Police i okolice > Historia

[Brzózki] Pałac Trzebieradz (Horst,Haff-Horst)

<< < (2/62) > >>

stokrotka84:
Szkoda że nie można było się tam dostać... Stróż stał i straszył odwiedzających to cudne miejsce... "Ośrodek Syrena" nie powinien przestać istnieć...

ZenO:
Wspomnienia, wspomnienia...
"Syrena"  - lata 70. XX wieku.



Dla ścisłości:
- pałac  znajduje się w Trzebieradzu,
- Popielewo to miejsce, gdzie znajduje się ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy Zakładów Chemicznych w Policach - jest położone ok. 1 km na północ od Trzebieradza

NIKA:
Mamy takie cuda i nie potrafimy tego jakoś sensownie wykorzystać, pokazać tego...
Najlepiej jak wszystko popada w gruz i jest bezużyteczne.
Słyszałam na temat tego miejsca pewną dość drastyczną opowieść o rzekomych zabójstwach hitlerowskich generałów.
Czy ktoś orientuje się, czy coś takiego miało miejsce czy to tylko fantastyczna plota.
Dodam, że osoba, która mieszkała w okolicy nie wie tego na pewno a z opowiadań kogoś niekoniecznie wiarygodnego. ( Starsi ludzie mieszkający w pobliżu)
W żadnych źródłach na taką opowieść nie trafiłam.
Mniemam więc, że nie jest to prawda albo jest to nierozwikłana tajemnica.



Wywaliliście Yak-a z forum a ten człowiek w takich tematach miał zawsze do powiedzenia coś ciekawego, wg był skarbnicą wiedzy historycznej naszego regionu.

Beobachter:
Podobno - jak opowiadali dawni niemieccy mieszkańcy okolicy - ostatni, przedwojenny właściciel miejscowości, nim wyruszył w samobójczą podróż po Zalewie, przeklął posiadłość, twierdząc, że nikt tu szczęścia nie zazna...
Bajka? Może tak, a może coś w tym jest, bo nikomu się nie udaje ani tu dłużej pobyć, ani wyremontować ruin.

NIKA:
To fakt.
Nic nikomu tam się nie udało.
Może bajka a może miejsce ma nie jedną nierozwiązaną tajemnicę.
Hmmmm.....wyobraźnia działa.
Lata całe mnie tam nie było i nabieram ochoty na odwiedzenie tego miejsca, które dane nam jest oglądać tylko  przez  płot.






Teren pałacu otoczony jest parkiem, który zachował się w pierwotnych granicach.
Park był dawniej zakładany jako arboretum i do dziś pozostał tutaj cenny i rzadki drzewostan.
W parku o powierzchni 6,19 ha rosną m.in. świerk sitkajski, jodła olbrzymia, dąb kaukaski i paproć długosz królewski.
Są to rośliny chronione.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej