Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?  (Przeczytany 8373 razy)

mark.suski

  • Gość
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« dnia: Lipca 23, 2011, 11:46:43 »
Kwestia o wiele mniejszych kosztów jest niewątpliwa. Chodzi mi tylko o jakość usług i zasięg.Naczytałem się aktualnych opinii pod tym linkiem http://forum.gazeta.pl/forum/w,30,127206190,127206190,Play_ma_juz_6_milionow_klientow_Czemu_zawdziec_.html

Jakie wy macie doświadczenia? Czy to prawda, że jakość usług i nawet wymuszony roaming w Plusie (czyli pozostawanie poza siecią macierzystą) sprawiają, że pomimo rzeczywistych mniejszych kosztów usług i dostępności fajnych telefonów lepiej trzymać się narzazie niemca, francuza i solorza? Korci mnie przejście do Playa, kupiłem nawet starter, by zobaczyć jak to jest w praktyce, ale trochę ryzykownym jest podpisanie z kimś umowy, gdy zasięg i jakość usług często nawala..... Jestem w erze 10 lat i nie ma ani jednego incydentu, na który mógłbym się poskarżyć, więc co sądzić o Playu jeżeli ludzie podpisują umowy z nim na firmę lub prywatne i na stół kładą natychmiast niewątpliwe zarzuty, które Play no co mówić.... dyskwalifikują.... Niektórzy ludzie przesadzają w negatywnych opiniach ale takich podstawowych rzeczy byłej erze nikt nie śmie zarzucić - jak zasięg i jakość usług - zawsze jakaś biała plama w zasięgu się znajdzie - ale niektóre rzeczy powinny być podstawą. Bycie w roamingu to nie jest zalogowanie w sieci macierzystej a  Playem się umowę podpisuje a nie z plusem. Jak jadę do Niemiec i loguję się w Vodafone  to jestem tam gościem w sieci i raczę się tym co mi dają i dziękuję za udostępnienie sieci i tym trzeba się zadowolić też będąc w Playu i korzystając z roamingu plusa.
Proszę o Wasze opinie - może nie tylko mi to pomoże wyborze.

mark.suski

  • Gość
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 23, 2011, 13:14:43 »
co dziwne   wczoraj  wyłączyłem na play 24 pocztę głosową, dziś jest już status, że jest wyłączona....ale jak się na ten numer play dzwoni to poczta się zgłasza:)  nie.... no w erze takich numerów nie ma, no i zawsze przychodzi potwierdzenie smsem zmiany statusu usługi. Chyba rację mają ludzie piszący o nierzetelność usług w play.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2011, 15:49:45 »
Opinię w necie można o kant  wytrzec. Swego czasu szukałem takich o internecie wlasnie w play. 99% bylo negatywnych. Zaryzykowalem, kupiłem starter i modem i do dziś żadnych problemów z niczym nie ma.

Byłem tu, rbk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

zonk87

  • Gość
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2011, 15:52:38 »
jak nie ma jak są... pół roku męczyłem się z wyłączeniem poczty.
Dopiero porządna zjeba z k... itp. pomogła.
Grzeczność nie zadziałała.

Więc wszędzie są takie numery.

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 23, 2011, 16:22:50 »
nieporozumieniem jest to co prezentuje Orange poza dużymi miastami. Przed  rokiem problemu nie było, od pół roku rozmowa, nawet z pierwszego piętra, to katorga. Gdy informowałem sieć ,że mam lepszą ofertą w Play to zamiast zaproponować lepszą (lub powiedzieć nie mamy takiej) wydzwaniano do mnie, by "informować" jakie to atrakcje czekają u nowego operatora. Od 1 sierpnia okaże się jak jest naprawdę. Zasięg nie jest dla mnie argumentem bo gorzej niż teraz raczej być nie może.

faon

  • Gość
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 23, 2011, 17:44:42 »
Ja przeszlem z byłej ery do playa i jestem naprawde zadowolony, tanie gadki, zasięg ok no i telefony w fajnej cenie.

