Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Procesor  (Przeczytany 9719 razy)

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Procesor
« dnia: Listopada 24, 2011, 16:11:03 »
Czy procesor http://allegro.pl/unikat-f3-winsdor-2mb-cache-6000-125w-nowe-2mb-i1938010994.html będzie pasował do płyty głównej MSI K9 Neo , Czy wystarczy 350 Watowy zasilacz.Mam karte graficzną Nvidia 7600gs

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Re: Procesor
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 24, 2011, 16:26:50 »
Cytat: "Maciuś"
Czy procesor http://allegro.pl/unikat-f3-winsdor-2mb-cache-6000-125w-nowe-2mb-i1938010994.html będzie pasował do płyty głównej MSI K9 Neo , Czy wystarczy 350 Watowy zasilacz.Mam karte graficzną Nvidia 7600gs

Tutaj lista obsługiwanych procesorów przez Twoją płytę główną - LINK
Tutaj kalkulator do obliczenia poboru mocy - LINK

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Re: Procesor
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 24, 2011, 18:24:17 »
Cytat: "Opaler"

Tutaj kalkulator do obliczenia poboru mocy - LINK

Szkoda zachodu, nie wystarczy - sam procesor mu 125 W obiecuje :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 25, 2011, 07:15:29 »
Według strony podanej wyżej cały zestaw będzie pobierał 280 W

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 25, 2011, 07:28:34 »
Cytat: "Maciuś"
Według strony podanej wyżej cały zestaw będzie pobierał 280 W

Mi wyszło około 300W, wiec powinno być dobrze o ile masz dobry zasilacz, jakiś zwykły noname może tego nie pociągnąć. Jeden z moich komputerów (Core 2 Duo E4400 2x2GHz, 4GB DDR2, GeForce 8500GT) działa na 350W bez problemu, z tym, że zasilacz jest porządny - BeQuiet!.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 25, 2011, 07:51:46 »
Jak masz jeden z poniższych zasilaczy, to uważaj :)

czarna listę zasilaczy

Akyga, Altis, Aspire, Aton, Bestec, Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, Hawk, Hec, Impet, i-box, Incore, Levicom, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, Octigen, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Win, Xilence, XION, X-Power, 2N

Renomowane marki to:

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, Zalman.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 25, 2011, 08:40:13 »
Cytat: "rbk"
Jak masz jeden z poniższych zasilaczy, to uważaj :)

czarna listę zasilaczy

Akyga, Altis, Aspire, Aton, Bestec, Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, Hawk, Hec, Impet, i-box, Incore, Levicom, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, Octigen, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Win, Xilence, XION, X-Power, 2N

Renomowane marki to:

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, Zalman.

Dokładnie! Wielu użytkowników lekceważy znaczenie porządnego zasilacza, co jest ogromnym błędem. Jeżeli jakaś tania chińszczyzna się spali to na pewno pociągnie coś za sobą.

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 25, 2011, 09:25:54 »
Na takim procesorze  zasilacz noname o ile odpali pociagnie z 1-2 lata i kaput. Sam to kiedys przerabialem z Pentium D 820 z podobnym TDP. Najtanszy Be Quiet 430W spokojnie wystarczy na dlugie lata na takim sprzecie.

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 25, 2011, 16:57:27 »
Mam zasilacz Logic .Mój komputer chodzi na nim od 4 lat i nie robił problemów , Nie przegrzewał się. Myślę ze da rade z tym procesorem, nie zamierzam go podkręca. Na innnym kalkulatorze niż wyżej wyszło że zestaw będzie pobierał 290 Wat. Zasilacz ma 350 więc jest 60 wat zapasu.Teraz mam procesor AMD Athlon 3000+ 1,8 GHz który działa dobrze . Zamieżam go zmienić ponieważ jest za wolny.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 25, 2011, 17:50:11 »
To, że jest napisane 350W nie znaczy, że ON tyle ma, a raczej nie ma :]

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 25, 2011, 19:23:56 »
Cytat: "rbk"
To, że jest napisane 350W nie znaczy, że ON tyle ma, a raczej nie ma :]

Może i pociągnie te 350W, ale jeżeli ma niską sprawność to z gniazdka ładnie będzie pobierał :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 25, 2011, 19:29:02 »
Maciuś, Maciek P. ?

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 25, 2011, 19:32:07 »
o co ci chodzi

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Procesor
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 26, 2011, 11:04:25 »
Cytat: "Maciuś"
Mam zasilacz Logic .Mój komputer chodzi na nim od 4 lat i nie robił problemów , Nie przegrzewał się. Myślę ze da rade z tym procesorem, nie zamierzam go podkręca. Na innnym kalkulatorze niż wyżej wyszło że zestaw będzie pobierał 290 Wat. Zasilacz ma 350 więc jest 60 wat zapasu.Teraz mam procesor AMD Athlon 3000+ 1,8 GHz który działa dobrze . Zamieżam go zmienić ponieważ jest za wolny.

Dla mnie taki zapas byłby za mały (niezależnie od marki zasilacza). Ale to teoria - zasilacz masz, a nie dopiero zamierzasz kupić.
Prosta rada: nie pozbywaj się starego procesora. Zasilacz może pociągnie, może nie. Może też raz działać, a raz nie wyrabiać. A na pewno licz się z tym, że to będzie kolejny element do wymiany, jeśli zechcesz coś jeszcze poprawić.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Procesor
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 26, 2011, 11:41:00 »
Brakuje dopisku renomowanej marki firmy : HUNTKEY
Sam montuje swoim znajomym i pięknie chodzą do tej pory.... szczególnie z wersjami wiatraczkami 14cm