Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Okolice Polic] Polickie lasy  (Przeczytany 16439 razy)

henio

  • Gość
[Okolice Polic] Polickie lasy
« dnia: Maja 27, 2010, 18:16:31 »
Cześć,
czy jest moze u nas coś ładnego w okolicach przęsocina? Góry, jeziora. I czy w ogóla zna ktoś jakieś w miare wysokie pagórki w naszym lesie?
Dzieki i pozdrawiam

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 27, 2010, 19:49:11 »
Moze to nie okolice Przęsocina, ale polecam Gubałówkę i Dolinę 7 młynów
http://www.turystyka.szczecin.pl/turystyka/chapter_11700.asp?soid=26F6443DF7D149CB9460078EBA166A4F

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2010, 20:32:53 »
Na pewno wysokie pagórki znajdziesz w Siedlicach.Często chodzę tam na spacery z psiakiem.Jadąc od Polic w Siedlicach skręcasz w lewo przez mostek,idziesz ścieżką wzdłuż strumyka. Dojdziesz w 5 minut.Bardzo Fajne i urokliwe miejsce,a czym chcesz pojeździć?Bo pewnie po to ci pagórki,chyba,że się mylę.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

henio

  • Gość
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 28, 2010, 14:24:50 »
chce przetestować rower :D potrzebuje wysokich i stromych górek. Bardzo stromych. O bezpieczeństwo się nie bójcie bo ochraniaccze wszystko jest :D Szukam poprostu najwyżych wzniesień w okolicy.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 28, 2010, 16:20:33 »
No to tak jak napisałam wcześniej w Siedlicach znakomite górki na takie okazje,nawet kładami tam jeżdżą.Polecam.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 28, 2010, 16:31:14 »
Cytat: "henio"
chce przetestować rower :D potrzebuje wysokich i stromych górek. Bardzo stromych. O bezpieczeństwo się nie bójcie bo ochraniaccze wszystko jest :D Szukam poprostu najwyżych wzniesień w okolicy.

To tereny między Przęsocinem a Mścięcinem (po obu stronach szosy) powinny Ci się spodobać. W obu przypadkach wjeżdżasz w las ciut za leśniczówką (jadąc od Przęsocina) i poruszasz się czerwonym szlakiem. Kawałek jest w miarę płasko, a potem... sam zobaczysz.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

henio

  • Gość
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 29, 2010, 08:26:18 »
no ja mieszkam w okolicach przęsocina więc dla mnie to idealne miejsce, choć do siedlic też się na pewno wybiorę :)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 30, 2010, 11:52:03 »
Jak jedziesz z przesocina do polic, to skrecasz pierwszym wjazdem do lasu w prawo. Tam zjeżdzasz w dół(troche niebezpiecznie) aż dojedziesz do mostku i naprzeciwko ciebie jest wielka góra. wprowadz sobie tam spokojnie rower i spróbuj zjechać bezpiecznie z wszystkich zjadów które tam są to bedziesz dobry :) osobiście na pierwszym zjeździe z prawej strony wywinełem niezłego orła i skończyłem stamtąd zjeżdzac :P znam tez kilka osob które miały podobną historie do mojej :P nie radze zjezdzac stamtad bez sprawnego i zaufanego roweru ;)

henio

  • Gość
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 30, 2010, 11:59:21 »
a ja musze spróbować :P  rower mam nowy i na testy go biore. Jak się nie rozwali to full profeska :D Zjeżdadzałem z większych górek, ale nie tutaj :) Jak ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe miejsca to porposzę o wskazówki. Mogą być ewentualnie okolice szczecina

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 30, 2010, 18:14:15 »
Najlepsza trasa do zjazdów to Widok w Szczecinie, bez wątpienia. Znasz to miejsce? Jeśli nie, to mogę Ci podać szczegółowe namiary, z grubsza mówiąc jest to przy ulicy Gwieździstej w Podjuchach - przy tej ulicy jest końcówka trasy. W latach mniej więcej 2000-2007 były tam całkiem niezłe zawody, część z nich zaliczana nawet do ogólnokrajowej Superligii. Ostatnio coś to przycichło, nawet ciężko znaleźć jakiekolwiek wzmianki o tym w internecie, choć wcześniej chłopaki prowadzili nawet portal głównie temu poświęcony. Pewnie po unii się rozjechali, a nie pojawili się następcy. Ja również nie byłem tam jakiś czas i nie wiem, w jakim stanie teraz jest ta trasa. Dodam jeszcze, że trasa ma bardzo dużą różnicę wysokości pomiędzy startem a metą, większej w Szczecinie i okolicach na pewno nie znajdziesz. Miejscami jest bardzo stroma i w przeciwieństwie do tras w Lasku Arkońskim w dużej części nie przebiega po udeptanych wcześniej przez spacerowiczów ścieżkach, ale mocno na skróty, między drzewami. I co ciekawe, wśród przyjezdnych ma opinię całkiem trudnej, mimo, że przecież Szczecin ogólnie kojarzony jest bardziej z morzem, a nie górami.
Tutaj możesz przeczytać co prawda przesadnie drobiazgowy, ale interesujący opis trasy:
http://www.dh-zone.com/zawody/23.html

