Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783555 razy)

Offline duch

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11160 dnia: Listopada 17, 2020, 19:30:35 »
U nas związki chcą utrzymania premii oto na stałym poziomie, tymczasem w Puławach związki walczą o wprowadzenie dodatku stażowego
I to byłoby najbardziej sprawiedliwe, wprowadzenie dodatku stażowego, zamiast premii. Każdy dostawałby pensje odpowiednie do stażu pracy, a nie czy ktoś jest "wazeliną", "gumowym uchem" czy ulubieńcem kierownika.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11161 dnia: Listopada 17, 2020, 19:48:58 »
U nas związki chcą utrzymania premii oto na stałym poziomie, tymczasem w Puławach związki walczą o wprowadzenie dodatku stażowego
I to byłoby najbardziej sprawiedliwe, wprowadzenie dodatku stażowego, zamiast premii. Każdy dostawałby pensje odpowiednie do stażu pracy, a nie czy ktoś jest "wazeliną", "gumowym uchem" czy ulubieńcem kierownika.
I jaka tu sprawiedliwość jak "stary" nic nie robi tylko siedzi, młody zapieprza, a stary ma dużo większą wypłatę bo ma stażowe? Oczywiście nie zawsze tak jest, ale bywa :)

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11162 dnia: Listopada 17, 2020, 20:58:36 »
To kiedyś będziesz stary, przyjdzie młody i mimo, że pracujesz 30 lat, on będzie miał stawkę wyższa od Ciebie. Jemu się to po prostu należy, a Ty? Ty już nie masz siły i żaden. Ciebie pożytek...
Tak idąc tym tokiem rozumowania. Każdy wypracował swoją starość.

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11163 dnia: Listopada 18, 2020, 00:35:07 »
Trwają... I prezesowi na rękę będzie jak będą trwały jak najdłużej... Myślę że czara goryczy dopiero się przeleje jak kolejny raz, prezes dumnie ogłosi wyniki za 2020. Będzie wychwalał jak to wspaniale zarzada a robole nie istotni. Aczkolwiek mam nadzieję że w końcu związki w końcu zmienia podejście. A jak nie to następnym razem przy okazji wybórow przewodniczących trzeba będzie zweryfikować ich zasługi dla załogi.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11164 dnia: Listopada 18, 2020, 06:30:32 »
A jak nie to następnym razem przy okazji wybórow przewodniczących trzeba będzie zweryfikować ich zasługi dla załogi.
Widać, że nie byłeś nigdy na wyborach przewodniczącego. Nawet Łukaszenka mógłby się nauczyć jak "wygrywa" się wybory.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11165 dnia: Listopada 18, 2020, 06:42:13 »
To kiedyś będziesz stary, przyjdzie młody i mimo, że pracujesz 30 lat, on będzie miał stawkę wyższa od Ciebie. Jemu się to po prostu należy, a Ty? Ty już nie masz siły i żaden. Ciebie pożytek...
Tak idąc tym tokiem rozumowania. Każdy wypracował swoją starość.
Nic nie mam do starych, niech mają jak najwięcej, sam jako "młody" staram się pomagać, ale jak widzę starego który ma wszystko w dupie, zna dwa stanowiska po 40 latach pracy i to kiepsko i na 2x moja stawke to jestem przeciwny podwyżkom "za staż" :)

Offline Celiusz

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11166 dnia: Listopada 18, 2020, 10:27:25 »
Tak naprawdę nie ma i nie będzie idealnego modelu. Zawsze będzie,, znajomek ", donosiciel, itp. A ten co uczciwie pracuje i daje z siebie wszystko, jest pomijany. Zasadniczo teraz to nie istotne jest tak bardzo bo nie ma być żadnych podwyżek a wręcz przeciwnie. Chyba że to taka taktyka prezes utrzyma wszystko na takim samym poziomie. A związki ogłoszą sukces negocjacji... Blablabla każdy wie o czym mowa.

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11167 dnia: Listopada 18, 2020, 10:41:16 »
Który artykuł kodeksu pracy mówi o zakazie zmiany pracodawcy, jeżeli mu coś nie odpowiada? Bo szukam i nie mogę znaleźć.

