Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: I Policki Zlot AirSoftowy  (Przeczytany 12460 razy)

snifer

  • Gość
I Policki Zlot AirSoftowy
« dnia: Kwietnia 02, 2011, 02:49:03 »
Witamy,

Chcielibyśmy usłyszeć opinie mieszkańców Polic na temat zorganizowania w Policach I Polickiego Zloty AirSoftowy.

Zlot chcielibyśmy zorganizować w tym samym czasie do Dni Polic aby pokazać także osobą z całej Polski jak impreza miastowa wygląda ale to tylko przy okazji .

Chcemy zorganizować w/w zlot aby mieszkańcy Polic Zobaczyli jak wygląda AirSoft - nowy sport który w Policach praktycznie nikt nie wie co to jest. Na Zlot będą osoby przyjeżdzały z całej Polski oraz także zaprosimy grupy airsoftowe z Niemiec to jest dobra okazja do promowania naszego miasta.

Uczestnicy Zlotu beda placili wpisowe w wysokosci 100 zl na poczet organizacji zlotu

Zlot by miał trwać 3 dni mamy pomysły wstępne jak by to miało wyglądac:
- przejscie ulicami Polic z puktu A do pukntu B uczestników w celu zaprezentowania mieszkancom Polic jak i także uczestnikom jak wyglądaja Police
- Mamy w planach poprosić Policje w Policach o zaprezentowanie sprzetu na zlocie
- Każdy mieszkaniec Polic będzie mógł wejść na impreze w strefie zlotu lecz na teren zlotu wyznaczonego tylko do rozgrywek scenariuszy AirSoftowych juz nie bedzie miał dostępu.
- rozłożyć scene i zaprezentować Polickie stowarzyszenia oraz koncert z wykonaniem wykonawców z Polic i Szczecina.
- Pokaz Pierwszej Pomocy

oraz jest jeszcze wiele innych pomyslow ktore moglibyscie wzbogacic police o atrakcje airsoftowa ktora bedzie trwala pare

A także chcemy wypromować w Policach nowy Sport Airsoftowy który może się wydawać groźny ale jeżeli jest się odpowidzialnym i zdrowo myślącym to jest dobra zabawa gdzie nie trzeba siedziec przed komputerem w wolnych chwilach a zająć się sportem


a tak dla wyjaśnienia wklejam niżej co to jest AirSoft

Airsoft jest alternatywą w stosunku do droższego i przez to nieosiągalnego dla wielu osób paintballu. Zabawę można zacząć już od blisko 100 zł. Repliki mają realistyczny wygląd, a uczestnicy rozgrywek airsoftowych przykładają dużą wagę do ubioru i wyposażenia, co tworzy dodatkowy klimat.


Airsoft gun (znane także pod nazwą BB guns) są wiernymi replikami broni palnych zwykle w skali 1:1, strzelającymi plastikowymi kulkami o średnicy 6mm. Zabawa z wykorzystaniem tych replik przyjęła nazwę – airsoft.

 
Air soft gun to NIE jest broń!

Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji ze zmianami wprowadzonymi ustawa z dnia 14 lutego 2003 r. o zmianie ustawy o broni i amunicji oraz o zmianie ustawy o Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. z 2003 r. Nr 52, poz. 451)

Art.8 W rozumieniu ustawy bronią pneumatyczną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku sprężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy lub elementu ją zastępującego i przez to zdolne do rażenia celu na odległość, a energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę lub element ją zastępujący przekracza 17J.




Modele airsoftowe posiadają napęd pneumatyczny uzyskiwany, zależnie od ich klasy, dzięki specjalnemu gazowi lub sprężonemu powietrzu wytworzonemu przez tłok pchany silną sprężyną. Zasięg replik waha się pomiędzy 20m (tańsze modele sprężynowe), a 50m (droższe modele sprężynowe i elektryczne), po nawet 100m (karabiny snajperskie). Niewątpliwym problemem airsoftu jest brak śladu pozostawianego przez kulki na ubraniu. Czyni to jednak z niego elitarną formę rozgrywki, stawiającą fair play na najwyższym poziomie.

Niektóre źródła wskazują na to, że airsoft wywodzi się z powojennej Japoni. Po IIWŚ Japonia mogła posiadać jedynie siły obronne. Z powodu ograniczonej możliwości produkowania broni, rząd tego kraju do szkolenia swoich sił wykorzystywał repliki broni.

Popularność airsoftu na całym świecie, a także w Polsce w ostatnich latach dynamicznie wzrosła. Organizowane są dochodzące nawet do kilkuset (a nawet kilku tysięcy) uczestników manewry i zloty pasjonatów. W Polsce airsoft znacząco zyskał na popularności oraz nabrał charakteru ogólnopolskiego wraz z pojawieniem się w lipcu 2001 roku WMASG.pl. Od tamtej pory grono miłośników ASG poszerza się z dnia na dzień w miastach całej Polski.

Organizowane są ogólnokrajowe zloty pasjonatów i manewry, na które ściągają licznie maniacy airsoftu z całego kraju i z poza jego granic. Imprezy te nie mają formy zawodów. Są to spotkania ludzi o tej samej pasji, na których rozgrywane są liczne scenariusze o charakterze militarnym. Liczy się dobra i kulturalna zabawa. Mimo że airsoft przybiera różne formy - dla jednych jest to zwykła zabawa połączona z pasją, dla drugich element szkolenia w działalności paramilitarnej - to na polu walki airsoftowej spotykają i sprawdzają swoje umiejętności przedstawiciele zarówno pierwszych jak i drugich.

Airsoft jest idelną alternatywą w stosunku do droższego i przez to nieosiągalnego dla wielu osób paintballu. Zabawę można zacząć już od około 100zł, przy czym górna granica jest trudna do określenia. Dzięki realistycznemu wyglądowi replik i ogólnemu nastawieniu airsoftowców "rywala" zwycięża klimat zabawy. Uczestnicy rozgrywek airsoftowych przykładają dużą wagę do ubioru i wyposażenia, tworzących dodatkowy klimat.

W airsoft bawić się mogą wszyscy niezależnie od wieku (przyjęło się jednak minimalnie ukończenie 16-u lat) i od płci. Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabawy sprawdzonych i najlepiej przeznaczonych do tego celu okularów lub gogli ochronnych. Mimo że airsoft jest mniej bolesny od paintballu, a ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara, to warto zwrócić uwagę na to, że wystrzelona kulka, przy trafieniu szczególnie w oko może być bardzo niebezpieczna. Trafienie w zęba, czy bezpośrednio w skórę również może się okazać nieprzyjemne w skutkach. Dlatego, pomimo bezwzględnie wymaganej ochrony oczu, wielu uczestników rozgrywek airsoftowych posiada również ochronę twarzy w postaci kominiarek, masek lub chust, a nawet nosi osobne ochraniacze na zęby.

Popularność airsoftu wzrasta, a scenariusze na airsoftowych spotkaniach przybierają coraz bardziej wymyślne formy. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona Maniaków airsoftu w Polsce!

Ort. Jeśli Twoje kolejne posty będą wyglądać tak jak ten - będą one lecieć w kosmos. Podpowiem: sprawdź, co to jest ortografia i interpunkcja. Pozdrawiam - Kuba

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2011, 08:11:17 »
Przeniosłem do bardziej pasującego działu.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 02, 2011, 08:16:36 »
Cytat: "snifer"
aby pokazać także osobą z całej Polski jak impreza Miastowa wygląda

Cytuj (zaznaczone)
Jesteśmy grupą SPSR która także REKONSTRUŁUJE oddziały AT Policji.

Cytat: "snifer"
przejscie ulicami Polic z puktu A do pukntu B uczestników w celu zaprezentowania mieszkancą polic jak i także uczestniką jak wyglądaja Police

Cytat: "snifer"
oraz jest jeszcze wiele innych pomyslow ktore moglibyscie wzbogacic police o atrakcje airsoftowa ktora bedzie trwala pare




Chłopie,używaj edytora tekstu.Przecież tego się czytać nie da!  :crazy:
Na razie nie ma podpisu......

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 02, 2011, 12:05:08 »
Cytat: "snifer"
Zorganizowania w Policach I Polickiego Zloty AirSoftowy

Odmieniać przez przypadki też nie potrafi...
Cytat: "snifer"
może się wydawać groźny ale jeżeli jest się odpowidzialnym i zdrowo myślącym to jest dobra zabawa gdzie nie trzeba siedziec przed komputerem w wolnych chwilach a zająć się sportem

Uśmiałem się. Jestem odpowiedzialny i zdrowo myślący i dlatego nigdy nie wezmę do ręki broni dla zabawy (ostateczna ostateczność to strzelnica). Jakeśmy mawiali w wojsku - raz w roku nawet kij od miotły sam wypala. Żadna to zabawa, tym bardziej sport.

snifer

  • Gość
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 02, 2011, 13:17:09 »
Cytat: "cooker"
Cytat: "snifer"
Zorganizowania w Policach I Polickiego Zloty AirSoftowy

Odmieniać przez przypadki też nie potrafi...
Cytat: "snifer"
może się wydawać groźny ale jeżeli jest się odpowidzialnym i zdrowo myślącym to jest dobra zabawa gdzie nie trzeba siedziec przed komputerem w wolnych chwilach a zająć się sportem

Uśmiałem się. Jestem odpowiedzialny i zdrowo myślący i dlatego nigdy nie wezmę do ręki broni dla zabawy (ostateczna ostateczność to strzelnica). Jakeśmy mawiali w wojsku - raz w roku nawet kij od miotły sam wypala. Żadna to zabawa, tym bardziej sport.


