Sprawy techniczne forum > Książka skarg i zażaleń

Co się stało?

(1/3) > >>

cooker:
Coraz więcej tego typu tematów pojawia się na forum i lądują w dziale 'Sprawy bieżące', choć są bieżące przez jakieś 48h ;). Część użytkowników narzeka, że zatracamy spojrzenie na działalność forum i zajmujemy się pierdołami. Ja osobiście należę do tych, którzy są zainteresowani tego typu watkami, jako że - jakby ich nie oceniać i jakby usilnie nie oddzielać wypowiedzi nacechowanych emocjonalnie - niosą informacje, o których gdzie indziej nie usłyszymy.
Jednakże dział 'Sprawy bieżące' nie jest zbyt odpowiedni dla tego typu informacji, więc co byście powiedzieli na stworzenie odpowiedniego działu, przeznaczonego dla nich właśnie?

DEtonator:

--- Cytat: "cooker" ---choć są bieżące przez jakieś 48h ;)
--- Koniec cytatu ---


Każde wydarzenie po kilku dniach staje się zwyczajnie nieaktualne, moim zdaniem tworzenie nowego działu nie ma sensu. Dział "sprawy bieżące" jest jak najbardziej odpowiedni, nawet do tego, by umieszczać w nim bieżące, "pierdołowate"  tematy.

Samson:
Racja speedbax. Gdyby miało być inaczej to raczej trzeba by stworzyć dział "sprawy odbyte,przebrzmiałe,nieaktualne"  :lol2:  i tam kierować tematy po tych 48 godzinach.

secha:
Mi się wydawało, że połączenie słów "Sprawy" i "Bieżące" oznacza "Sprawy, które dzieją się aktualnie", a takie rzeczy, które ważne są 24h są właśnie takimi "Sprawami aktualnymi o krótszym okresie ważności". Po co więc tworzyć nowy dział? I jakie tematy mają tam trafiać? O wypadkach? Ok, w miarę logiczne, ale co np z imprezami? Jakieś małe koncerty w moku, reklamy imprez w 83 (czy jaka to tam liczba jest)? Za dużo zamieszania i sztuczne rozróżnienie.

cooker:

--- Cytat: "secha" ---Mi się wydawało, że połączenie słów "Sprawy" i "Bieżące" oznacza "Sprawy, które dzieją się aktualnie", a takie rzeczy, które ważne są 24h są właśnie takimi "Sprawami aktualnymi o krótszym okresie ważności". Po co więc tworzyć nowy dział? I jakie tematy mają tam trafiać? O wypadkach?
--- Koniec cytatu ---

Sam sobie odpowiedziałeś. Wchodzę do "Spraw bieżących" i widzę:
"Co się stało na odcinku drogi między Siedlicami a Leśnem?"
"Pali się coś"
"Kolizja na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Wojska Polsk"
"Wyjący alarm od kilku dni"
"Dziwne zjawisko?!"
"Lawina zdarzeń drogowych na tr. Mścięcino-Prz"
"Wypadek na Obotryckiej"
"Co dzieje się na Policach?"
"Wypadek Leśno Górne"
"wypadek za przejazdem kolejowym"
"Kolizja na rynku?"
Tego typu tematy stanowią ponad 20% wątków na pierwszej stronie w dziale.

Mi to w sumie rybka, bo jestem zarejestrowany i przeglądam tylko nowości, ale tak sobie teraz patrzę w statystyki i widzę 16 gości. I każdy z nich wchodząc na forum wbije się w w stos tego typu tematów i szczerze mówiąc ciekaw jestem jak na to reagują. Police są raczej nieduże więc relatywnie niewiele takich zdarzeń jest opisywanych. Gdyby Police miały 1mln mieszkańców i zajmowały ogromną powierzchnię wchodzili byście na forum zawalone tematami w stylu "wypadek na..."?

Pozostałe działy są uporządkowane a w "Spraw bieżących " lądują informacje bardzo incydentalne i niekiedy błahe i myślę, że wydzielenie dla nich odpowiedniego działu jest jak najbardziej słuszne.

A jeśli lubicie takie tematy to mam dobry widok z okna i mogę co pięć minut pisać, że przejechała jakaś karetka, ktoś hamował z piskiem opon, a pani w białej sukience wyszła z psem i nie posprzątała... ;)

A temat proszę traktować poważnie, bo będę złośliwy i zacznę raportować zbędny spam :P <patrz: wyżej>

secha, imprezy kulturalne trafiają do działu "Rozrywka i kultura", a nie "Sprawy bieżące".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej