na piśmie 22 dni urlopu na przyszły rok. (4 dni zostają na żądanie) Wiadomo, że później gdy się je bierze trochę się zmienia na bieżąco, ale plan musi być.
To i tak teraz jest już późny termin z tym planowaniem.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2607 dnia: Grudnia 11, 2014, 13:56:37 »
Może tak być. W handlu zwykle też panuje zasada, że na grudzień w ogóle urlopów się nie udziela, zostaje na żądanie.

Tyle, że "na żądanie" też może nie zostać udzielony. Kodeks pracy mówi kiedy pracodawca może odmówić takiego urlopu i w handlu, w gorącym zakupowo okresie przed świętami może mieć podstawy do odmówienia urlopu "na żądanie".

Realia są takie, że Kodeks mówi jedno, a na Wydziałach próbuje się "przekonać" pracowników do czego innego. Np wykorzystania  urlopu do końca roku, choć kodeks mówi że można go wykorzystać do końca września następującego roku, albo że niby nie ma możliwości przenoszenia urlopów, choć i to nie jest to prawdą.  Tak było od lat, jest i tak pewnie nadal będzie na wielu Wydziałach.

- Dzień dobry, muszę wziąć urlop na żądanie.
- Przykro mi, odmawiam, proszę przyjechać.
- Ale wypiłem już 3 piwa...

Pozamiatane. ;)

Anyway, ja urlop NŻ brałem tylko dwa razy w ciągu jakichś 5 lat. Wychodzę z założenia, że są to dni awaryjne, moje. Raz potrzebowałem ze względów zdrowotnych pewnej osoby, która się rano źle poczuła - choćby nie wiem jak pracodawca by mi płakał, nie przyjechałbym. Drugi raz było jakoś niedawno, ale i tutaj winą obarczam pracodawcę, który nie zapewnia kompletu osób na zmianie i dochodzi do takich sytuacji, w których wystarczy, że jedna zachoruje to już nikt nie może wziąć normalnego urlopu, zostaje NŻ. To też wziąłem.

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2608 dnia: Grudnia 11, 2014, 14:27:25 »
- Dzień dobry, muszę wziąć urlop na żądanie.
- Przykro mi, odmawiam, proszę przyjechać.
- Ale wypiłem już 3 piwa...

No to "eNka" ;)

O ile mnie wiedza nie myli pracodawca może odmówić urlopu "na żądanie", gdy nieobecność pracownika może spowodować znaczne zaburzenie pracy komórki lub znaczne straty finansowe lub w mieniu zakładu. Sam kodeks mówi zdaje się, że urlop udziela się "po uzgodnieniu" z pracodawcą i nie można postawić go przed faktem dokonanym, inaczej może być nawet dyscyplinarka.

Wracając do planowania urlopu sam fakt planowania to idiotyzm, bo kto z nas będzie wiedział co będzie robił dzień po dniu w przyszłym roku? Planowanie powinno oznaczać wyłącznie, że osoba która ma urlop zaplanowany na dany okres ma do niego pierwszeństwo nawet przy innych chętnych. Niestety tak nie jest.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2609 dnia: Grudnia 11, 2014, 14:41:27 »
Bo urlop NŻ mylnie kojarzy się z alkoholem. Gdy np. musiałbym zawieźć pilnie dziecko do lekarza i nie chcieliby mi dać urlopu NŻ to mogą sobie stawiać nawet 3 n-ki, a i tak mnie nie będzie.
Co do zakazu wolnego w święta to zakład tylko na tym straci, bo już teraz wiem,  że więcej osób będzie wtedy chorych na zwolnieniu lekarskim niż byłoby na urlopie.