Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Stara fabryka w 3D??  (Przeczytany 63048 razy)

Offline Seba

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #90 dnia: Marca 10, 2012, 18:39:18 »
Projekt niesamowity - gratuluję zapału i ciągłego rozwijania.

Aż chciało by się wykorzystać najnowsze narzędzie firmy ESRI - CityEngine.
Wersję do testowania mam .. ale ciągle brakuje czasu...

Demo - CITY

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #91 dnia: Marca 10, 2012, 19:54:38 »
Mam wrażenie, że to program do szybkiego losowego tworzenia  gotowych obiektów. Do nowego Medal Of Honour może i owszem, ale do moich projektu?

Może chętni do stworzenia wizualizacji seminarium nauczycielskiego?
SPZP "Skarb"

Offline Seba

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #92 dnia: Marca 10, 2012, 20:52:06 »
Cytat: "lukasz_s"
Mam wrażenie, że to program do szybkiego losowego tworzenia  gotowych obiektów.


Zgadza się, w wersji podstawowej mamy do dyspozycji gotowe szablony, modele itd.

Oprogramowanie zostało wykorzystane do zbudowania modeli "starówek" kilku miast na zachodzie, wizualizacji nowych inwestycji.

W tych przypadkach wykorzystano dane z systemów GIS w postaci wektorowej (obrysy przyziemi budynków, modele dachów budynków).

Wydaje mi się, że oprogramowanie pozwala uzyskać bardzo "fajne" efekty wizualizacji w dość prosty i szybki sposób.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #93 dnia: Października 11, 2012, 18:08:39 »
SPZP "Skarb"

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #94 dnia: Października 11, 2012, 19:24:26 »
Czcigodny "lukaszu_s". Kazałeś się tak tytułować - przyjąłem, choć miałem inne propozycje, z których korzysta Dominik.
Dla Niego jestem Jankiem, ewentualnie: Jan Antoni.

Zatem Zacny Panie Doktorze! To, co Pan przedstawił (Dzieje Hydrierwerke, obejrzały 2 osoby. Jedna to ja. Prawda: 20 + minut) jest świetne. Nie żartuję, piszę, co sądzę. Oczywiście Pański pokaz jest fenomenalny. Spójny i całkowity. Czy mam poprawki? Malutkie, malusieńkie. Nieistotne dla całości.

Oczywiście całość spisałem. Nawyk "starego (oj tak) hakera. Wykorzystam w razie potrzeby (tę widzę), prawem lub lewem. Jednak czemu nie prawem? Wszystkiemu można zadośćuczynić. Ba, jam człowiek konkretny, Kasa JEST możliwa!

Sumując - zewrzyjmy szeregi i zbierzmy w całość siły. Pozytywny efekt gwarantowany.

PS po czasie... No i teraz ma Pan, Panie Doktorze kilka istotnych problemów... Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało.

bob

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #95 dnia: Października 11, 2012, 22:05:52 »
Cytat: "lukasz_s"
Na razie koniec.

 
lukasz_s - Chapeau bas, Mistrzu! Widać ogromną pracę człowieka pełnego pasji, naprawdę rewelacja!
 
Wybacz, że spytam o rzecz najgłupszą z możliwych, ale jako absolwenta nieistniejącej już SP4 w Bau 1 od dziecka intrygowała mnie (nie tylko mnie, zresztą ;-)) tajemnica znajdującej się do dziś w jej sąsiedztwie "górki" przy dzisiejszej pętli autobusowej. Z Twojego planu (minuta 6:52) wynika, że w jej miejscu także za czasów Hydrierwerke znajdowała się... "górka" ze Splitterschutzzelle ---> wiadomo w zasadzie, jaki był cel tej instalacji? Dlaczego wygląda na prowizorkę? (wokół znajduje się kilkaset wzniesionych ogromnym nakładem pracy i środków budynków, a tu nagle nieregularny, ziemny nasyp?!) I czemu miał akurat w tym miejscu służyć jednoosobowy schron, skoro niecałych sto metrów dalej, przy "bramie" do dzisiejszej ul. Tanowskiej stoi kolejny?
 