zonk87

  • Gość
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 25, 2011, 12:14:18 »
taa play do playa będzie tanio.
Zobacz połączenia na inne sieci i czy inni do ciebie też będą mieli tanio.
Ja wolę unikać playa. A sam myślę nad przejściem do plusa.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 25, 2011, 12:19:38 »
Znawca się odezwał... Odszedłem od beznadziejnego Orange właśnie do Play i 2 lata zeszło... Abonamentu nie przegaduję i jeszcze zostaje... Najlepsze aparaty praktycznie za free... Zamiast klepać trzy po trzy, doczytac i uzupełnić wiedzę...Zdecydowanie polecam PLAY... Zonk najczęściej dzwonię do Play i Orange... W abonamencie za 49 zł mam nielimitowane minuty w sieci i 250 min poza sieć.Minutka połączenia 29 groszy poza sieć. Aparat jaki obecnie mam to Samsung Wave s5330 za 1 zł w abonamencie na 2 lata. Naprawdę nie mam powodu do narzekań... Pozdrawiam.. Play nie ma zdzierczych cen do innych sieci, za to reszta kroi jak za zboże za połączenia do Play..Ciekawe dlaczego? Nie zastanowiło Ciebie to? I to jest własnie świństwo, lub jakaś zmowa...Urząd Komunikacji Elektronicznej ustosunkował się co do wyższych opłat za połączenia do sieci Play, niż do innych operatorów.

W ocenie Prezesa UKE fakt, iż P4 jest operatorem od niedawna funkcjonującym na rynku telefonii ruchomej i ponoszącym w związku z tym stałe nakłady inwestycyjne na budowę niezbędnej infrastruktury telekomunikacyjnej, uzasadnia wyższy poziom stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej P4.

Podkreślenia wymaga również to, że w chwili obecnej P4 świadcząc usługi telefonii ruchomej, tylko w nieznacznym stopniu wykorzystuje własną sieć mobilną. W celu świadczenia usług telefonii ruchomej P4 zwarł tzw. umowę o roamingu krajowym z Polkomtel S.A., na podstawie której korzysta on z infrastruktury sieci dostępowej Polkomtel S.A. Spółka P4 rozpoczęła swoją działalność komercyjną na terenie całego kraju w dniu 16 marca 2007 r., co wiąże się z faktem, iż koszty ponoszone przez P4 są nieporównywalnie większe od kosztów ponoszonych przez pozostałych operatorów zasiedziałych na rynku telefonii ruchomej, choćby z uwagi na niewielką liczbę abonentów tejspółki.

Operatorzy wyznaczeni przez Prezesa UKE jako przedsiębiorcy posiadający znaczącą pozycję na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych w ich sieciach osiągają tzw. korzyści skali dzięki czemu koszty prowadzonej przez nich działalności maleją, a podmiot dopiero wchodzący na rynek praktycznie nie ma szans na skuteczne konkurowanie z operatorami zasiedziałymi. Wobec tego nie byłoby uzasadnionym wydanie decyzji w sprawie zmiany stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieci P4 poprzez wprowadzenie stawek analogicznych do stawek występujących w umowach zawartych z operatorami pozostałych sieci komórkowych, czytamy w uzasadnieniu Regulatora.

Na podstawie Prawa telekomunikacyjnego z dniem 1 października 2007 r. rozpoczęło się postępowanie konsultacyjne dotyczące projektu decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie zmiany Umowy o połączeniu sieci pomiędzy Telekomunikacją Polską, a P4 operatora sieci Play. Przedmiotem niniejszego postępowania konsultacyjnego jest projekt decyzji w sprawie odmowy zmiany wysokości stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieci ruchomej P4.

