Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?  (Przeczytany 18188 razy)

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 01, 2011, 20:43:40 »
Cytat: "lariksi"

Dlatego polsat dał swoje kanały tylko cyfrze a N-ce nie, bo z polsatu dobrze wiedzą, że kto ma kupić cyfrę to ją i tak kupi - jest to produkt droższy, więc nie jest dla nich taka konkurencja


Po pierwsze to nie dał, tylko sprzedał prawa.
Po drugie sprzedał tylko Cyfrze, bo pewnie byli w stanie wyłożyć taką kase jaką chciał Polsat.

Oferta porównywalna, dla mnie ciekawsze propozycje ma cyfra+ i w dodatku możesz to rozdzielić na dwa telewizory, a polsatu już nie.

Jakbym miał brać to tylko cyfre.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 01, 2011, 22:34:48 »
poza tym jak przejdziesz z polsatu na nke to masz specjalna promocje. 10zł tanszy abonament w mini full

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 02, 2011, 09:14:45 »
Cytat: "Sołtys"
Dlatego zaproponowałem kupno tunera na własność. Jak chce tuner bez dvb-t to taką Arive 100E można kupić już za około 350zł.

Mimo wszystko nie opłaca się. Ariva jest gorsza pod względem funkcjonalnym (jedna głowica), a 350 zł to nawet przy cyfrze dwa lata opłat za dekoder. Poza tym podobno C+ coś szykuje z kartami i może będą sparowane z dekoderami? Na razie to tylko domysły.
Cytat: "Marcin069"
Cytat: "lariksi"

Dlatego polsat dał swoje kanały tylko cyfrze a N-ce nie, bo z polsatu dobrze wiedzą, że kto ma kupić cyfrę to ją i tak kupi - jest to produkt droższy, więc nie jest dla nich taka konkurencja


Po pierwsze to nie dał, tylko sprzedał prawa.
Po drugie sprzedał tylko Cyfrze, bo pewnie byli w stanie wyłożyć taką kase jaką chciał Polsat.

Z tego co pamiętam, to jakieś cztery lata temu Polsat zapłacił grupie ITI 150 mln zika, aby móc transmitować kanały TVN-u. Dlaczego tak dużo? Bo jednocześnie Polsat nie chciał udostępnić swoich kanałów N-ce i  Solorz musiał zapłacić frycowe... N-ka bez Polsatu da radę, Polsat bez TVN nie ma racji bytu.

Manqt

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 02, 2011, 09:33:06 »
A ja przyznam się, że miałem każdą z tych platform i jednak zostaję przy N. Powód jest banalny. Chodzi o kasę jaką płacę co miesiąc i co w zamian dostaję za te pieniążki. Polsat jest biedny za te swoje 37 pln, C+ to trzeba zapłacić koło 60 pln plus za dzierżawę dekodera żeby coś mieć sensownego, a N? Płacę 48 pln i mam przynajmniej dekoder z nagrywarką, która bardzo się przydaje, kanały HD są naprawdę dobrej jakości i tylko mogliby zmienić transponder, żeby można było łatwiej antenę ustawić. A tak to jest ok.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 04, 2011, 20:08:02 »
Krótko się wyrażę, gdyż moje spostrzeżenie będzie obiektywne (nie mam żadnej platformy telewizyjnej z w/w), a dygresja pochodzi z opinii znajomych.
Polsat - mistrz upychania ilości stacji na jednym transponderze, dzięki czemu niestety jakość obrazu jest u nich najgorsza, a chwalenie się rekordową ilością programów nijak ma się do pożyteczności ich istnienia.
Dzwoniąc na infolinie, oczekujemy w kolejce na połączenie, by po dotarciu na jej początek usłyszeć, że wszyscy konsultanci są zajęci "zadzwoń później". Oczywiście rachunek nabity. Znajomi porzucają Polsat przechodząc do innej telewizji i ponosząc nawet konsekwencje karne za zerwanie umowy.
N - niezawodność obrazu, przy dużym talerzu nie ma prawa nawet się zająknąć, największa ilość stacji w HD, w opcji z dekoderem 500GB rewelacyjne menu obsługowe, niestety brak programów polsatowskich.
Błyskawiczna aktywacja telefoniczna za pomocą przycisków wprowadzających kod itp.
Cyfra - łączy obie te cechy, wybierana często z powodu możliwości pracy ze spliterem, czyli dekodujemy sygnał jeszcze przed dekoderem (dekoderami) i rozgałęziamy go do kilku niezależnych odbiorników.
Ogólnie mówi się tak:
- zależy komuś na cenie - Polsat
- zależy komuś na różnorodności - Cyfra
- koneserzy dobrego obrazu wybiorą - N
Pomijam inne platformy telewizyjne, gdyż są to już odłamy tych trzech.

