Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Taksówki  (Przeczytany 10169 razy)

Offline gilgis

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« dnia: Listopada 12, 2010, 11:35:11 »
Witam forumowiczów
Mam pytanie czy słyszeliście o tym , że jedna z grup taksówkowych nagrywa wszystkie rozmowy telefoniczne , zgłoszenia itp. Ciekawe czy to jst legalne?? Bo nie informują o tym klientów!!

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 12, 2010, 11:41:48 »
A ty z konkurencji? :P
Może mogą nagrywać. Mnie osobiście szlag trafia, gdy dzwonię na infolinię banku i słyszę, że "w trosce o bezpieczeństwo klientów...". Szczerze mówiąc mam to gdzieś, co z tego że nagrają, to nie seks-linia żebym się czego wstydził ;). Poza tym może nagrywają na wypadek gdyby konkurencja zechciała robić ich w balona i zamawiała kursy z odległych miejsc narażając korporację na straty. A tak mogą wyciągać konsekwencje prawne.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 12, 2010, 11:50:31 »
Nie wiem, nie słyszałem, ale...
wydaje mi się, że o nagrywaniu rozmowy powinni informować, tak jak ma to miejsce przy rozmowach z konsultantami itd. Możemy wtedy się nie zgodzić na nagrywanie czyli... rozłączyć się i de facto nie załatwić sprawy.

Samo nagrywanie nie musi być nielegalne, nie ma naruszenia dóbr, bo przecież obie strony prowadzą rozmowę i znają jej przebieg - udostępnianie już owszem.

Jak jest w przypadku zamawiania taksówki? - jak dla mnie mogą sobie nagrywać - jak im to do czegoś potrzebne to ok, zresztą nie mają moich danych poza numerem telefonu. Miły głos pani, że niniejsza rozmowa jest nagrywana i bla bla niepotrzebnie przedłużałby czas zamawiania taksówek:
 - Dzień dobry, chciałbym zamówić taksów...
 - Najpierw muszę Pana poinformować, że niniejsza rozmowa....
 - Przepraszam, spieszy mi się!
 - Mam obowiązek poinformować o fakcie nagrywania rozmowy w celach [...] czy wyraża Pan zgodę na nagranie?
 - Nie, chciałem zamówić taksówkę.
 - Przykro mi - w takim razie muszę się rozłączyć.

Cytat: "cooker"
Poza tym może nagrywają na wypadek gdyby konkurencja zechciała robić ich w balona i zamawiała kursy z odległych miejsc narażając korporację na straty. A tak mogą wyciągać konsekwencje prawne.


Nie można - sąd odrzucił by takie dowody [:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2010, 12:03:42 »
Cytat: "Denver"
Nie wiem, nie słyszałem, ale...
wydaje mi się, że o nagrywaniu rozmowy powinni informować, tak jak ma to miejsce przy rozmowach z konsultantami itd. Możemy wtedy się nie zgodzić na nagrywanie czyli... rozłączyć się i de facto nie załatwić sprawy.


Masz racje Denver, nagrywanie bez zgody drugiego rozmowcy nie jest legalne. To moga tylko odpowiednie organy i to za specjalnym przyzwoleniem. Regułka, o ktorej wspomniales powinna byc walkowana niezaleznie od humoru zamawiajacego taksowke. Nagranie z rozmowy zawierajace informacje o zapisie konwersacji jest zabezpieczeniem dla obydwu stron.

Kuba- dzieki. :)

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 12, 2010, 12:06:15 »
Cytat: "gilgis"
Mam pytanie czy słyszeliście o tym , że jedna z grup taksówkowych nagrywa wszystkie rozmowy telefoniczne , zgłoszenia itp. Ciekawe czy to jst legalne?? Bo nie informują o tym klientów!!