henio

  • Gość
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 30, 2010, 18:48:39 »
super, o to mi chodzi :) a jakieś zdjęcia, dojazd? Bo podjuchy mniej więcej wiem gdzie są, ale nie dojadę bez pomocy :P

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 30, 2010, 19:46:57 »
Ok, już wrzucam trochę więcej szczegółów.
Tutaj masz linka z Google Mapsów z grubsza jak dojechać:
http://maps.google.pl/?ie=UTF8&t=h&ll=53.371232,14.610588&spn=0.00232,0.006534&z=18
Przy ul. Gwiaździstej (nie Gwieździstej jak wcześniej napisałem, sory) jest końcówka trasy. Na zdjęciu satelitarnym to jest mniej więcej naprzeciwko chałupy z dachem wyglądającym na tym zdjęciu na niebieski. I po drugiej stonie ulicy widać takie jaśniejsze pole, coś jakby łachę piasku, to jest właśnie meta. Całej trasy nie widać, bo jest pod koronami drzew. Jak tam dotrzesz, na metę, to już będzie ok. Wchodzisz do góry, w drzewa i na pierwszej górce patrząc w stronę startu trasa skręca najpierw w lewo, później w prawo i potem mooocno do góry. Koniec (znaczy od tej strony patrząc start) jest na skraju lasu i polanki.
Wygrzebałem jeszcze ze starych materiałów z dysku mapkę trasy z zaznaczonymi przeszkodami:

Tak jak wspominałem ciężko o dobrej jakości materiały w necie, z prostej przyczyny, że w czasach świetności tej trasy aparaty cyfrowe nie były tak powrzechne, a zdjęcia te, które były zrobione, to większość dobrych była zgromadzona na portalu paprykarze.com, który już nie istnieje. Tak na szybko to na youtubie znalazłem jakąś migawkę z jednej przeszkody:
http://www.youtube.com/watch?v=zUkAuI1XML0
Najlepiej druknij sobie przed wycieczką te mapki i weź ze sobą na poszukiwania. I pamiętaj o zbroi i chełmie - pełnym, z ochraniaczem na szczękę, żebyś wrócił cały i później zdał nam relację z wycieczki :)

henio

  • Gość
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 30, 2010, 19:56:46 »
stary, jesteś wielki ! Ochraniacze wszystko jest. W przyszłości mam zamiar być kaskaderem więc wiem co nieco o bezpieczeństwie :)

Spec12

  • Gość
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 31, 2010, 01:06:01 »
Cytat: "Piotrek"
Jak jedziesz z przesocina do polic, to skrecasz pierwszym wjazdem do lasu w prawo. Tam zjeżdzasz w dół(troche niebezpiecznie) aż dojedziesz do mostku i naprzeciwko ciebie jest wielka góra. wprowadz sobie tam spokojnie rower i spróbuj zjechać bezpiecznie z wszystkich zjadów które tam są to bedziesz dobry :) osobiście na pierwszym zjeździe z prawej strony wywinełem niezłego orła i skończyłem stamtąd zjeżdzac :P znam tez kilka osob które miały podobną historie do mojej :P nie radze zjezdzac stamtad bez sprawnego i zaufanego roweru ;)


a ja zjechałem na starym rowerze bez problemu.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Okolice Polic] Polickie lasy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 01, 2010, 21:57:52 »
Cytat: "Spec12"
a ja zjechałem na starym rowerze bez problemu.

Wszystkimi zjazdami? A jest ich tam chyba 4 :) tam nawet osoby, które jeżdżą na maratony wywijały orły na rowerach za ponad 5 tysiączków :P
Cytat: "henio"
Jak ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe miejsca to porposzę o wskazówki. Mogą być ewentualnie okolice szczecina

Ciekawe zjazdy są w lasku arkońskim. jezeli szukasz adrenaliny polecam wybrać się tam jesienią po jakimś deszczu :) ogólnie dużo u nas jest górek do pozjeżdżania....tylko trzeba na nie również podjechać :)