ASG To inaczej repliki broni na kulki

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 02, 2011, 15:28:57 »
Cytat: "snifer"
ASG To inaczej repliki broni na kulki
Nie, ASG to repliki broni palnej, nie na kulki.
Cytuj (zaznaczone)
Jesteśmy grupą SPSR która także REKONSTRUŁUJE oddziały AT Policji.
:rotfl: Chyba trzeba zrobić forumową zrzutę na słownik ortograficzny ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline azi221

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 02, 2011, 18:43:40 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "snifer"
ASG To inaczej repliki broni na kulki
Nie, ASG to repliki broni palnej, nie na kulki.
Cytuj (zaznaczone)
Jesteśmy grupą SPSR która także REKONSTRUŁUJE oddziały AT Policji.
:rotfl: Chyba trzeba zrobić forumową zrzutę na słownik ortograficzny ;-)


Ktoś  wychodzi z jakąś inicjatywą, a tu jak zwykle o pierdoły się czepiają  :crazy:

snifer

  • Gość
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 02, 2011, 20:17:24 »
no wlasnie masz racje tak jak by tutaj byli sami malolaci mi sie tak przynajmniej zdaje zamiast pisac o tym co jest w temacie to pisza pierdoły ;]

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 03, 2011, 01:49:44 »
Ortografia, czyli poszanowanie języka polskiego to nie są żadne pierdoły.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline szakal

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 03, 2011, 10:34:28 »
Cytuj (zaznaczone)
Jesteśmy grupą SPSR która także REKONSTRUŁUJE oddziały AT Policji.
W żadnym wypadku proszę Nas nie mylić z funkcjonariuszami Policji!


Normalnie humor mi się "zrekonstrułował" :) a gość dalej nie klei o czym do niego mówicie
Wiesz jak rozpoznać Strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi... zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż cała reszta.

Offline PARTYZANT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 18, 2011, 13:10:56 »
ja osobiście uważam że warto pomyślec nad takim zlotem ale kwestia terminu mnie męczy bo jeśli na dni chemika to będzie się kłócić bo ludzie nie będą na nas uwagi zwracać dodajmy jeszcze że policja może sprawdzać wiek a dla tych którzy nie mają 16 lat to będzie kłopot wiem cos o tym zabrali mi raz ak 47 na CO2

Offline PARTYZANT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 18, 2011, 13:12:36 »
a jeszcze ja moge kolegów poprosić o ciężki sprzęt

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 18, 2011, 16:00:22 »
Cytat: "PARTYZANT"
ja osobiście uważam że warto pomyślec nad takim zlotem ale kwestia terminu mnie męczy bo jeśli na dni chemika to będzie się kłócić bo ludzie nie będą na nas uwagi zwracać dodajmy jeszcze że policja może sprawdzać wiek a dla tych którzy nie mają 16 lat to będzie kłopot wiem cos o tym zabrali mi raz ak 47 na CO2
Jeżeli z bronią, czy jej replikami, posługujecie się tak samo jak z ortografią i interpunkcją, to chyba nie warto was oglądać.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline PARTYZANT

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 19, 2011, 12:33:19 »
jak ma sie rozwaloną klawiature to cieżko napisac cokolwiek poprawnie, a_jak ci przeszkadza to nie czytaj

Jeśli nie przyswoisz wiedzy ortograficznej i interpunkcyjnej w trybie natychmiastowym to wróżę Ci, że bardzo szybko pojawi się czerwony paseczek w Twoim profilu. A w przypadku dalszego braku poprawy - urlop. Pozdrawiam - Kuba

bob

  • Gość
I Policki Zlot AirSoftowy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 19, 2011, 12:43:21 »
Pomysł nawet nienajgorszy, tylko - jak tu już ktoś pisał - akurat w Dni Polic może się trochę zgubić w tłumie innych atrakcji... Może alternatywne terminy, 3 maja na przykład? 11 listopada będzie pewnie za zimno...

Cytat: "PARTYZANT"
ciężki sprzęt

Cytat: "PARTYZANT"
cierzko napisac

Ciężko mi uwierzyć, że to wina uszkodzonej klawiatury...