Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Terrarystyka  (Przeczytany 23907 razy)

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Terrarystyka
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 31, 2010, 22:13:35 »
Cytat: "mariom122"
Witam. Pytanko do Karola. Jaki to jest gatunek gekona, czy jest ciężki w hodowli i w ogóle kilka zdań o twoim pupilu?


Wyręcze Karola :P

http://www.gekonlamparci.com/

Offline mariom122

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Terrarystyka
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 31, 2010, 22:31:27 »
To już czytałem, liczyłem raczej na jakieś osobiste sugestie i doświadczenia związane z hodowlą.

karol

  • Gość
Terrarystyka
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 01, 2010, 14:26:24 »
Wszystko zależy tylko i wyłącznie od charakteru gekona, mój bardzo mało je i mam wstręt  do wszelkich witamin co skutkuje przymusowym ich podawaniem...
Gekony lamparcie są dla początkujących terrarystów i są proste w hodowli, ale trafiają się ewenementy jak mój  :crazy: więc trudno ocenić jakiego gekona się kupi i jaki będzie miał charakter.

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Terrarystyka
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 01, 2010, 14:31:05 »
:) ja 27tego lutego jade na giełde do Poznania po węża zbożowego mam nadzieje ze ktos z młodymi bedzie bo duzego nie ma co brac nie majac w ogole do czynienia z tym stworzeniem :)

metempsychol

  • Gość
Terrarystyka
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 05, 2010, 23:01:08 »
Karol, a znasz może jakiegoś hodowcę z okolic? Bo zamierzam 'zaadoptować' takiego zwierzaka, ale w sklepie typu galaxy wolałbym jednak nie kupować (;

karol

  • Gość
Terrarystyka
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 09, 2010, 18:06:49 »
Teraz trudno powiedzieć, sezon na młode gekony zaczyna się w marcu  :nemo:

Staszek

  • Gość
Terrarystyka
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 25, 2010, 11:02:33 »
Czesc, przymierzam się do kupienia kameleona jemeńskiego. Nie mam żadnego doświadczenia. Od czego zacząć ? Gdzie kupić kameleona ? Czy zimą można go wysłać kurierem ? Jak sądzicie czy nie zmarznie ?
Musiał bym też od razu kupić jakąś karme dla niego. Świerszcze gdzieś kiedyś widziałem w zoologicznym ale np. czytałem że mole woskowe są bardzo wartościowym pokarmem. Tylko nie wiem czy tak łatwo je kupić. Na allegro paru sprzedawców je oferuje ale z kolei boję się, że mi mogą zginąć w czasie transportu. Ja nie wiem w jakich warunkach poczta przechowuje paczki. Wyczytałem, że mole woskowe giną w temperaturze -9 stopni. Może już tej zimy nie będzie takich mrozów. Chyba że poczekam do wiosny a teraz będę karmił tylko świerszczami.

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Terrarystyka
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 25, 2010, 14:08:57 »
kameleony nie są proste w hodowli - poszukaj czegoś prostszego np anolisy zielone, niektóre gekony.
jak się zdecydujesz wysyłkę można zrealizować przesyłką konduktorską (PKP) - temperatury są wtedy OK
mole woskowe dostaniesz w Policach i w Szczecinie   (wędkarskie) możesz też kupować świerszcze, moczniki (do dostania w Szczecinie)


p.s.
  zanim kupisz gadziorka to czyyyyyyyyytaj dużo - będzie Ci łatwiej później

--
jacek

Staszek

  • Gość
Terrarystyka
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 25, 2010, 15:01:14 »
Dzięki Jacek.
Podejrzewam że kameleon nie jest łatwy, ale kiedyś widziałem w zoologicznym sklepie i powiem CI że po prostu zachorowałem na takiego gadziora. Koniec i kropka - to musi być kameleon.
Nie pomyślałem że mole (a pewnie bardziej larwy) mogą być używane przez wędkarzy :) zatem faktycznie można zapytać w wedkarskim sklepie.
pozdrawiam

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Terrarystyka
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 25, 2010, 18:19:00 »
oczywiście że larwy - w wędkarskim pytaj o robaki miodowe (bo oni sobie je tak nazwali)


--
jacek

Staszek

  • Gość
Terrarystyka
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 02, 2010, 14:38:36 »
Dowiedziałem się, że taka larwa jest przez wędkarzy nazywana "felek" ;D

metempsychol

  • Gość
Terrarystyka
« Odpowiedź #26 dnia: Października 05, 2010, 06:41:22 »
Od kiedy mam gekona zacząłem hodować mączniki specjalnie dla niego. W tej chwili mam dość duże nadwyżki hodowlane (niestety, jeden gekon za dużo sam nie zdziała  ;D ) więc gdyby ktoś chciał, to chętnie oddam trochę robaków, ewentualnie zamienię za jakieś pojedyncze sztuki czego innego (; Jakby co, kontakt przez PW.

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Szczecin - Wystawa zwierząt egzotycznych - 08.10 do 04.11 W
« Odpowiedź #27 dnia: Października 18, 2010, 15:48:00 »


W dniach od 08.10 do 04.11 w budynku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
przy ul. Doktora Judyma 12A w Szczecinie odbędzie się Wystawa Zwierząt Egzotycznych.

Na ekspozycji prezentowane będą gatunki zwierząt z najodleglejszych zakątków świata.
W blisko 100 zbiornikach znajdą się nietuzinkowe egzemplarze, takie jak:
dusiciele, węże właściwe, krokodyle, legwany, warany, różne gatunki gekonów, żaby, ropuchy,
skorpiony, ptaszniki, modliszki, skolopendry, straszyki i wiele innych.

Wystawa będzie otwarta dla mieszkańców Szczecina i okolic we wszystkie dni tygodnia
w godzinach 12:00-19:00. Zapraszamy na ekspozycję również zorganizowane grupy,
dla których przewidziany jest luźny wykład na temat zwierząt egzotycznych.

Szczegółowe informacje na temat wystawy dostępne są na stronie internetowej www.ppterra.pl.
Partnerami imprezy są: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Infoludek.pl, Telewizja Pomerania, Euro-Zoo Sp. z.o.o.

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Terrarystyka
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 12, 2011, 11:52:33 »


Brachypelma smithi L10

karol

  • Gość
Terrarystyka
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 11, 2011, 18:40:49 »
Ma ktoś może nadwyżkę świerszczy w domu?
Chętnie odkupie 6szt, niestety w galaxy teraz nie mają, z allegro nie opłaca mi się zamawiać. Lub ewentualnie jest ktoś chętny na składkowe kupno i podział (z allegro)?
Kontakt: pw lub kmasniak@gmail.com