Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Podłączenie PC pod telewizor  (Przeczytany 12709 razy)

Live

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« dnia: Stycznia 16, 2011, 13:21:31 »
Mam pytanie, chciałbym podłączyć komputer do telewizora. Tylko nie wiem jak ?? Mam komputer z karta graficzna ATI Radeon HD 4600 i telewizor LCD ?? Jakiego kabla użyć ??

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2011, 13:58:30 »
Jeśli twoja karta ma port HDMI, to najlepiej właśnie przez przewód HDMI. Jeśli takiego nie ma, a telewizor ma złącze PC RGB, to przy użyciu przejściówki DVI-Dsub (RGB). Ewentualnie, jeśli twoja karta zamiast HDMI ma złącze Video (takie czarne, okrągłe) musisz użyć takiej przejściówki http://images25.fotosik.pl/218/77fb41cb4fa188cfmed.jpg (YPrPb adapter) i przy pomocy przewodów cinch (wystarczy jeden wpięty do gniazda Pb/AV (na zdjęciu niebieskie).
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2011, 16:55:38 »
W przypadku Twojej karty użył bym adaptera dvi-vga a następnie kabla vga

Wujek Sknerus

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 16, 2011, 17:06:48 »
Jak ma LCD i nie ma kabla HDMI to chyba wystarczy przez zwykły kabel od monitora? Ja tak robię i nie ma żadnych problemów. Oczywiście dźwięk trzeba będzie podłączyć osobno.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 16, 2011, 17:18:28 »
Przewód vga można użyć jeśli telewizor ma gniazdo vga (d-sub), a nie każdy jest w nie wyposażony.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Live

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2011, 19:02:23 »
Oki, mam HDMI w karcie :P lenistwo nie chciało się schylić i zajrzeć :P

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2011, 23:09:50 »
Może zacznijmy od tego jaki masz telewizor "producent/model" i jaką masz kartę graficzną "producent/model", ew. podaj złącza jakie są w TV/ATI będzie zdecydowanie prościej.

Live

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:26:20 »
Telewizor Sony Bravia KDL-40EX710 a kara ATI Radeon HD 4600, już sobie zakupiłem kabel HDMI 10 metrów i będzie oki. Dzięki

Live

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 10, 2011, 16:27:52 »
Oki kabelek przyszedł, podłączyłem do TV i jest obraz a nie ma dźwięku co zrobić ??

Offline damian

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 10, 2011, 17:22:08 »
Cytuj (zaznaczone)
Oki kabelek przyszedł, podłączyłem do TV i jest obraz a nie ma dźwięku co zrobić ??


Pierw sprawdź czy masz aktualne sterowniki do karty. Jeżeli to nie to, to zobacz czym domyślnie komputer odtwarza dźwięk.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 20, 2011, 09:31:42 »
Też potrzebuję pomocy w tej kwestii. Laptop starożytnych z kartą ATI RADEON XPRESS 200M. O tyle niby sprawa prosta że ma TV-OUT w postaci czteropinowego S-VIDEO. Telewizor ma SCARTa. Więc logicznym bym zakup kabla S-VIDEO - SCART. Niestety nie zdaje to egzaminu w ogóle. Na ekranie TV kompletne zero sygnału (ekran niebieski czyli nic na wejściu). W ustawieniach karty raczej coś rozpoznaje, bo pojawia się TV, mogę wybrać format (PAL-D). Przełączenie ekranu skutkuje wygaszeniem matrycy laptopa i ... nic poza tym :(
Ktoś ma jakieś sugestie?
Pozdrawiam.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

jaroslawp

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 20, 2011, 09:49:11 »
robert1995, sprawdź czy kupiłeś kabel s-video - scart, czy scart - s-video. W tym przypadku wygląda na niewłaściwy kierunek podawania sygnału. Dobrze jest kupować kable dwukierunkowe - z przełącznikiem kierunku na wtyczce scart.
Live karty graficzne w komputerze raczej nie podają dźwięku same z siebie. Musisz więc osobno poprowadzić kabel od karty dźwiękowej do osobnego wzmacniacza od głośników (np kina domowego) lub kupić kabel HDMI z wyprowadzonymi osobnymi końcówkami mini jack dla dźwięku. Jeżeli jest to komputer stacjonarny to sprawdź czy masz na karcie graficznej wejście dźwięku. Wtedy będziesz mógł spiąć karty dźwiękową i graficzną wewnątrz komputera.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 20, 2011, 10:46:25 »
Cytuję co mówi pudełko: "Przewód V 12 wprowadza sygnał S-Video do gniazda SCART drugiego urządzenia wizyjnego. Stosowany najczęściej do połączenia komputera PC z gniazdem S-Video z telewizorem lub magnetowidem posiadającym wejście SCART".
Rozebrałem wtyczkę - 4 przewody podłączone do:
1. czerwony - pin20 - VIDEO IN/LUMINANCJA SVHS
2. zielony - pin17 - VIDEO OUT GROUND
3. żółty - pin15 - RGB RED/CHROMINANCJA SVHS
4. biały - pin13 - RGB GROUND
http://hardwarebook.info/S-Video_to_SCART w tym kablu nie jest wykorzystany pin13 - zastępuje go 17
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

jaroslawp

  • Gość
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 20, 2011, 11:13:49 »
hmm, w takim razie spróbuj poszukać w ustawieniach komputera i telewizora czy rodzaj wysyłanego i odbieranego sygnału są takie same. Powinny być do wyboru: RGB, Composite (CVBS) i S-Video.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Podłączenie PC pod telewizor
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 20, 2011, 11:39:38 »
TV nie ma takowych ustawień. W laptopie mogę ustawić tylko system w jakim TV pracuje (PAL, NTSC, itd). A SCART przypadkiem nie rozpozna sam jaki sygnał ma dostarczony?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...