Denver tak pokrótce odpowiedział na Twoje wątpliwości.Jest mniej więcej tak jak przedstawił.Udostępnianie i rozpowszechnianie bez zgody i wiedzy jednej ze stron jest przestępstwem.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

fireman998

  • Gość
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 12, 2010, 12:33:25 »
Z tego co się orientuję są w Policach korporacje taksówkowe, które mają nagrywanie rozmów, ale wiem, że służy im a raczej Pani która siedzi na centrali, aby w razie konieczności mogła szybko odsłuchać swoją rozmowę i wysłać taksówkę w podane miejsce. Nie oszukujmy się ludzie mają wady wymowy, są pod wpływem alkoholu a nagrywanie rozmów pomaga w sprawnej obsłudze klienta i nie słyszałem nigdy o tym, że koroporacja taksówkowa obciąża klienta za źle podany adres (zawsze przecież można to sprostować :)   ).

helenne

  • Gość
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 12, 2010, 12:48:16 »
O Boże, znów konkurencja próbuje kopać dołki... Jakie to prostackie zachowanie, ludzie dajcie sobie święty spokój- myślicie że tylko jedna korporacja nagrywa rozmowy w Policach??? -jesteście w błędzie a z tego co wiem nikt o tym nie informuje ani jedna- ojej...załatwmy głupim gadaniem je wszystkie!!!! i o 3 w nocy z klubu nie podwieziecie swego tyłka do domu tylko na piechotę będziecie szli!!!!...Proszę was przecież to żenujące... Ciekawa tylko jestem z której korporacji jesteś....-zapytaj swoją bazową bo i twoja korporacja na pewno nagrywa rozmowy....

P.S. a skąd wiecie ,że je rozpowszechniają i udostępniają?!!...tyle razy zamawiam taxi i jakoś nigdzie nie słyszałam mojego nagrania udostępnionego i rozpowszechnionego....

Offline MAGcam

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 12, 2010, 13:02:38 »
Łot i masz.
...chyba twoja nagrywa....a nie bo twoja.........
Awantura się kroi jakby było o co.
Jeżeli nawet pracujecie w różnych korporacjach (a tego nie wiem)
trzymajcie się tematu.W pierwszym wątku autor postu zadał pytanie czy ktoś słyszał o tym że jedna z korporacji nagrywa rozmowy.
Dalsze posty również były konkretne czyli  czy jest to legalne czy nie ewentualnie jak powinno się uprzedzić dzwoniącą osobę o takiej racji rzeczy itd;

Po kiego zatem czorta nerwy przelewać prze klawiaturę na monitor?
Konkurencyjne firmy jak wiadomo na swój sposób walczą o klienta i szukają "czegoś" na konkurencję,ale czy w taki sposób ma wyglądać polemika na forum? :>  :> helenne

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 12, 2010, 13:05:51 »
Cytat: "helenne"
O Boże, znów konkurencja próbuje kopać dołki... Jakie to prostackie zachowanie, ludzie dajcie sobie święty spokój- myślicie że tylko jedna korporacja nagrywa rozmowy w Policach??? -jesteście w błędzie a z tego co wiem nikt o tym nie informuje ani jedna- ojej...załatwmy głupim gadaniem je wszystkie!!!! i o 3 w nocy z klubu nie podwieziecie swego tyłka do domu tylko na piechotę będziecie szli!!!!...Proszę was przecież to żenujące... Ciekawa tylko jestem z której korporacji jesteś....-zapytaj swoją bazową bo i twoja korporacja na pewno nagrywa rozmowy....

P.S. a skąd wiecie ,że je rozpowszechniają i udostępniają?!!...tyle razy zamawiam taxi i jakoś nigdzie nie słyszałam mojego nagrania udostępnionego i rozpowszechnionego....


Co do postscriptum: Spokojnie. Nikt nie mówił, że udostępniają i rozpowszechniają nagrania - powiedzieliśmy, że gdyby tak robili to byłoby to niezgodne z prawem - jak do własnych celów - to nie mamy nic przeciwko.

helenne

  • Gość
Re: Taksówki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 12, 2010, 13:30:03 »
Cytat: "gilgis"
Witam forumowiczów
Mam pytanie czy słyszeliście o tym , że jedna z grup taksówkowych nagrywa wszystkie rozmowy telefoniczne , zgłoszenia itp. Ciekawe czy to jst legalne?? Bo nie informują o tym klientów!!