Źródło: UKE, telix
Ot i cała tajemnica...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

zonk87

  • Gość
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 25, 2011, 12:25:21 »
Nie znawca lecz użytkownik.
Skoro mówisz że się mieścisz to ciekaw jestem ile rozmawiasz i do jakich sieci.
Jest to dosyć ważne jak by nie patrzeć.
Ja rozmawiam dosyć często i dzwonię na T-Mobile, Plus i do Orange.
Na szczęście nikt do kogo bym dzwonił nie jest w Play i z tego się cieszę bo zdzierstwo do was jest okropne...

Pozdrawiam...

Offline MSC

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 25, 2011, 17:59:33 »
Cytat: "zonk87"
Nie znawca lecz użytkownik.
Skoro mówisz że się mieścisz to ciekaw jestem ile rozmawiasz i do jakich sieci.
Jest to dosyć ważne jak by nie patrzeć.
Ja rozmawiam dosyć często i dzwonię na T-Mobile, Plus i do Orange.
Na szczęście nikt do kogo bym dzwonił nie jest w Play i z tego się cieszę bo zdzierstwo do was jest okropne...

Pozdrawiam...


Hmm na logikę powinieneś mieć pretensje do swojej sieci :compress:  że masz tak drogo do Playa... :crazy:
Dlaczego żywi się martwią skoro martwi się nie żywią?

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 25, 2011, 21:23:05 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
. Play nie ma zdzierczych cen do innych sieci, za to reszta kroi jak za zboże za połączenia do Play..Ciekawe dlaczego? Nie zastanowiło Ciebie to? I to jest własnie świństwo, lub jakaś zmowa...


Nie zmowa tylko taka jest polityka PLAY. Pobierają od pozostałych operatorów wyższe stawki za połączenia przychodzące z tych sieci dzięki czemu może oferować atrakcyjniejsze abonamenty oraz tańsze aparaty.

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 25, 2011, 23:18:45 »
W Play leci mi już 2 rok. Jednak po niemiłej przeprawie z Orange na umowę, zdecydowałam się na kartę opcję Fresh. Skusili mnie darmowymi smsami do każdego doładowania i tak zostałam. W tej chwili ładuje konto za 30zł miesięcznie, a po użyciu odpowiednich kodów mam łącznie 55zł. 15 normalnie i 40 na tzw. promocyjnych złotówkach. Do sieci mam darmowe połączenia i smsy przez 30dni bez ograniczeń.
Na zasięg nie mogę narzekać, ogólnie polecam przejście do Play.

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Czy warto przejść z T-Mobile do Playa?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 28, 2011, 13:16:18 »
Juz gdzies wczesniej pisałem o PLAY. Polecam w 100%. Wczesniej bylem przez 8 lat w plusie( zdziercy ) . Teraz w play mam 540 minut do wszystkich sieci (abo 70 zł -- przez 9 miechów 35 zł ) i nieograniczone w sieci i na stacjonarne.
Nie sposób przegdac ;) polecam

piko

  • Gość
Warto.
« Odpowiedź #13 dnia: Września 13, 2011, 18:56:15 »
Witam. Moim skromnym zdaniem warto. Miałem kilka lat abonament w plusie i TAK-TAK-a. W tej chwili właśnie wykłócam się o "swoje" w T-mobile bo nie podwoili mi drugiego doładowania (pani ze stoickim spokojem odpowiedziała że jeżeli mam roaming to może się przeciągnąć sprawa do dwóch tygodni, dziś minęło te dwa tygodnie i dalej lipa). Przejście z numerem Plusa do Play-a dało mi darmowe połączenia w sieci i na stacjonarne (teren całego kraju w końcu), cena do wszystkich 29 gr brutto. Za 33zł.. abonamentu na firmę mam 365 min.. do wygadania. Nie wygadam tyle. Tak więc jak płaciłem w Plusie ponad 70-80 i w porywach do 120 zł, tak teraz mam wszystko w jednym, za dużo mniej.
Ja akurat polecam Play. Piko.