Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...  (Przeczytany 12467 razy)

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« dnia: Listopada 02, 2011, 07:51:39 »
Cytuj (zaznaczone)
Policja zatrzymała 30-letniego Sylwestra S., który jadąc samochodem w stanie nietrzeźwym, bez uprawnień, w miejscowości Wielkolas (Lubelskie) potrącił w poniedziałek 8-letniego rowerzystę. Chłopiec zmarł w szpitalu.

Jak poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie, Janusz Wójtowicz, przed trzema tygodniami ten sam kierowca został zatrzymany przez policję za jazdę po pijanemu. Policjanci zabrali mu wtedy prawo jazdy.

W poniedziałek na lokalnej drodze w miejscowości Wielkolas niedaleko Lubartowa, Sylwester S. prowadząc osobowego opla potrącił jadącego rowerem 8-latka. Pogotowie lotnicze zabrało chłopca do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować. Jak się okazało kierowca miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja ustala wszystkie okoliczności wypadku.


źródło :  www.wiadomosci24.pl


Ludzie mają naprawdę tupet. Wsiadając po pijaku za kółko myślą tylko o sobie, o swojej wygodzie itp. Nikt nie pomyśli o drugim człowieku, który może stać się ofiarą jego głupoty. Tragedia! Jak dla mnie od razu powinien dostać dożywocie.
“imperfections make you more beautiful”

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2011, 08:07:54 »
Cytat: "Lilo"
po pijaku

Cytat: "Lilo"
myślą


Raczej nie myślą po pijaku, w tym problem.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2011, 13:55:16 »
Za jazdę po alkoholu powinien być strzał w tył głowy. Szybko, czysto i bez żadnych problemów.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 02, 2011, 14:18:22 »
Secha, czasy III Rzeszy skonczyly sie w 1945 roku, dzis mamy bardziej cywilizowane sposoby na walke z pijanymi kierowcami, choc przyznam, ze sa one jeszcze za lagodne.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 02, 2011, 14:22:43 »
Bardziej cywilizowane? Odebranie prawa jazdy i więzienie. W przypadku tego pierwszego nie ma się co martwić, bo jazda bez prawa jazdy to chyba tylko 1000zł mandatu. A w przypadku tego drugiego jest to życie na koszt państwa (co mnie niesamowicie drażni bo koszt utrzymania więźnia jest wyższy niż koszt utrzymania pacjenta w szpitalu).

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 02, 2011, 14:32:33 »
To nie o wysokość kary chodzi, bo można straszyć jakąkolwiek straszną karą, ale skuteczna będzie ona dopiero wtedy, gdy będzie skutecznie ściągana i egzekwowana.
Straciłeś prawko za picie - ok, wsiądziesz raz jeszcze i gdy zostajesz złapany idziesz siedzieć - proste, bez zawiasów, kaucji itp.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 02, 2011, 20:46:18 »
Cytat: "Denver"
Straciłeś prawko za picie - ok, wsiądziesz raz jeszcze i gdy zostajesz złapany idziesz siedzieć...

Sęk w tym, że w omawianym przypadku właśnie tak było: za pierwszym razem stracił prawko a za drugim zabił! I co z tego, że teraz pójdzie do więzienia (zresztą niezbyt długo posiedzi) skoro ktoś inny stracił życie tylko dlatego, że bandytom daje się drugą szansę.

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 02, 2011, 20:58:08 »
moim zdaniem pijanych kierowców zaraz po złapaniu powinno sie zabić na miejscu przez strzał w głowe, szkoda naszych podatków na procesy i wiezienie, niema na takie cos usprawiedliwienia

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 02, 2011, 20:59:38 »
Cytat: "mieszkaniec"
moim zdaniem pijanych kierowców zaraz po złapaniu powinno sie zabić na miejscu przez strzał w głowe


Następny nazista...

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 02, 2011, 21:06:56 »
Wystarczy ostrzejsze prawo oraz lepsze jego egzekwowanie. Ostatnio w mojej komunie pewna osoba została złapana z 1 promilem podczas prowadzenia. Efekt - 100.000NOK kary (około 55.000zł) + zabranie prawa jazdy na 20 miesięcy.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 02, 2011, 21:10:11 »
Najdziwniejsze jest to, że co „długi weekend”  zatrzymują kolejne 2000 pijanych i końca nie widać.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 02, 2011, 21:12:02 »
A jakby napisali, że ten człowiek jechał na kacu (a nie, że był pijany), to też byście tak ostro reagowali? :P. Bo z reguły słyszy się deklaracje, że jazda po pijaku jest definitywnie niedopuszczalna, ale już jazda na kacu jest społecznie akceptowalna... A właśnie większość medialnie nagłaśnianych sytuacji złapania kierowcy pod wpływem, to jest jazda na kacu, kiedy kierowca nawet się może nie spodziewać, że ma tyle promili we krwi ;).

Dlatego zasada jest prosta - masz zamiar na następny dzień jechać autem? Nie pij. Piłeś i jesteś na kacu? Nie wsiadaj za kółko, bo może być "suprajs", choć wydaje się już człowiekowi, że jest trzeźwy.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 02, 2011, 21:13:43 »
Cytat: "pol"
Najdziwniejsze jest to, że co „długi weekend” zatrzymują kolejne 2000 pijanych i końca nie widać.
Gorsze jest to, ilu nie udaje się złapać :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 02, 2011, 21:27:29 »
Cytat: "Kuba"
kiedy kierowca nawet się może nie spodziewać, że ma tyle promili we krwi ;) .


Dokładnie, tutaj jest niezły haczyk, kiedyś po imprezie (delikatnej, browarek w rozsądnej ilości), chciałem na drugi dzień gdzieś pojechać autem, czułem się super, zero jakiegokolwiek czucia działania alkoholu, na szczęście mam alkomat. Dmuchnąłem sobie ot tak, kontrolnie. Wyszło prawie 0,45 promila, masakra pomyślałem, oczywiście cały dzień zostałem w domu. W Niemczech jest trochę lepiej, bo z takim wynikiem mogę jechać dalej, jednak ogólnie wyznaję zasadę- piłeś nie jedź. Dlatego uważam, że pijany, a pijany robi różnicę, co oczywiście nie tłumaczy faktu jazdy na bani. Czasami jednak, nie jesteśmy tego świadomi. Niestety.

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
[Ogólne] Pijany kierowca potrącił rowerzystę ...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 02, 2011, 21:50:06 »
Cytat: "speedbax"
na szczęście mam alkomat.

Problem jest w tym, że te popularne alkomaty są mało wiarygodne, szczególnie w zakresie 0...0.5 promila (przejrzałem kilka testów). Dobry też niemało kosztuje a i tak nie ma pewności że pokaże jak taki z homologacją.
Kiedyś już pytałem o jakiś wskażnik, nawet podobnie dzialający jak papierek lakmusowey, ale nikt czegoś takiego nie widział.
Chodzi mi o to żeby każdy miał możliwość swego stanu trzeźwości.

Cytat: "Kuba"
kierowca nawet się może nie spodziewać, że ma tyle promili we krwi

Z opowiadań znajomych wiem że taki problem istnieje
_