Więc stwierdził ,że jedna z korporacji nagrywa -to jest chyba jasne , a poza tym tak serio to co z tego ,że nagrywają?? Każdy wie ,że na takie numery jak straż, pogotowie czy taxi dzwonią zboczeńcy i sapią do telefonu i dobrze jak na 10 telefonach o tej samej osoby się kończy -więc te biedne dziewczyny będą miały w końcu spokój .A jak dzwonicie na policje i pogotowie czy straż słychać komunikat ,że rozmowy są nagrywane?? a z  pewnością są....

Offline gilgis

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 12, 2010, 15:07:12 »
Cytat: "helenne"
O Boże, znów konkurencja próbuje kopać dołki... Jakie to prostackie zachowanie, ludzie dajcie sobie święty spokój- myślicie że tylko jedna korporacja nagrywa rozmowy w Policach??? -jesteście w błędzie a z tego co wiem nikt o tym nie informuje ani jedna- ojej...załatwmy głupim gadaniem je wszystkie!!!! i o 3 w nocy z klubu nie podwieziecie swego tyłka do domu tylko na piechotę będziecie szli!!!!...Proszę was przecież to żenujące... Ciekawa tylko jestem z której korporacji jesteś....-zapytaj swoją bazową bo i twoja korporacja na pewno nagrywa rozmowy....


Dziecko , było napisane "jedna z grup..." więc gdzie się doczytało i na podstawie czego stwierdziło o konkurencji????. Napsiałem, że grupa X - to robi??? Taki wielki problem stanowi czytanie ze zrozumieniem???
[wycieczka osobista]

fireman998

  • Gość
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 12, 2010, 17:59:29 »
Słuchajcie, jest jedno rozwiązanie. Poprostu przygotujcie się na to, że korporacje taksówkowe mają rejestrator rozmów i się nie przejmujcie tym. Może skłoni to naszych niektórych Policzan do poprawy swojej kultury osobistej?      ;D

Offline joanna1999

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 13, 2010, 01:43:30 »
Cytat: "fireman998"
Słuchajcie, jest jedno rozwiązanie. Poprostu przygotujcie się na to, że korporacje taksówkowe mają rejestrator rozmów i się nie przejmujcie tym. Może skłoni to naszych niektórych Policzan do poprawy swojej kultury osobistej?      ;D


To jest właśnie to.... sorry ale z tego co wiem to rejestrują rozmowy "CHEMIK TAXI" i "DOBOSZ TAXI", bo reszty korporacji nie stać było jeszcze jakiś czas temu na zkup rejestratorów... ale kto wie czy sie to już nie zmieniło!!!! I racja jest taka, że albo zamieszczający ten wpis jest z konkurencji firmy albo podkłada "świnię" swojemu pracodawcy... bo co się mamy oszukiwać... kto z klieentów zamieściłby taki post... a tym bardziej taksówkarz!!!

P.S. tak sobie myślę, że to jednak walka o klienta i jego pozytywne załetwienie, więc  "wszelkie środki dozwolone".... i na tym [wulgaryzm] chyba polega "demokracja" co nie????

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 13, 2010, 01:53:12 »
to może z innej beczki:znacie ceny jakie obowiązują w naszych taksówkach:np start,czy cena za km i ewentualny rabat. Miło by móc porównać. Bo ja z lenistwa czy braku stron w internecie jeżdżę jedną i tą samą korporacją a mógłbym tańszą gdyby było łatwo dostać takie info

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police] Taksówki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 13, 2010, 08:11:03 »
Nie jestem ekspertem, ale wiem ze swoje rozmowy moge nagrywac do woli, tak samo Pani ktora siedzi po drugiej stronie moze je nagrywac, oczywiscie jako rozmowe prywatna co za tym idzie udospteniac ja osoba 3 juz nie moze.