Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?  (Przeczytany 22394 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #30 dnia: Października 13, 2011, 23:33:08 »
Mój (przypominam - mam Asusa z AMD e-350) ostatnio bez zbędnego męczenia dysku (jedynie otwarta Opera z włączonym wifi i działające w tle AQQ) wytrzymał mi coś koło 4 godzin :). Mnie ten czas działania na baterii satysfakcjonuje, a i rozmiar 12.1 jest jak dla mnie idealny.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #31 dnia: Października 15, 2011, 19:50:37 »
Cytat: "C80"
Hmm. A co to wasza rozmowa ma wspólnego z kwestią wyboru Atom czy AMD? Może by tak wydzielic posty do nowego tematu o Makach?

Wracając do meritum. Zastanawiałem się nad wyborem jakiegoś małego i lekkiego. Warto się przyjrzeć i nie spieszyć bo to kwestia wydania drobniaków, tylko paru setek. Miałem okazję popatrzeć na Intela Atoma z Windosem7 Starter i muszę powiedzieć, że... rzeźnia. Bardzo długo się uruchamia, uruchomienie aplikacji dostępowej do internetu (Ery i Playa) trwa wieczność i ten masakrycznie mały ekran.

I wybrałem 13 cali na Intelu i3 z 4GB i normalną nagrywarką. Zupełnie inna maszyna. Lekka, działająca do czterech godzin (Photoshop, Office, filmy) i z normalną rozdzielczością. Nawet te durne 2-3 cale wiele mogą zmieniać.

Moim zdaniem? Jakieś 12-13 cali na i3 jest najlepszym wyborem. Mimo tego, że trzeba trochę kasy dołożyć.

Jeżeli uruchamia się system na Atomie ze wszystkimi aplikacjami zainstalowanymi przez producenta to bardzo prawdopodobne. Mój Asus 1215N po drobnej optymalizacji uruchamiał się na prawdę w przyzwoitym czasie. Nawet z AutoCADem sobie radził :D Na pełnej baterii i włączonym WiFi wytrzymywał w granicach 6 godzin, więc wynik moim zdaniem bardzo dobry.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 14, 2012, 15:02:56 »
No to będzie też opinia na temat Atoma N570. Właśnie nabyłem Asusa 1011PX :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 14, 2012, 15:06:18 »
Ja po prawie pół roku użytkowania 1215B muszę powiedzieć, że z komputera jestem bardzo zadowolony :).

BTW. ostatnio zauważyłem, że ceny tego modelu sporo podrosły od tamtego czasu.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 10, 2012, 20:59:12 »
Ano podrosły, i wybór jest mniejszy. Ja szukałem 1011PX z 2GB RAM - i kucha. Ale i z 1GB chodzi żwawo, nawet prawie zbędny mi Word (Starter) działa bez bólu. Wstaje szybciutko, zwłaszcza z uśpienia (tu jakieś 2 sekundy). Baterii jeszcze nie udało mi się przetestować, tzn. nie pracowałem na tyle długo od pełnego naładowania - tylko np. raz 2 godziny, trzy dni później podobnie, jeszcze dwa dni i 4 godziny i kazał podłączyć zasilacz. Nie potwierdzę więc, na ile prawdziwa jest deklaracja "10hrs battery life".
Ale matowa matryca to jest to :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 10, 2012, 21:13:58 »
Cytat: "Wykidajło"
Ale matowa matryca to jest to


Ja mam niestety lustro... I potrafi się to czasami uprzykrzyć :/
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 09, 2012, 09:46:52 »
Polecicie jakiegoś lapka do 2k PLN? Acer, Sony odpada raczej. Chcę coś bardziej do pracy, ale wiadomo, że filmy i jakieś gry, niekoniecznie najnowsze w hiper detalach, muszą pójść.

Win7, 3-4GB ramu, procek dwurdzeniowy to chyba standard dziś? Wyjście HDMI raczej też, ekran 15" nie mniej, nie więcej. No i w sumie co najważniesze przy kupowaniu sprzętu - dobry serwis (chociaż wiem, że o to ciężko).

http://allegro.pl/samsung-300e5a-i3-2350m-4gb-500-gt520-win-logitech-i2530165887.html może taki?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:44:50 »
Procesor delikatnie mówiąc "taki se". I czemu nie Acer? Serwis co prawda nie istnieje ale przynajmniej jest tani :) W dodatku mają serie która trzyma naprawdę długo na baterii.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Netbooki - Intel Atom, czy CPU ze stajni AMD?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:53:48 »
KrP, wysłałem Ci PW, może i nie taki płaski, ale poczytaj i zastanów się ;P

p.s. ACERowi mówimy stanowcze NIE,a już na pewno w tym przedziale cenowym :>
Nie chcę znowu rozpisywać się na temat, a czemu, a po co (bo już o tym pisałem na forum)

Powodzenia w zakupie

Kilofownikownia, jakby coś się zmieniło od win98, sprawdzałeś kiedyś ile włącza Ci się win98 na starym (ówczesnym kompie), a na tych super prockach teraz z win7? Wiesz, że "tyle samo" ? Dopiero dyski SSD wprowadzają rewolucję i zmniejszają ładowanie się systemu o jakieś 50-60% czasu.