Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 1920 Bitwa Warszawska  (Przeczytany 10440 razy)

sekator

  • Gość
1920 Bitwa Warszawska
« dnia: Października 02, 2011, 19:09:17 »
Zachęcam wszystkich do obejrzeniu nowego filmu Jerzego Hoffmana ,,1920 Bitwa Warszawska". Pomimo , moim zdaniem nieudanej roli Nataszy Urbańskiej i pewnej poprawności, film naprawdę warty obejrzenia. Cieszę się , że nareszcie ten ważny temat historyczny znalazł się na wielkim ekranie...
Film nakręcony w technice 3D - dzięki czemu niektóre sceny bitewne są rewelacyjnie zrobione. Jestem ciekaw Waszego zdania i chętnie podyskutuję z osobami które film już widziały.
pozdrawiam sekator

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
1920 Bitwa Warszawska
« Odpowiedź #1 dnia: Października 02, 2011, 21:31:54 »
Ja osobiście waham się z pójściem do kina ze względu właśnie na komercyjnych aktorów, takich jak Borys Szyc i "aktorka" Urbańska... Jak się spisał Szyc? Mam nadzieję, że w końcu doczekamy się również filmu o Powstaniu Warszawskim.. Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
1920 Bitwa Warszawska
« Odpowiedź #2 dnia: Października 02, 2011, 21:45:17 »
Ale może taki film o Powstaniu Warszawskim, który trochę odbrązowi postaci genrałów: Okulickiego, Komorowskiego czy Sosnkowskiego.

sekator

  • Gość
1920 Bitwa Warszawska
« Odpowiedź #3 dnia: Października 02, 2011, 22:10:36 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Jak się spisał Szyc


Muszę przyznać, że Szyc mnie bardzo pozytywnie zaskoczył w tej roli, tak odmiennej od dotychczasowych. Dobrze zagrał Olbrychski, Linda, świetny Ferency oraz Domagarow i rosyjska aktorka, której niestety nazwiska nie kojarzę. Co do fabuły, to mam świadomość, że jest ona tylko tłem do pokazania wielkiego wydarzenia historycznego. Film typowo kinowy, moim zdaniem naprawdę udany, choć tak jak napisałem wcześniej nie pozbawiony pewnych poprawności. Jeszcze raz zachęcam do obejrzenia.

Cytat: "jojo"
Ale może taki film o Powstaniu Warszawskim


Myślę, że taki film byłby prawdziwym hitem. Po wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego (polecam gorąco) materiałów i historii na napisanie super scenariusza multum!

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
1920 Bitwa Warszawska
« Odpowiedź #4 dnia: Października 02, 2011, 22:53:00 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
ze względu właśnie na komercyjnych aktorów, takich jak Borys Szyc


Może i komercyjny bo przecież jakoś na życie musi zarobić, ale moim zdaniem Borys Szyc jest bardzo dobrym aktorem.

DarekMirror

  • Gość
1920 Bitwa Warszawska
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2011, 13:32:22 »
Cytat: "sekator"
Jestem ciekaw Waszego zdania i chętnie podyskutuję z osobami które film już widziały.


