Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Jak podłączyć modem Vectry z routerem Linksys?  (Przeczytany 6842 razy)

marek.kosecki

  • Gość
Jak podłączyć modem Vectry z routerem Linksys?
« dnia: Sierpnia 03, 2012, 18:38:16 »
Witam,
w ampio sytuacja jest prosta, mac karty sieciowej jest w serwerze, w routerze klonuje lub wpisuje ten mac adres  jestem wpuszczony do sieci...
Jak to wygląda w vectrze? Widziałem u kumple ze kabel antenowy wchodzi do małego czernego modemu i kebelek z modemu trzeba byłoby podpiąć do routera. I co od tego momentu? DHCP czy na sztywno trzeba wybrać? Adres mac trzeba klonować czy wpisywać? Z tego co widziałem to monter vectry nie bierze adreu mac z kompa w domu, tylko jak jest modem to i z niego automatycznie jest wyjscie..... Czy ktoś wie jak wygląda procedura w krokach konfiguracji synganłu z medemu przez router?

Jest opcja w vectrze, że można miec darmowe wifi, ale wolę mieć router obciążany tylko przeze mnie:)

Jaką macie opinie o necie w vectrze? Myślałem o paczce TV platynowy + 24Mb/s (92zł). Jestem w ampio przyzwyczajony do tego, że 10,5 Mb/s za 50 zł jest zawsze i nie ma pojęcia prędkości gwaranowanej, czy prędkości do 10,5Mb/s - jeżeli jakiś sporadyczny problem jest to idzie es do Krystiana i natychmiast problem rozwiązany- jest pełna współpraca i nie ma zaniżania prędkości.
Jak to jest w vectrze? Obecnie cyfra z ampio wychodzą mnie 10zł miesięcznie więcej i myślę, czy połakomić się na vectrę.
Proszę o dobre rady. Proszę nie proponować espola, bo pseudo usługami gardzę:)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Jak podłączyć modem Vectry z routerem Linksys?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 03, 2012, 19:27:19 »
Cytat: "marek.kosecki"
vectrę


Zostaw cyfrę, ew. popatrz na promocje w N, dla mnie Vectra ma ubogie programy w "taniej" wersji. W "drogiej", warto pomyśleć o satelicie.

marek.kosecki

  • Gość
Jak podłączyć modem Vectry z routerem Linksys?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 03, 2012, 19:55:32 »
a co z netem radzisz rbk?

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Jak podłączyć modem Vectry z routerem Linksys?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 03, 2012, 20:39:11 »
Ja tam nie narzekam na neta z vectry , też mam ruter ( tp link wr841N ). Ja mam pakiet tv platynowy + net 16 Mb/s + telefon. Z podłączeniem rutera nie było żadnego problemu .

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Jak podłączyć modem Vectry z routerem Linksys?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 04, 2012, 00:09:19 »
marek.kosecki, co ja mogę? dobrze Ci, to zostań gdzie jesteś, dla 10zł bym nie ryzykował umowy na rok, dwa i później się wkurzał w razie problemów.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Re: Jak podłączyć modem Vectry z routerem Linksys?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 04, 2012, 09:33:20 »
Cytat: "marek.kosecki"
Obecnie cyfra z ampio wychodzą mnie 10zł miesięcznie więcej i myślę, czy połakomić się na vectrę.

Zrób jak rbk pisze. Masz pewnego dostawcę TV i pewnego dostawcę Internetu (mówię o kwestiach technicznych), a tak zostaniesz z jednym operatorem obydwu usług. I szybko nadejdzie dzień, w którym coś padnie i zostaniesz bez netu oraz bez tv.
Dla 10 zeta nie opłaca się rezygnować z dywersyfikacji dostawców mediów.