Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zaproszenie dla Eriki Steinbach  (Przeczytany 12092 razy)

Offline Benon

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« dnia: Maja 17, 2011, 14:35:50 »
Przeczytałem na portalu „Gazety Wyborczej”, że przewodnicząca Związku „Wypędzonych”, mistrzyni odwracania kota ogonem – Erika Steinbach będzie przebywała w Trójmieście 22 i 23 maja bieżącego roku. [1]
W związku z tą wizytą, w odruchu słowiańskiej gościnności napisałem dla Frau Steinbach poniższy dwuwiersz-zaproszenie.

Zaproszenie dla Eriki Steinbach

Tak jak nie mrzemy od smrodu świni,
Tak przeżyjemy twój pobyt w Gdyni.

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 17, 2011, 15:25:21 »
Prowokacja... Myślę, że przyjeżdża po to, żeby wzbudzić takie negatywne emocje a potem się nimi "karmić" (Patrzcie jacy Ci Polacy są, itp...). Więc najlepiej chyba "olać" całą tą wizytę - obojętność dla tego otoczenia "ziomkostwa" jest chyba najbardziej nie do zniesienia...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 17, 2011, 15:40:01 »
Dokladnie, poza tym nikt tej pani w Niemczech nie traktuje powaznie, no moze poza mala grupka zwolennikow.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2011, 17:43:13 »
Bartku, ale ma ciche poparcie u Kanclerz Niemiec, nigdy nie była potępiona za swoje herezje... Wielka wypędzona córeczka żołnierza Wermahtu z Wejherowa...  Chętnie napisałaby historię od nowa, jak to uciśnieni i biedni Niemcy dostali wciry od tych wrednych Polaków i Rosjan... Ciekawi mnie, kto ją zaprosił...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Beobachter

  • Gość
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 17, 2011, 17:51:50 »
Tymczasem ta pani jest całkiem ciekawa i warto byłoby z nią spokojnie porozmawiać. To nie jest problem racji, to jest problem świadomości, a tę należy poznawać. Byłem kiedyś w Berlinie na jej wystawie (koło uniwersytetu Humboldta), w zasadzie nie miałem zastrzeżeń. Parę lat później wymieniłem parę słów z jej asystentem. Też dawało się znaleźć punkty styczne. Być może dlatego, że od wielu lat, chyba już od 13, regularnie się kontaktuję z dawnymi mieszkańcami naszych obecnie ziem. Wszyscy 80+, dziś większość 87+. Naprawdę warto rozmawiać.
Pani Steinbach jest od moich rozmówców młodsza, ode mnie pół pokolenia starsza. Ta generacja ma poniekąd świadomość bohaterów "Popiołu i diamentu". I jej przedstawicieli znam wielu. Rozmowy są trudniejsze niż ze starszymi i młodszymi, ale są możliwe. A rozmawiać trzeba zawsze. Prywatnie bardzo żałuję, że Erica Steinbach nie odwiedzi Szczecina.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 17, 2011, 18:39:27 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Bartku, ale ma ciche poparcie u Kanclerz Niemiec, nigdy nie była potępiona za swoje herezje...


Słyszałem parę wypowiedzi Pani Kanclerz na jej temat, dla mnie jest to raczej dyplomacja, niż ciche popieranie. Osoby na wysokich stanowiskach nie zawsze mogą wszystko powiedzieć - niestety. Z moich obserwacji zauważyłem, że dla znacznej większości Niemców temat II Wojny, jest co najmniej krępujący i podczas próby rozmów, jak by mogli, to zapadliby się pod ziemię. Dla mnie sprawa jest dość prosta, to ich "wódz" rozpętał to piekło, że gdyby nie jego zachłanność i pycha, to pewnie porozumiewalibyśmy się teraz tutaj po niemiecku. Moje zdanie na ten temat jest dość twarde, uważam, że tematy wywoływane przez panią Steinbach powinny być ewentualnie rozpatrywane po wyrównaniu przez Niemców strat, jakie ponieśliśmy przez ich działania. Tak myśli również wielu Niemców, dla których teatr w wykonaniu omawianej osoby jest zwyczajnie żenujący.

Beobachter

  • Gość
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 17, 2011, 19:00:25 »
Tak to wygląda na pozór. W sercu są inne mniemania. Wiem i mogę to udowodnić. Ale... po co?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 17, 2011, 19:03:32 »
Cytat: "Beobachter"
Tak to wygląda na pozór. W sercu są inne mniemania. Wiem i mogę to udowodnić. Ale... po co?


U starszych pewnie tak, to da się wyczuć, jednak w oczach młodszych pokoleń, szczególnie tych "zachodnich" jest tak jak napisałem.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 17, 2011, 19:03:41 »
No tak... Tępe Polaczki nie umieją odczytać intencji szanownej wypędzonej... Nie ten poziom :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 17, 2011, 19:04:45 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
No tak... Tępe Polaczki nie umieją odczytać intencji szanownej wypędzonej... Nie ten poziom :crazy:


Co masz dokładnie na myśli, bo nie zajarzyłem.

Beobachter

  • Gość
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 17, 2011, 19:15:32 »
Na "myśli"? Przesadzasz Bartku! Jakie myśli? Stereotypy!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 17, 2011, 19:19:33 »
Cytat: "Beobachter"
Na "myśli"? Przesadzasz Bartku! Jakie myśli? Stereotypy!


A dla mnie raczej niepotrzebne narodowe kompleksy, jakoś mnie tutaj jeszcze nikt nie potraktował jako "tępego Polaczka", wręcz przeciwnie.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 17, 2011, 19:27:49 »
Bartku to ironia na wypowiedź Obserwatora... Dla mnie ta kobieta jątrzy i na siłę próbuje zmieniać historię... Pajac i tyle...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Beobachter

  • Gość
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 17, 2011, 19:28:40 »
Nie widzę powodu, w każdym razie - nie ja. Prywatnie lubię (i rozumiem) Niemców i nic na to nie poradzę. Zapewne odzywa się we mnie odpowiednia cząstka krwi niemieckiej.
Spoko. Polską i żydowską również posiadam. Jak każdy obywatel prawdziwej Rzeczpospolitej. Ale to trudne dywagacje.
Z innej sfery. Sumując - chciałbym poznać osobiście Erikę Steinbach i chwilkę porozmawiać. Może w jakimś kontekście zdołam. To nie jest złe pragnienie.

PS Po pierwsze: @speedbax
PS2 Po drugie:  (TrzebieżCITY) Pawle, myśl szerzej!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Zaproszenie dla Eriki Steinbach
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 17, 2011, 19:34:36 »
Cytat: "Beobachter"
Sumując - chciałbym poznać osobiście Erikę Steinbach i chwilkę porozmawiać. Może w jakimś kontekście zdołam. To nie jest złe pragnienie.


Masz racje, porozmawiać można zawsze, w tym nie ma niczego złego, najważniejsze, by później dojść do jakiegoś porozumienia, byle sprawiedliwego i rozsądnego.