Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785478 razy)

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13455 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:10:44 »
Właśnie tego o czym piszesz taki "ktos z gazchp " dostaje a taka coreczka jedna i droga nic ? ale jak hts czy tam czytajmy trastech  aa moze ga trastech mial zysk to mamusia zabrala

Post Merge: Czerwca 01, 2022, 21:12:07
jakie zwiazki ? serio co maja w ..... pracownikow ?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13456 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:26:59 »
Gdzie na zachodzie masz ten "dziki kapitalizm"?

Wszędzie, najlepszym przykładem jest Opel, gdzie GM, czyli Amerykanie, sprzedali markę Francuzom (Dawna Grupa PSA, dzisiaj Stellantis), tam prawie wszyscy pracownicy działu badawczo-rozwojowego zostali wręcz siłą zmuszeni do przejścia pod firmę córkę, którą potem sprzedano "Seguli", czyli firmie specjalizującej się usługami badawczo-rozwojowymi. Takich przykładów jest multum, podałem jeden z najgłośniejszych. To jest zwykłe spychanie ryzyka i odpowiedzialności na zewnętrzne firmy, jednak moim zdaniem, taka polityka oparta na maksymalizacji zysków kiedyś się okrutnie zemści, bo menadżerowie  liczący cyferki pojęcia nie mają, że taka polityka już zaczyna siać nieodwracalne efekty, których wyprostowanie będzie szczególnie trudne. Niektórzy się już budzą, pytanie tylko, czy nie za późno. 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2022, 21:37:31 wysłana przez DEtonator »

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13457 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:30:02 »
Wiesz co to jest kapitalizm?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13458 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:31:37 »
Właśnie tym, o czym przed chwilą napisałem.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13459 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:32:03 »
XD

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13460 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:33:26 »
Jasiu, to nie te progi.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13461 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:36:48 »
Jeżeli uważasz, że w Niemczech i w Polsce panuje dziki kapitalizm, to masz rację. Nie te progi synek. xD

Offline Benek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13462 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:38:30 »
Ciekawe czy Polyolefins też będzie miało własną spółkę "serwis" itd. Obstawiam, że na początku będą jako całość, a po jakimś czasie zrobią podspółki, w których wciśnie się swoich ludzi :) .

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13463 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:39:33 »
Ehh, ciepły mocz na trolla i bez odbioru.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13464 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:43:30 »
Ehh, ciepły mocz na trolla i bez odbioru.
Polecam poczytać Smitha, Hoppe, Friedmana etc.

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13465 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:46:28 »
ale co mnie niemcy interesuja ?  dostales kase ? trasntech nie dostal ....

Post Merge: Czerwca 01, 2022, 21:49:38
GA Trastech ,GAPS kazdy zapiernicza na was GAZCHP  i przestancie pierdolic ze malo malo malo lub w ogole (GAZCHP nagroda pare tysi) GAPS GA Trastech  pare czego  :-\
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2022, 21:49:38 wysłana przez wladcaszerszeni »

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13466 dnia: Czerwca 01, 2022, 21:58:49 »
Przestań brać na poważnie tego DEtonatora. To jest jakiś Janusz co pojechał do Bauera na szparagi i przyjeżdża do Polski Passatem w Dieselu, jak go niemiecki Pan puści. A poza tym myśli, że w Polsce i Niemczech panuje dziki kapitalizm. Troll i nic więcej.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13467 dnia: Czerwca 01, 2022, 22:02:06 »
Właśnie dlatego trzeba zlewać takich co obrażają wszystkich dookoła, a tak naprawdę nic wartościowego sobą nie reprezentują. Od chlania tego taniego piwska z Biedronki już się biedakowi do końca w tej pustej głowie poprzewracało. :)

Offline Kamul90

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13468 dnia: Czerwca 02, 2022, 06:05:18 »
GAPS to niestety największe nieroby na zakładzie i nie tylko ja mam takie zdanie, często sami biorą też podwykonawców i ich dymają. Taka kolej rzeczy każdy każdego dyma :D

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13469 dnia: Czerwca 02, 2022, 07:55:05 »
Ja uważam, że i Transtech i Police Serwis powinny zostać zlikwidowane. Pracownicy którzy pracują na rzecz GA Police wchłonięci. Temat tworzenia spółek od początku był nieracjonalny i jest na ten temat tony opracowań szukających w swych uzasadnieniach zadań dla spółek, wyjście z usługami na zewnątrz etc. Ponad dwadzieścia lat temu nakazano redukcje zatrudnienia i zredukowano „jednego dnia” zatrudnienie w Zakładach o 1500 ludzi. Utworzono trzy kluczowe spółki Remech, Automatika i Centrum które kolejno były likwidowane i wchłaniane z uwagi na ich złą sytuacje finansową.  Pamiętam jak mój mąż z automatyka zakładowego przeszedł do Automatiki. Popracował parę lat i się zwolnił, po tym jak w Stoczni realizowali okablowanie z automatyką, pracowali tam po 7-8 godzin a dojazd zajmował im godzin blisko 3-4. Ktoś tu napisał o nagrodzie z zysku, aby był taki sam regulamin wypłaty nagrody jak w Zakładach. Każdy kto tak pisze takie rzeczy nie czytał Regulaminu i nie przełożył go na sytuacje finansową spółki. GAPS aby zrealizować wypłatę musiałby mieć wynik 17 milionów rocznie jednostkowego, a Transtech 3 mln. Proszę prześledzić wyniki. To co napisałam nie jest łatwe do realizacji, bo to rewolucja. Rewolucja, która przy jej realizacji musiałaby ponieść poważne zmiany. Zmiany organizacyjne, proceduralne i te bolesne dla niektórych pracowników by nie dublować stanowisk.
Pewnie swoim wpisem rozpętam burzę jednak ileż można czytać wypowiedzi szczątkowe lub mamienie ludzi pytaniami czy chcecie przyłączenia do zakładów. Wiadomo, że każdy powie, że chce. Ale nie dla każdego te miejsce będzie.
Może to jest ten moment gdy na poważnie trzeba stanąć przed decyzjami co dalej ze spółkami. Koedyś był pomysł PKCh polskie konsorcjum chemiczne. Tu byłam przeciwnikiem gdyż był to jakiś absurdalny twór który niczego nie wnosił poza przejęciem certyfikatów wtedy Remechu.
Może niech inni na głos się wypowiedzą z imienia i nazwiska, bo tego mi brakuje. A Wy tutaj też cwaniaczycie sobie anonimowo a ja chcę poznać konkretne wypowiedzi oraz prowadzić merytoryczną dyskusję, która ma pomóc pracownikom a nie skłócać załogę bo to boli tak pracowników spółek jak i mnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2022, 07:57:12 wysłana przez An_na »