Offline MiskaRyżu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11168 dnia: Listopada 18, 2020, 11:16:13 »
Mózgu poszukaj jełopo i znajdź sobie wkońcu zajęcie

Offline Szmmic92

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11169 dnia: Listopada 18, 2020, 14:03:57 »
Wiadomo kiedy następne spotkanie? W sumie o ile dobrze pameitam, rok temu też miało nic nie być, może akruat coś się uda wskórać

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11170 dnia: Listopada 18, 2020, 14:29:02 »
To kiedyś będziesz stary, przyjdzie młody i mimo, że pracujesz 30 lat, on będzie miał stawkę wyższa od Ciebie. Jemu się to po prostu należy, a Ty? Ty już nie masz siły i żaden. Ciebie pożytek...
Tak idąc tym tokiem rozumowania. Każdy wypracował swoją starość.
Nic nie mam do starych, niech mają jak najwięcej, sam jako "młody" staram się pomagać, ale jak widzę starego który ma wszystko w dupie, zna dwa stanowiska po 40 latach pracy i to kiepsko i na 2x moja stawke to jestem przeciwny podwyżkom "za staż" :)

Jesteś przeciwny, bo jesteś młody. A to, że na Twoim wydziele trafił się taki przypadek nie znaczy, że jest tak wszędzie. Ja sporo zawdzięczam starszyźnie, dużo mnie nauczyli i uważam zasługują na stażowe.

Z końcem roku ubiega termin kart sodexo lunch, co w związku z tym?

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11171 dnia: Listopada 18, 2020, 15:00:01 »
To kiedyś będziesz stary, przyjdzie młody i mimo, że pracujesz 30 lat, on będzie miał stawkę wyższa od Ciebie. Jemu się to po prostu należy, a Ty? Ty już nie masz siły i żaden. Ciebie pożytek...
Tak idąc tym tokiem rozumowania. Każdy wypracował swoją starość.
Nic nie mam do starych, niech mają jak najwięcej, sam jako "młody" staram się pomagać, ale jak widzę starego który ma wszystko w dupie, zna dwa stanowiska po 40 latach pracy i to kiepsko i na 2x moja stawke to jestem przeciwny podwyżkom "za staż" :)

Jesteś przeciwny, bo jesteś młody. A to, że na Twoim wydziele trafił się taki przypadek nie znaczy, że jest tak wszędzie. Ja sporo zawdzięczam starszyźnie, dużo mnie nauczyli i uważam zasługują na stażowe.

Z końcem roku ubiega termin kart sodexo lunch, co w związku z tym?
Jeżeli jest tak jak mówisz (ja też paru takich trafiłem, nawet bym powiedział większość.) to powinni dostawac podwyżki za zasługi, a nie za samo to że pracują w firmie od iluś lat

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11172 dnia: Listopada 18, 2020, 19:52:28 »
Jakie podwyżki? Słyszałeś żeby ktoś dostał indywidualną podwyżkę w ciągu ostatnich lat? Druga sprawa, że przyjmują młodych i oni się równają stawkami z tymi co pracują po 10lat, do tego doszło. Dlatego nie chce mi się już czytać tego co piszesz.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11173 dnia: Listopada 19, 2020, 05:01:20 »
Jakie podwyżki? Słyszałeś żeby ktoś dostał indywidualną podwyżkę w ciągu ostatnich lat? Druga sprawa, że przyjmują młodych i oni się równają stawkami z tymi co pracują po 10lat, do tego doszło. Dlatego nie chce mi się już czytać tego co piszesz.
I tak nie czytasz tego co pisze bo kompletnie nic nie zrozumiałes...

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11174 dnia: Listopada 19, 2020, 11:20:55 »
https://www.wnp.pl/chemia/grupa-azoty-notuje-slabsze-przychody-i-zysk-netto,432514.html

Nawozy widać utrzymują ten biznes bardzo dobrze, a Prezes powiedział, że nie będzie podwyżek, bo wyszło min. Słabo z nawozami :/