Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: babski wieczór  (Przeczytany 11038 razy)

karolina

  • Gość
babski wieczór
« dnia: Września 09, 2010, 16:25:32 »
urządzam babski wieczór, Macie moze jakieś propozycje co do menu na taką okoliczność??
kucharka ze mnei raczej średnia a i pomysłu jakoś mi brak. Chciałabym by było smacznie prosto i efektownie:)
dziekuję za pomoc
:)

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
babski wieczór
« Odpowiedź #1 dnia: Września 10, 2010, 00:34:33 »
Od lat robię w domu pieczarki faszerowane. Nie lubię gotować i nie mam talentu w tym kierunku, ale to danie rodzina chwali i się zajada.
Kup duże pieczarki. Na jedną osobę potrzeba powiedzmy po 4-6 pieczarek. Urwij nóżki, pokrój jej w drobną kostkę, cebulę też w kostkę. Podsmaż na patelni cebulę z kostką pieczarkową, dodaj sól i pieprz, jajko lub dwa, a na koniec pokrojoną natkę pietruszki. Surowe kapelusze pieczarek posyp solą i pieprzem. Nakładaj na nie podsmażoną masę z patelni. Na koniec posyp tartym żółtym serem. Zapiekaj w gorącym piekarniku przez 15-20 minut. Podawaj z chlebem posmarowanym masłem. Danie pychota! Polecam leniwym i bez talentu. Możesz przygotować szybciej, a wieczorem tylko włożyć do piekarnika.  

Właściwie nie wiem, czy o takie danie Ci chodziło, ale moze ktoś inny zechce skorzystać.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-09-10, 00:36 ]
Zapomniałam tylko napisać, że trzeba pieczarki stawiać na blaszce polanej olejem.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
babski wieczór
« Odpowiedź #2 dnia: Września 10, 2010, 11:19:36 »
Pieczarki są ok. Tak na prawdę można je podać na ciepło i na zimno.
Zależy od gustu.
Osobiście polecam coś szybkiego, prostego, moim zdaniem dobrego i coś co spokojnie może dość długo postać na stole.

Pomidory pokroić w dość grube plastry.
Do słoika majonezu wcisnąć sporo czosnku i dobrze wymieszać.
Żółty ser zetrzeć na tarce na drobnych oczkach lub średnich.
Plastry pomidorów posmarować przygotowanym wcześniej majonezem i posypać go obficie serem, ser docisnąć do pomidora tak by się na nim utrzymał.
Dla mnie bomba!
Smacznego.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
babski wieczór
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2013, 15:40:11 »
hej dziewczyny,  może trochę nie w temacie jedzenia , ale wiecie czy w POlicach dostane jakiś upominek na wieczór panieński :) nie chodzi mi o sexshop  ale coś zabawnego:)

Offline iwonawa

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
babski wieczór
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 18, 2013, 14:54:57 »
Cytat: "pazurkowa90"
hej dziewczyny,  może trochę nie w temacie jedzenia , ale wiecie czy w POlicach dostane jakiś upominek na wieczór panieński :) nie chodzi mi o sexshop  ale coś zabawnego:)

mnie też pierwsze co to sexshop przyszedł do głowy, ewentualnie na ryneczku jest jeden sklepik z takimi śmiesznymi gadżetami...może tam coś znajdziesz
ps. opcja z doktorkiem też całkiem spoko  :rotfl:

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
"Babski wieczor"
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 18, 2013, 19:15:41 »
O ile ten "lady evening" bedzie mial scisle "postny" charakter, wowczas mozesz uzyc ten przepis na inna okazje,
ale spelnia kilka warunkow: prosty do sporzadzenia, tani, mozna danie serwowac na zimno, lub goraco, jako
szybka zakaska  bardzo popularny (przynajmniej na moim terenie). Przepis:
1 puszka karczochoww wodzie  (artichoke)
1 szklanka smietany
1 szklanka majonezu
1/2 szklanki szuchego, tartego parmesanu
2 lyzki stolowe suchej cebuli (platki)
1 peczek zielonej pietruszki ( mozna uzyc szczypiorku).   Karczochy odcedzic z wody i drobno posiekac - podobnie
pietruszke - reszte skladnikow polaczyc i dokladnie wymieszac. Nalozyc na szklana, ogniotrwala salaterke i zapec,
az powierzchnia masy przybieze lekko brazowy kolor.
Zwroc uwage, ze nie potrzeba dodawac soli i pieprzu. Ja podaje to z krakersami. Zaleznie od gustu, mozna dodac
nieco wiecej niektorych skladnikow (np. parmesanu lub majonezu). Smacznego - Bill
P.S. Tego dania nie mozna sknocic, ale zaznaczam, ze zawsze uzywam pelnowartosciowe skladniki ! Zadnych
namiastek, czy dietetycznych odmian.

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
babski wieczór
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 19, 2013, 13:27:08 »
hehhe wiem ale przyszła panna młoda jest osoba bardzo poważną nie chciałabym jej urazić:) może sexsop i coś mało pruderyjnego :) ale przejdę się tez na ryneczek , jeżeli chodzi o striptizera to z chęcią ale nie znam reszty gości , dla bliższej osoby pewnie bym z koleżankami się zgadała:)

ritalato123

  • Gość
babski wieczór
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 26, 2013, 15:31:10 »
Ja urządzałam wieczór panieński siostry i każda przyniosła jakieś przekąski. Ja akurat zrobiłam takie mini kanapeczki z serkiem chrzanowym, łososiem, kaparami i koperkiem. Zniknęły w dwie minuty.

Offline lola

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: babski wieczór
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 21, 2019, 09:56:26 »
Zamiast kanapeczek można też podać krakersiki i do tego np. 3 pasty: hummus, ostra paprykowa, z orzechów nerkowca.Super się sprawdzają różnego rodzaju sałatki, najlepiej z ryżem albo makaronem, żeby się bardziej nasycić. Na ciepło u mnie zazwyczaj lasagne, bo można przygotować wcześniej, a później tylko wstawić do piekarnika żeby podać na ciepło.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: babski wieczór
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 22, 2019, 19:04:31 »
Też bym coś napisał ale głupio tak od razu... Poczekam 6 lat jak Pani nade mną.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline dami2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: babski wieczór
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 28, 2019, 14:01:55 »
W sumie to dobry plan. Będę czekała na twoją odpowiedź. O ile to forum tyle jeszcze wytrzyma :D