Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Tematy o ptakach!!!  (Przeczytany 16540 razy)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Września 29, 2011, 10:11:19 »
W przypadku ptaków prosimy dzwonić do "Fundacji ratujmy ptaki" mieszczącej się w Szczecinie
Tel:091-439-39-59
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline martoszka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Gdzie i za ile można kupić papugę NIMFĘ?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 27, 2012, 08:50:00 »
Gdzie w Policach kupię papugę Nimfę ?
czy są dostępne od ręki czy na zamówienie?
Ktoś się orientuje ile kosztuje?
Z góry dziękuje za odpowiedź  :smile:

Czy ktoś się orientuje czy Nimfa musi mieć basenik?

Pozdrawiam
nie ma sytuacji bez wyjścia,kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno

DarekMirror

  • Gość
AKCJA ŁABĘDŹ
« Odpowiedź #17 dnia: Października 17, 2012, 17:14:10 »
Dziś za Tanowem -  150 m. za warsztatem samochodowym w kierunku Polic przy ścieżce rowerowej uczestniczyłem wraz z pewną kobietą ( miłośniczką zwierząt ) w akcji ratowania młodego łabędzia.
Łabędź chciał wyjść na ulicę a tam rozpędzone auta, tiry zrobiłyby z niego miazgę.
Więc pani pojechała do Tanowa zawiadomić leśniczego a ja go pilnowałem i zagradzałem drogę  . Pani zawiadomiła pracownika leśnictwa i wróciła na miejsce, następnie dzwoniła do leśniczych i innych służb odpowiedzialnych za takie sprawy.
Szybkość służb za to odpowiedzialnych była " błyskawiczna " i wyniosła półtorej godziny !!!
W końcu nadjechał Pan ze Szczecina z "Pogotowia d/s dzikich zwierząt LUPAR" i złapał ptaka.
Poniżej zdjęcia z wydarzenia.

[/img]

[/img]

[/img]


DarekMirror

  • Gość
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Października 17, 2012, 17:48:42 »
Chciałem podać też linka do filmiku z łabędziem ale niestety problemy techniczne to uniemożliwiają, za to wstawiam do wglądu następne fotki:



[/img]

[/img]


Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Października 17, 2012, 18:58:33 »
Mało takich ludzi ,którzy swój drogocenny czas poświęcą na ratowanie zwierzaka.Gratuluję udanej akcji.Co do służb naszych Polickich i okolicznych to się nie wypowiem,bo same ...piiiiiiiii.... musiało by być.Też mamy styczność jako toz i też zachwalać nie możemy niestety.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

DarekMirror

  • Gość
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Października 17, 2012, 19:18:42 »
Cytat: "tatankas"
Gratuluję udanej akcji


Dziękuję w imieniu swoim i Pani z Pilchowa.
Wszędzie naokoło blisko leśniczówki a tu nie ma komu działać, wstyd.
Zainteresowanie tą sytuacją okazało przez te półtorej godziny zaledwie 3 osoby oprócz nas ( dwóch panów i starsza pani ) którzy się na chwilę zatrzymali i zobaczyli co się dzieje.

Offline pola

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Października 17, 2012, 20:07:30 »
Dobrze, że są tacy ludzie jak Ty i Pani z Pilchowa. Gratuluje udanej akcji  :jupi:

DarekMirror

  • Gość
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Października 17, 2012, 21:24:04 »
Jeśli państwo się znajdziecie w podobnej sytuacji z jakimś dzikim zwierzęciem lub zwierzęciem martwym to dzwońcie pod następujące numery telefonów:
603066626
603881398

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Października 17, 2012, 21:46:32 »
Ciekawa jestem czy to ten sam lub łabędź z pewnej rodzinki, która wczoraj wylądowała gromadką... na placu tanowskiego przedszkola. Wyglądało to jak matka z młodymi. Ona i 3 odleciały, a jedna sierotka została i gdzieś się zaszyłą w krzakach. Dziś rano odprowadzam dzieci i o 6:30 siedziała bidka skulona w kącie. Panie z przedszkola zadzwoniły gdzie trzeba i miał ktoś przyjechać go zabrać. Łabędź zachowywał się spokojnie, ale pasywnie - jakby był bardzo wycieńczony.  Zapytam jutro kto go zabrał i czy faktycznie zabrał, bo może łabędź po prostu próbował odlecieć sam i znalazł się w ww. okolicy?
Swoją drogą młodzian miał niebywałe szczęście, że nocował na ogrodzonym terenie, bo gdyby to było na skraju lasu, to pewnie padłby łupem lisa :(
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

DarekMirror

  • Gość
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Października 17, 2012, 21:56:35 »
Cytat: "draculka"
Ciekawa jestem czy to ten sam lub łabędź z pewnej rodzinki, która wczoraj wylądowała gromadką... na placu tanowskiego przedszkola


Możliwe że to ten, ale jest też druga możliwość : pan który złapał łabędzia twierdził że próbował on odlecieć z jeziorka-stawu w Tanowie i wylądował na szosie w miejscu dzisiejszego zdarzenia.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Października 18, 2012, 12:21:16 »
Świat zwierząt jest niesamowity!

O ile fakty są takie jak mi się wydaje, po tym co przeczytałam tu o wczorajszej akcji i tym co widziałam w tanowskim przedszkolu, to...łabędź ratowany przez DarekMirror przyleciał szukać tego, który został w przedszkolu!
Krótko po tym jak łabędź został wczoraj rano zabrany z tanowskiego przedszkola wylądował na placu podobny "szaraczek", który wkrótce odleciał. A później został również zabrany w opisywanej tutaj akcji.
Mam nadzieję, że się odnalazły w jednym miejscu.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

DarekMirror

  • Gość
Tematy o ptakach!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Października 18, 2012, 12:42:01 »
Cytat: "draculka"
Mam nadzieję, że się odnalazły w jednym miejscu.


Można się dowiedzieć co się stało z łabędziem przynajmniej w początkowej fazie dzwoniąc na pierwszy numer przeze mnie podany ( pogotowia Lupar )

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Szczecińskie bociany
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 11, 2013, 20:08:22 »
Zaglądałem tam jak były jeszcze w jajkach. Teraz już trochę urosły. Widzieliście?
http://warszewo.pl/bociany

Offline Ej Gościu

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Szczecińskie bociany
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 11, 2013, 23:00:04 »
O no super te bociany sa;)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Szczecińskie bociany
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 17, 2013, 09:37:01 »
Szybko rosną.  :rambo: