Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???  (Przeczytany 19918 razy)

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 20, 2011, 10:59:12 »
Nie masz jakiegoś zaufanego mechanika żeby zapytać. Bo sugerowanie się tym co ludzie piszą na forum w twojej sytuacji nie jest wskazane, gdyż widzę że bardzo ci zależy na kondycji twojego auta. Osobiście cichego nie polecam ponieważ sam pracuję u konkurencji, ale nie tylko.  ;D  ;D  ;D  ;D

mark.suski

  • Gość
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 20, 2011, 11:19:28 »
w poznaniu u kulczyka po pytaniu co polecacie bardziej    cichego czy kołacza - facet stwierdził, że bardziej cichego, bo inne normy i tam dalej jakieś rzeczy.... gdyby cichy był gorszy  - czyli nie byłby konkurencją dla kołacza to w ostatnim czasie kołacz jak nigdy nie naklejałby na autobusy swoich reklam, w radiu nie reklamowałby się jak nigdy wcześniej jako jedyny dealer VW ze szczecińskim rodowodem, wczoraj dzwonił jakiś numer do mnie 724700500, po oddzwonieniu sekretarka kołacz-łopiński, że wyprzedaż aut jest - jak nigdy:)
Wiem, że auto u kołacza kupić można - ale nim wrócę do niego to chętnie zobaczę jak cichy prosperuje. W poznaniu dzwoniłem na krańcową a nie do cichego a mino wszystko kołacza nie polecił - widać szkodzi mu ten szczeciński rodowód:) Nikt tak się nie zachowuje jak jest pewny swojej pozycji i rzetelności wśród opinii klientów na rynku:)

A ja pojeżdżę do 13000 i wymienię wszystko i spróbuje najpierw u Cichego.

Mariom122, dobre posunięcie?

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 20, 2011, 12:58:52 »
jazda bez zmiany oleju dłużej niż 15000km jest w/g mnie niebezpieczna - producenci w nowoczesnych samochodach często deklarują interwał 30000km - jednak producent nie jest zainteresowany wydłużoną eksploatacja silnika.... zwróć też uwagę na dobór marki oleju te oferowane w ASO pod własną marką przeważnie są słabe.

p.s.
 proponuję poszukać jakiegoś dobrego forum VW i tam zadawać tego typu pytania - na pewno znajdziesz tam więcej użytkowników VW Tam niż na Naszym Forum

--
jacek

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 20, 2011, 14:30:19 »
Cytat: "jacek.wilczek"
jazda bez zmiany oleju dłużej niż 15000km jest w/g mnie niebezpieczna - producenci w nowoczesnych samochodach często deklarują interwał 30000km - jednak producent nie jest zainteresowany wydłużoną eksploatacja silnika.... zwróć też uwagę na dobór marki oleju te oferowane w ASO pod własną marką przeważnie są słabe.


Zamiast pisać takie głupoty proponuję poczytać fachową literaturę, w której dokładnie są opisane obecne technologie, jej możliwości i założenia. Na forach motoryzacyjnych, które też czasami czytuję, jest jeszcze więcej takich "fachowych" opinii jak ta powyższa. Wiele lat pracowałem w ASO VW/Audi i MB, ani razu nie spotkałem się z uszkodzeniami, bądź skróconą żywotnością jednostki napędowej spowodowaną "słabszymi" jakościowo oryginalnymi olejami. Najczęściej oleje te, które są oferowane jako oryginalne w ASO, są produkowane przez największe koncerny (Mobil, Castrol, Valvoline) pod specjalną procedurą kontroli i certyfikacji. Niektóre auta (np. dostawcze) jeżdżące na wspomnianych "słabych" olejach potrafiły "nakręcić" 700-800 tys. km.

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 20, 2011, 16:27:09 »
Czytam różne materiały w tym i fora internetowe i wyciągnąłem z ich literatury inne wnioski - zaznaczę na początku iż nie uważam się za znawcę motoryzacji - jednak moim zdaniem koszt wymiany oleju w krótszych interwałach jest niewspółmiernie niższy od kosztów jakie mogą (zaznaczą mogą a nie wystąpią) się pojawić przy jakichkolwiek problemach z silnikiem, turbiną etc...

p.s.
 do ASO bardzo rzadko trafiają pojazdy o większym przebiegu - więc Twoje obserwacje mogą być też obarczone błędem ;)


--
jacek

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 20, 2011, 19:26:30 »
Cytat: "jacek.wilczek"
Czytam różne materiały w tym i fora internetowe i wyciągnąłem z ich literatury inne wnioski - zaznaczę na początku iż nie uważam się za znawcę motoryzacji - jednak moim zdaniem koszt wymiany oleju w krótszych interwałach jest niewspółmiernie niższy od kosztów jakie mogą (zaznaczą mogą a nie wystąpią) się pojawić przy jakichkolwiek problemach z silnikiem, turbiną etc...


Myślę, że wyciągnąłeś nie do końca trafne wnioski. Nie będę więcej dyskutował, napiszę tylko, że dla mnie wymiana oleju co 10 - 15 tys. w samochodzie przystosowanym do dłuższych okresów międzyobsługowych jest zwykłą fanaberią i wyrzucaniem pieniędzy.

Cytat: "jacek.wilczek"
do ASO bardzo rzadko trafiają pojazdy o większym przebiegu - więc Twoje obserwacje mogą być też obarczone błędem ;)


Zgadza się, to były rzadkie przypadki, lecz błędu nie ma tutaj żadnego.

Offline cyberrobo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 20, 2011, 21:03:25 »
A może wymień teraz sam filtr i dolej oleju.

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 21, 2011, 09:29:03 »
Ja osobiście wymieniam zawsze olej po przejechaniu 10tys km. Dla Mnie to nie jest wyrzucanie pieniędzy, koszt rzędu 120-140zł z filtrem nie jest jakoś szczególnie dotkliwy jak na okres około 4-5 miesięcy. Silnikowi na pewno to nie zaszkodzi a odwdzięczy się niezawodną pracą jak i utrzymuje go w czystości (nie mówiąc o dieslach).
Pozdrawiam


Przejeżdżasz 10 tysięcy, czy 10 tyśęcy?
Kubapolice

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 21, 2011, 13:14:59 »
Kuba jak masz problem ze zrozumieniem skrótu to sobie popraw to w swojej głowie, niepotrzebnie cwaniakujesz …Pozdrawiam

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 21, 2011, 13:24:43 »
Marshall, jak masz problem z ortografią to proponuję zajrzeć do słownika języka polskiego. Koniec off-topu.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 11, 2011, 10:55:10 »
Podepnę się.

Który olej bardziej polecacie:

Shell Helix Ultra Extra 5w30 czy Motul 8100 x-clean 5w30 ?

Chcę przejść z Castrola 5w40 na któryś z tych. :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 11, 2011, 12:35:54 »
Ja uważam że motul a tu masz konfigurator motula  który Ci zaproponuje kilka różnych olei do twojego samochodu (w zależności od portfela)

--
jacek

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 19, 2011, 09:20:54 »
Cytat: "KrP"
Motul 8100 x-clean 5w30

z tego mam polewkę, jak klienci przychodzą i mówią, chcą motul, bo jest najlepszy :>
Czytasz te fora, na których piszą, że jest git? :P

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 19, 2011, 10:22:37 »
Ja nie piszę, że jest git. Olejmasterem nie jestem, używam tego, co polecają mi inni, bardziej się znający.

Zalałem tym Motulem i w sumie nie czuję jakiejś specjalnej różnicy. Ale nie żałuję bo i tak był w dobrej cenie. Nawet gościu w serwisie robił wytrzeszcz jak mu powiedziałem cenę. ;P

Poza tym Motul to prawie jak Motór. Mmmmooootóóóór. Pamiętaj, nie ma Boga, jest Motór.

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Wymiana oleju w VW 1,2 TSI - bez wymiany filtra???
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 19, 2011, 11:37:59 »
Dzisiaj większość firm produkujących oleje zachwala je na swoją korzyść, prawda jest taka, że wszystkie wytwarzane są w niemal identyczny sposób i w ogólnych klasach jakościowych ich parametry doskonale odpowiadają narzucanym standardom. Wybór oleju jest dziś dyktowany raczej jakimiś subiektywnymi odczuciami lub zwykłym przywiązaniem do marki. Osobiście jeździłem na wielu olejach, parę lat temu zawiodłem się na Castrolu RS( Castrol przyznał się wtedy do błędu, mieli jakiś wałek w lokalnej dystrybucji na Polskę). I to była jedyna wpadka. Mam dobre zdanie o olejach Mobila, Liqui Moly, Valvoline-a, Elf-a czy Shella, jednak wcale się nie zdziwię, jak ktoś będzie chwalił oleje pozostałych marek, gdyż jak wspominałem, ich jakość jest podobna.