Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zaproszenie dla Eriki Steinbach  (Przeczytany 11901 razy)

Beobachter

  • Gość
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 17, 2011, 19:38:09 »
I znów się rozumiemy. Nie chcę pisać traktatu, ale po najbardziej podejrzliwej z możliwych analizie wypowiedzi Eriki nie mogę odmówić jej ani jakiejś cząstkowej racji, ani - tym bardziej - idei.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 17, 2011, 20:12:19 »
Panie Janku, ja absolutnie nie mam nic do narodu niemieckiego... Obecne pokolenie dostaje po głowie za mocarstwowe zapędy pewnego zakompleksionego Austriaka... Mierzi mnie tylko, stawianie się Niemców, ziomkostw w roli OFIAR! Sory Gregory, to nie my rozpętaliśmy wojnę! Przesiedlenia? Ok, ale co my mamy powiedzieć Rosjanom, którzy przejęli najlepsze ziemie na wschodzie, a tutaj gdzie obecnie mieszkamy to był raczej ochłap... Z faktami historycznymi się nie wygra... Co do roszczeń, to powinno je zaspokoić TYLKO i wyłącznie Państwo Niemieckie... Kto sieje wiatr ten zbiera burze i tyle...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 18, 2011, 10:36:29 »
Poprawcie mnie jeśli się mylę: ale E. Steinbach przyjechała do Gdyni m. in. po to aby "przyjrzeć się" sytuacji mniejszości niemieckiej...? Analogie do polityki III Rzeszy aż cisną się na usta.


A z drugiej strony, rzeczywiście, mam nieodparte wrażenie, że nasze media (zwłaszcza "prawicowe") odpowiednio nas karmią selektywnie wybieranymi informacjami (jak wyżej), które mają w nas wywołać odpowiednie postawy.
Być może jej wizyta w naszym regionie mogłaby być ciekawą weryfikacją jej rzeczywistych intencji.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 18, 2011, 11:41:24 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Panie Janku, ja absolutnie nie mam nic do narodu niemieckiego... Obecne pokolenie dostaje po głowie za mocarstwowe zapędy pewnego zakompleksionego Austriaka... Mierzi mnie tylko, stawianie się Niemców, ziomkostw w roli OFIAR! Sory Gregory, to nie my rozpętaliśmy wojnę! Przesiedlenia? Ok, ale co my mamy powiedzieć Rosjanom, którzy przejęli najlepsze ziemie na wschodzie, a tutaj gdzie obecnie mieszkamy to był raczej ochłap... Z faktami historycznymi się nie wygra...

Rzekłeś.
1. Pani Steinbach jest ofiarą. Rzecz w tym, że winni mówią po niemiecku - oczywiście ci, którzy jeszcze żyją.
2. Obecne pokolenie Niemców żyje w jednym z najpotężniejszych (o ile nie najpotężniejszym) krajów Europy. I za nic nie dostaje po głowie. Czasem ewentualnie może się poczuć szarpane za nogawki.
3. Te najlepsze ziemie na wschodzie to też były zdobycze, z których utrzymaniem (i ich polskością) mieliśmy od zawsze olbrzymie kłopoty. Polska od morza do morza to bajka dla śniących o potędze.
4. Rosjanom możemy powiedzieć to samo co Amerykanom, Anglikom i Francuzom: że powinniśmy się od nich uczyć dbania o własne interesy.
5. Ten "zakompleksiony Austriak", o ile dobrze pamiętam, zdobył władzę w demokratycznych wyborach. I sam Europy czołgami nie zwiedzał, a dopóki z "Deutsche siegt" nie zrobiło się "Deutsche liegt" miał w narodzie poparcie, o jakim każda współczesna partia polityczna w naszym rejonie świata może tylko pomarzyć.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 18, 2011, 15:04:19 »
Steinbach jest TYLKO i wyłącznie ofiarą Hitlera, bo wysiedlenia Niemców to wypadkowa całej wojny, któej ufoludki nie rozpętały... Co do dbania o własne interesy, to napewno nie powielam, bo to było dbanie, kosztem innych... Stetryczały Roosvelt i wielki Churchill sprzedali nas i tyle... Jeśli jest to dla Ciebie wzór do naśladowania to gratuluje. Francuzi? Kolaboranci!... Hitler zdobył władzę bo był typowym populistą i mówił, to co ludzie chcięli usłyszeć i znalazł sobie ofiary wszelkich niepowodzeń... Młode pokolenie Niemców zmierza się ze swoją ciemną historią i DOSTAJĄ po głowach za czyny swoich dziadów, którzy TYLKO wykonywali rozkazy...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...