Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Alergia u psa  (Przeczytany 12087 razy)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Alergia u psa
« dnia: Czerwca 05, 2010, 21:23:55 »
Jest na forum wielu posiadaczy piesków,więc i tu się wypytam.Mam z moją sunią non stop problemy ,najpierw były ugryzienia komarów,obeszło się bez weta ale kilka dni na wapnie jechała,wyglądało to tak:


Dziś mąż wrócił z długiego spaceru z psem i dziećmi,pogryziona jak zwykle przez komary,ale nie tak bardzo jak ostatnio,ale po pół godzinie nagle zauważyłam,że jej morda strasznie spuchła.Oczywiście na wetów w Policach nie ma co liczyć,zawsze jak potrzebni to ich nie ma,więc jazda do Szczecina i tam dostała sterydy w zastrzykach,a po wyjściu z lecznicy wyglądała tak:


[ Dodano: 2010-06-05, 21:27 ]
Czy ktoś zna jakieś leki dla psa(tabletki)które można codziennie podawać psu,czy tylko wapno,nie ma żadnych antyalergicznych jak dla ludzi?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Alergia u psa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2010, 21:29:38 »
Cytat: "tatankas"
a po wyjściu z lecznicy wyglądała tak


Współczuć zwierzakowi... Wygląda jak prawdziwy bokser po walce:) Życzę, by szybko doszła do siebie.

Co do lekarstw, o które pytasz, to myślę, że lepiej jednak wszystkie kroki konsultować z weterynarzem.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Alergia u psa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 05, 2010, 21:40:32 »
Miałam bokserkę 10 lat i nie latałam z nią tyle po wetach co z tą byłam przez 6 miesięcy,nie mówiąc już o stronie finansowej,dojazdy do Szczecina a tam weci to kroją,nasi w porównaniu do Szczecińskich to grosze biorą.
Cytat: "speedbax"
Wygląda jak prawdziwy bokser po walce:

wygląda jakby ją ktoś skopał porządnie po mordzie,masakra.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Alergia u psa
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 05, 2010, 21:48:15 »
witam polecam weterynarza w Szczecinie ul Chopina 53 a tel. 4541806 lub 4646365 mieliśmy  problem z sierścią u spanielki  teraz jest ok po leczeniu właśnie w tym gabinecie ,bo o polickich weterynarzach nie wspomnę .pozdrawiam

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Alergia u psa
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 05, 2010, 21:52:21 »
Cytat: "tatankas"
nasi w porównaniu do Szczecińskich to grosze biorą


Fakt, nie zawsze jednak tanio znaczy bezpiecznie, dobrze.

Spróbuj może tutaj:

http://www.klinikapepiak.pl/ofirmie.php

Nam pomogli z Miką (owczarek niemiecki), po tym jak inni ściemniali i naciągali na kolejne wizyty. Może to nie jest blisko, ale myślę, ze warto spróbować. Podejście uczciwe, ceny wyższe, ale chyba lepiej zapłacić raz, czy dwa i mieć kłopot z głowy, niż bujać się po 2-3 miesiące płacąc de facto więcej niby tańszym "fachowcom".

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Alergia u psa
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 05, 2010, 22:57:11 »
tatankas, mam podobny problem z jednym z moich piesków. Też puchnie i to najgorsze, że nie wiadomo od czego (raz był to środek na kleszcze, innym razem sól, którą sypią zimą chodniki). Za każdym razem kończyło się podaniem leku antyhistaminowego. Nie wiem czy jest jakaś inna metoda. Wapno jest za słabe na gwałtowne reakcje.
Reakcję alergiczną na karmę opanowano sterydami w tabletkach podawanych przez dłuższy czas.
Ja polecam lecznicę Grabałowskich w Lubieszynie, szczególnie p. Barbarę. Stosunek jakości do ceny chyba najkorzystniejszy jaki znalazłam w Szczecinie.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Alergia u psa
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 05, 2010, 23:44:02 »
Dzięki wszystkim za odpowiedź.Wiem,że czasami warto więcej zapłacić i mieć problem z głowy,ale tu nie o to chodzi.W Szczecinie za leki i wizytę płaciłam 60zł,tu w Policach u Grześka płaciłam za te same zastrzyki,bo była kontynuacja leczenia 30zł.Wiem,że najszybciej zadziałają sterydy,dlatego też pojechałam,ale już jej ładnie schodzi.Chciałabym podawać jej coś,żeby sytuacja sie nie powtórzyła. Czy dla psa są takie leki,które dostaje codziennie,jak ludzie alergicy,tabletkę wezmą i spokój?
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!