Wczoraj miałem okazję być z synem na seansie.Na początek powiem co mnie ogromnie zbulwersowało : czekanie na rozpoczęcie seansu 26 minut,wychodziłem z siebie, myślałem że nerwowo nie wytrzymam bombardowany reklamami.W pewnym momencie zamknąłem oczy aby nerwy powstrzymać na wodzy.Dlatego z tego powodu więcej nie pojawię się w kinie o czasie.
Przechodzę do wrażeń filmowych:
-wielkie widowisko ,zdjęcia wyśmienite(oglądałem wiele amerykańskich filmów wojennych) Hoffman nie ustępuje im absolutnie a wręcz jest ciekawiej
miałbym tylko pewne zastrzeżenia do szybkich scen batalistycznych tutaj niestety technologia nie nadąża,obraz był rozmazany mało co się widziało(syn też na to narzekał),3D za to jest wyśmienite w scenach spokojniejszych - odczuwałałem jakbym
był tam w środku,czuło się taką bliską obecność aktorów
-aktorstwo:w/g mnie najlepiej zagrał Adam Ferency(polskiego czekistę),Szyc i Natasza Urbańska niezbyt mnie przekonali,Szyc grał bez wyrazu a Natasza jakoś nie pasowała do swojej roli do munduru w którą ją odziali(jakaś sztuczność  z tego biła)
Dobrze zagrał Bończak,Linda - przeciętnie.
Największym niewypałem filmu była obsada Piłsudskiego,wielkie nieporozumienie
ZABRAKŁO TAK WIELKIEGO AKTORA - śp.JANUSZA ZAKRZEŃSKIEGO
-muzyka Krzesimira Dębskiego bardzo dobra
-poprawność jak napisał Sekator chyba objawia się tym że za dużo było tej niby porządności sowietów,dziwna była też scena przy budowie umocnień na przedpolach Warszawy przez Żydów.
-wiek określony od 12 lat do oglądania jest trochę za niski: sceny i słownictwo chyba powinny być dla trochę starszych
Podsumowując - zachęcam do obejrzenia mimo kilku minusów,są momenty na których można się wzruszyć ,podbudować swój patriotyzm.
Miałbym prośbę do kogoś kto oglądał film w 2D o odezwanie się czy tam też było widać słabo dynamiczne sceny?
Moja ocena 5/6

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
1920 Bitwa Warszawska
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2011, 15:27:01 »
Cytat: "DarekMirror"
Na początek powiem co mnie ogromnie zbulwersowało : czekanie na rozpoczęcie seansu 26 minut,wychodziłem z siebie, myślałem że nerwowo nie wytrzymam bombardowany reklamami.W pewnym momencie zamknąłem oczy aby nerwy powstrzymać na wodzy.Dlatego z tego powodu więcej nie pojawię się w kinie o czasie.


Jakbyś bywał w kinie częściej to byś się już dawno do tego przyzwyczaił :P.

Co do filmu - ja jeszcze go nie widziałem i chyba poczekam aż trafi do TV ;). Wg opinii mojego kumpla, który zdecydował się jednak pójść do kina, film jest raczej przeciętny - bardzo mu nie podobało się to, że oczywiście zrobili z tego romansidło z elementami musicalu (sic!). Ogólnie bardzo krytycznie wypowiadał się o roli Nataszy ;]. Niemniej jemu również najbardziej podobało się aktorstwo Ferencego, a i Olbrychski w jego opinii również był niezły. Co do zdjęć, to wg niego miejscami były zbyt chaotyczne i ciężko było ogarnąć to, co się dzieje. Pomijam tu oczywiście techniczne niedoróbki natury rekonstrukcyjnej typu praca obsługi ckm-u Maxim (niezakręcona pokrywka od chłodnicy, brak w niej wody, źle ustawiony celownik itp., nie wspominając o nieodpowiednim modelu, jaki został użyty - ale może tylko taki w Polsce jest dostępny).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

DarekMirror

  • Gość
1920 Bitwa Warszawska
« Odpowiedź #7 dnia: Października 16, 2011, 16:16:45 »
Cytat: "Kuba"
Jakbyś bywał w kinie częściej to byś się już dawno do tego przyzwyczaił


Widzisz Kuba - kilka miesięcy temu byłem w kinie 5D,byłem ponad rok temu na filmie Popiełuszko i czegoś takie nie serwowali.Po prostu nie życzę sobie takiego traktowania kinomanów,w telewizji w której są reklamy -to jej nie oglądam.W młodości bywało że dziennie i po dwa filmy zaliczałem ,reklamy czy promocja innych filmów trwały max.do 10 minut.
Spytaj jeszcze raz znajomego czy Olbrychski dobrze zagrał?

fimarek76

  • Gość
1920 Bitwa Warszawska
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 27, 2013, 16:24:40 »
ten film lubie naprawde! jest bardzo interesujacy i juz go ogladalem tysiace razy ! :)