Offline cyberrobo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Re: N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 04, 2011, 21:10:36 »
Cytat: lariksi
O cyfrze + nie piszę, bo jest droższa i nie wchodzi u mnie w rachubę.
Cytuj (zaznaczone)


1. Posiadam polsat cyfrowy za 10 zł
2. Baba mniw wkur.. że nie ma co ogladać
3. Dzwonie do cyfry i proszę o kontakt
4. Biore od cyfry promocje dla użytkowników innych sieci tv
5. Promocja na 2 tv kosztuje mnie 51 zł przez 22 miesiące
6. Mam wszystko oprócz Canal+, HBO, Cinemax i oczywiście HD bo akurat nie chciałem.

Czy to drogo odpowiedzieć trzeba sobie już samemu

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 05, 2011, 08:35:43 »
biorąc pod uwagę że od miej więcej roku operatorzy platform cyfrowych "wymieniają" się kanałami (tzn np: AXN nadaje cyfrowy polsat a pozostali operatorzy do dołączają dla swoich abonentów, i każdy z operatorów ma jakieś kanały "na wymianę")

to trzeci argument "- koneserzy dobrego obrazu wybiorą - N " przestaje mieć znaczenie - oczywiście dotyczy to pozycji wspólnych a nie dostępnych tylko u tego operatora (jak np Wojna i pokój)

podsumowując:

nie ma znaczenia czy wybierzecie N, C+, CP i tak będziecie mieli tą samą jakość dla kanałów: HBO, HBO HD, Eurosport, NGC HD, TVP HD, AXN .......  bo będziecie oglądali dokładnie ten sam strumień z satelity ;)


--
jacek

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 05, 2011, 09:37:02 »
Przez ostatnie 4 lata przećwiczyłam Cyfrę + i Cyfrowy Polsat. Od grudnia jestem abonentem Nki.
Ostatnia póki co jest najlepiej dopasowana do gustów programowych całej rodziny.
Bardzo odpowiada mi kanał TVN +1. Tak mam ułożony rytm dnia, że na interesujące mnie  programy po prostu nie zdążałam. Teraz spokojnie oglądam to, co mnie interesuje, z godzinnym opóźnieniem.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 05, 2011, 10:52:14 »
Cytat: "jacek.wilczek"
(tzn np: AXN nadaje cyfrowy polsat a pozostali operatorzy do dołączają dla swoich abonentów, i każdy z operatorów ma jakieś kanały "na wymianę")

Co autor miał na myśli..?
Cytat: "jacek.wilczek"

nie ma znaczenia czy wybierzecie N, C+, CP i tak będziecie mieli tą samą jakość dla kanałów: HBO, HBO HD, Eurosport, NGC HD, TVP HD, AXN .......  bo będziecie oglądali dokładnie ten sam strumień z satelity ;)

Pamiętaj, że strumień ten jest dekodowany przez odbiornik, który masz w domu i jakość obrazu jest również od niego zależna.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 05, 2011, 12:47:07 »
Właśnie zrezygnowałem z Polsatu, bo można  teraz rozwiązac umowę z miesięcznym wypowiedzeniem bez żadnych konsekwencji z winy operatora z powodu likwidacji kanałów BBC .Mam N za 48 zł. Polecam jakośc obrazu super, zdecydowanie lepsza, świetny dekoder HD z nagrywaką i jest taniej. Jestem naprawdę zadowolony.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 05, 2011, 18:23:06 »
Cytat: "jacek.wilczek"
...nie ma znaczenia czy wybierzecie N, C+, CP i tak będziecie mieli tą samą jakość dla kanałów: HBO, HBO HD, Eurosport, NGC HD, TVP HD, AXN .......  bo będziecie oglądali dokładnie ten sam strumień z satelity...

Tutaj bardzo się mylisz, a zaraz wytłumaczę Ci dlaczego:
- naprawdę dużo siedzę w grafice, znam o dziwo bardzo wiele algorytmów kompresji i ogólnie wypowiem się że:
- rozdzielczość nie świadczy o jakości, bo co z tego, że ilość pikseli obrazu będzie taka sama, jeśli raster jest do kitu. Aby wyrazić to bardziej zrozumiale napiszę inaczej:
- Nawet znaczek pocztowy można zeskanować i wydrukować na całą ścianę, ale czy dzięki temu przybędzie w obrazie szczegółów?
Jeśli dekompresowany jest obraz, który wcześniej skompresowano do granic możliwości, a tak robi Polsat, to w żaden sposób nie uzyska się jakości równej tej sprzed kompresji.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 05, 2011, 22:46:33 »
Cytat: "Angelika"
Tutaj bardzo się mylisz,


Jemu nie chodziło o to.

Chodzi o to że np. Eurosport na satelicie leci z transpondera Cyfry w dobrej jakości z dołożonym kodowaniem dla n oraz dla polsatu. Dzięki temu abonenci n, polsatu oraz cyfry oglądają ten sam eurosport w dobrej jakości i nie ma tutaj znaczenia że polsat bardzo kompresuje kanały które sam nadaje dla swoich abonentów.

Z kolei jak polsat nadaje jakiś kanał z kodowaniem dla cyfry czy n to ten kanał jest w bardzo słabej jakości dla wszystkich abonentów (także n) niezależnie od tego, że n swoim abonentom swoje pozostałe kanały udostępnia w lepszej jakości.

Starczy obejrzeć sobie wykazy na lyngsacie i można zobaczyć kto co nadaje dla kogo.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 06, 2011, 07:44:40 »
Jasne.

Offline bolo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 06, 2011, 08:14:00 »
Cytat: "Sołtys"
Cytat: "Angelika"
Tutaj bardzo się mylisz,


Jemu nie chodziło o to.

Chodzi o to że np. Eurosport na satelicie leci z transpondera Cyfry w dobrej jakości z dołożonym kodowaniem dla n oraz dla polsatu. Dzięki temu abonenci n, polsatu oraz cyfry oglądają ten sam eurosport w dobrej jakości i nie ma tutaj znaczenia że polsat bardzo kompresuje kanały które sam nadaje dla swoich abonentów.

Z kolei jak polsat nadaje jakiś kanał z kodowaniem dla cyfry czy n to ten kanał jest w bardzo słabej jakości dla wszystkich abonentów (także n) niezależnie od tego, że n swoim abonentom swoje pozostałe kanały udostępnia w lepszej jakości.

Starczy obejrzeć sobie wykazy na lyngsacie i można zobaczyć kto co nadaje dla kogo.

Nie_zgodze się z tym twierdzeniem. Jakość Eurosporu a Eurosportu HD,różnica jest kolosalna.Telewizja N nadaje Eurosport w SD i w HD.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 07, 2011, 11:27:37 »
@sołtys
 dokładnie o to mi chodziło, aktualnie sporo kanałów teraz leci w symulcrypcie i będą kolejne:

"Do testowego przekazu T2 nadawanego w wysokiej rozdzielczości na transponderze platformy n na satelicie HOT BIRD (13°E) dołączono systemy kodowania charakterystyczne dla CYFRY+ i Cyfrowego Polsatu. Wiele wskazuje na to, że trzy polskie platformy satelitarne (n, CYFRA+ i Cyfrowy Polsat) będą współpracować w zakresie nadawania nowych kanałów HD HBO Polska (HBO2 HD, HBO Comedy HD i Cinemax2 HD), stosując simulcrypt."

źródło satkurier.pl

p.s.
 
 eurosport i eurosport HD to dwa różne kanały (co do jakości) - i też nadawane w symlucrypcie ;)

--
jacek