Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] "Spychotechnika" służb interwencyjnych  (Przeczytany 7277 razy)

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] "Spychotechnika" służb interwencyjnych
« dnia: Lutego 12, 2011, 21:51:15 »
Ostatnio wielu z nas "pochyla się" nad losem bezbronnych zwierząt.  Problemem tym zajmują się różne organizacje, instytucje, nagłaśniamy jest w mediach. Po dzisiejszym doświadczeniu, odnoszę wrażenie, że zwierzęta mają lepiej od ludzi. Przejdę do konkretów. Po 19-tej wracałam z MOK-u. Przede mną szło kilka osób. Zatrzymały się na chwilę przy przystanku linii 102. Po chwili poszły dalej. Dochodząc do przystanku zobaczyłam człowieka leżącego na chodniku. Nie ruszał się. Zadzwoniłam pod interwencyjny nr 112. Zgłosił się dyżurny Komendy Policji w Policach. Prosiłam o przyjazd. Dyżurny przełączył mnie do ratownictwa medycznego w Szczecinie. Zgłosiła się Pani, której wyjaśnzgłosiłam że na chodniku leży człowiek, nie rusza się. Pierwsze pytanie, które usłyszałam, to czy dzwoniłam już na policję. Zdenerwowana zapytałam, czy wyśle karetkę. Po zastanowieniu odpowiedziała, że już było zgłoszenie. Zapytałam, kiedy karetka dojedzie. Pani stwierdziła, że jest w drodze i jak ją zobaczę, to mogę im pomachać. Żadnego pytania o stan osoby leżącej. Karetka przyjechała za kilka minut . Zapytałam ratowników, gdzie przewiozą tego człowiekai,  może do izby wytrzeźwień. Człowiek cały czas leżał na chodniku. Ponieważ wykazałam zniecierpliwienie, jeden z raowników stwierdził, że może zabiorą go do siebie do bazy albo zawiozą na dworzec pkp.Jeśli miał to być żart, to ja na takich się nie znam. Nie ustępowałam, domagałam się zabrania leżącego i udzielenia mu pomocy. Wreszcie "zapakowano" człowieka do karetki, a jeden z panów poradził mi, abym poszła na inny przystanek. Piszę o tym w szczegółach, ponieważ dla słub do tego powołanych problem stanowiła interwencja, a nie człowiek (choćby nietrzeźwy), który rano byłby tematem w mediach: "Znieczulica społeczna", a powinno być "znieczulica instytucji powołanych do ratowania zdrowia i życia".

wtrych

  • Gość
[Police] "Spychotechnika" służb interwencyjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 12, 2011, 22:03:21 »
no kochana to dopiero do tego doszłaś że byle jaka kupa pcheł ma większe prawa niż człowiek? Przecież takie są działania systemowe Hitler miał obozy, Stalin łagry, komuchy więzienia a demokracja kondony i znieczulice, cel ten sam pozbyć się ludzi  :rotfl:

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] "Spychotechnika" służb interwencyjnych
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 12, 2011, 22:35:31 »
Wytrych, nie przesadzaj. Wszędzie są ludzie, tylko niektórzy zapominają, że człowiekiem się jest, a nie bywa.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] "Spychotechnika" służb interwencyjnych
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 13, 2011, 00:01:16 »
Cytat: "wtrych"
no kochana to dopiero do tego doszłaś że byle jaka kupa pcheł ma większe prawa niż człowiek? Przecież takie są działania systemowe Hitler miał obozy, Stalin łagry, komuchy więzienia a demokracja kondony i znieczulice, cel ten sam pozbyć się ludzi  :rotfl:


Znieczulica faktycznie panuje,kiedyś dzwoniłam na Policję w sprawie pana,który leżał godzinę pod ławką przy boisku na Wróbla,wytłumaczyłam,że nie mogę się wyrwać z domu,bo małe dziecko mam chore,czy mogliby sprawdzić,co z człowiekiem.Czekałam w oknie około 1,5 godziny,dzwoniąc co jakiś czas,niestety policja się nie zjawiła.Po tym czasie facet wstał i sobie poszedł,ale równie dobrze mógłby skonać na zawał,lub z innego powodu i nikt nie udzieliłby mu pomocy.Porażka.

Co do kupy pcheł-jak nazwałeś zwierzęta,to nie zgodzę się z tobą wytrych,za zabicie kupy pcheł człowiek pójdzie do paki na 2 lata,niestety jak na razie tylko takie kary są.A dlaczego powinny być większe,bo jeżeli taki 17 latek podpala dla zabawy kota czy psa i patrzy jak ten cierpi straszne katusze,to powiedz mi jakie za kilka lat będzie miał zahamowania,żeby podpalić jakiegoś dzieciaka,który wejdzie mu w drogę.Żadnych.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

wtrych

  • Gość
[Police] "Spychotechnika" służb interwencyjnych
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 13, 2011, 15:36:35 »
Cytat: "tatankas"
o do kupy pcheł-jak nazwałeś zwierzęta,to nie zgodzę się z tobą wytrych,za zabicie kupy pcheł człowiek pójdzie do paki na 2 lata,niestety jak na razie tylko takie kary są.A dlaczego powinny być większe,bo jeżeli taki 17 latek podpala dla zabawy kota czy psa i patrzy jak ten cierpi straszne katusze,to powiedz mi jakie za kilka lat będzie miał zahamowania,żeby podpalić jakiegoś dzieciaka,który wejdzie mu w drogę.Żadnych.

Najpierw niech sądy zaczną karać jak należy i egzekwować kary względem ludzi a później szukajmy dziury w moście ze zwierzętami, bo jeszcze trochę i zamiast rosołu każą nam żreć trawniki...

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] "Spychotechnika" służb interwencyjnych
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 14, 2011, 00:48:35 »
A dlaczego nie można tego połączyć.Wiadomo,że zabicie człowieka to nigdy nie będzie to samo,co zabicie zwierzęcia,ale właśnie młodociani przestępcy od czegoś muszą zacząć.Jeżeli upiecze się takiemu 16-17 latkowi zabicie zwierzaka,to będzie sądził,że zabicie człowieka też mu się upiecze.Jak by dostał porządną karę za zwierzaka,to by z dziesięć razy pomyślał,zanim by zrobił krzywdę człowiekowi.I tu właśnie leży sedno sprawy jak dla mnie.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Kejti80

  • Gość
[Police] "Spychotechnika" służb interwencyjnych
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 15, 2011, 19:01:19 »
tatankas popieram, dokładnie tak jak mówisz...