Jeszcze raz gratuluję tytanicznej pracy i pozdrawiam - bob..

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #96 dnia: Października 11, 2012, 22:45:44 »
Już odpowiadam.
Ten Einmannbunker pojawia się tu tylko dlatego, że kiedyś zasłyszałem, że na "górce", jeszcze w latach 80-tych miał taki być. Kiedy zniknął? I czy był? Źródła podania nie pamiętam; tu- jest raczej do ozdoby. Choć mógł być- wszak to strategiczny punkt.
Wzdłuż Falkenwalderstrasse wg planu, miało być ich pięć. Noszą rzymskie oznaczenia.
Nie pokrywa się to jednak  z tym co jest w "realu".

Sama górka jest dość tajemnicza. Nie widnieje na pierwszych zdjęciach alianckich; jest późniejszym tworem. Wokół- rzeczywiście sporo budowli, choćby "nasz" podziemny 5 schron trafiony przez bombę. Z tyłu za górką; tu- od zachodu- elementy wyprowadzające wentylację i rów, którym biegła instalacja i wchodziła w środek nasypu.
W czasie enklawy rzekomo miała służyć jako rampa załadunkowa. Może być. Tuz obok przebiegał przecież tor kolejowy.
Górkę w ubiegłym roku przekopaliśmy wiertnicą w paru losowo wybranych  miejscach. Od strony przystanku- trochę podsypki z cegieł. Od strony zachodniej- glina o jednorodnej strukturze. Kopaliśmy do ok. 2m. Zero ciekawostek.



SPZP "Skarb"

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #97 dnia: Października 11, 2012, 23:14:36 »
Cytat: "lukasz_s"
Na razie koniec.
Dobrze, że na razie konic, bo praca świetna i ma duży potencjał rozwojowy.
Pozdrawiam
<*)))))>{

Przemysław

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 04, 2013, 19:23:38 »
Witam  wszystkich  taka  mała ciekawostka  .  

Przemysław

  • Gość
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 04, 2013, 19:37:01 »
  I jeszcze  jedno .

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 12, 2013, 14:51:22 »
Wczoraj wieczorem wziąłem do ręki książkę K.Maronn i stwierdziłem, że są wszystkie dane do odtworzenia Seminarium.
No i wyszło coś takiego:




 

 

 
SPZP "Skarb"

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 12, 2013, 16:18:51 »
lukasz_s, po prostu bomba!
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 13, 2013, 17:01:34 »
Cytat: "lukasz_s"
No i wyszło
bardzo ładnie!
Powodzenia w dalszych rekonstrukcjach.
<*)))))>{

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 24, 2013, 23:08:28 »
To chyba finał finałów. Pojawienie się tylu dokładnych, autentycznych zdjęć zakładu zamyka historię prac nad "starą fabryką 3D". Projekt powstał po to, aby odpowiedzieć na pytanie jak wyglądała Hydrierwerke w czasie II wojny światowej. To było zaledwie 3 lata temu. Z jakże skąpym materiałem zdjęciowym należało sobie poradzić!

Na ile moje przewidywania okazały się celne- można zweryfikować poniżej.



Projekt dalej może służyć jako "matryca" do weryfikacji układów budynków i miejsc Hydrierwerke AG.

Aha. Nasz francuski fotograf wspiął się na wieże ciśnień aby wykonać te 2 zdjęcia z których złożona jest panorama. (!)
SPZP "Skarb"

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police] Stara fabryka w 3D??
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 25, 2013, 08:40:31 »
Łukasz, kapitalna robota. Teraz dobrze byłoby spróbować poskładać wnioski to tu, to tam, by sfinansować może docelowo coś takiego: http://warszawa1935.pl/zwiastun.php :-)