Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kto jest kto? [Police, gmina, koalicja, użytkownicy, forum]  (Przeczytany 7608 razy)

yak

  • Gość
Nie wiem, czy zauważyliście, ale od pewnego czasu na forum funkcjonują tzw. porte parole, czyli swoiści "rzecznicy prasowi" polickich stronnictw i ugrupowań. GRYFA reprezentuje "ela", otwarcie się do tego przyznając, to znaczy nie do reprezentowania, ale preferowania grupy. "Ela" może być równocześnie konkretną osobą, ale może być też "podmiotem zbiorowym", czyli kilka osób pisze pod jednym nickiem. Z kolei zespół PO powołał "anakondę". "Anakonda" ma bardzo szczegółową wiedzę odnośnie różnych arkanów gminnych, wie o niuansach w rodzaju kto składał wniosek, a kto tylko go popierał, zna doskonale konsekwencje potencjalnych problemów z wysypiskiem w Leśnie i jednoznacznie popiera "wierchuszkę" PO. Wiedza jaką posiada dostępna jest doświadczonemu urzędnikowi (poziom naczelnika) lub... radnemu funkcjonującemu w zarządzie ugrupowania. Zarówno "ela", jak i "anakonda" nie odzwierciedlają opinii, ani własnej, ani cudzej, lecz próbują nią sterować. Podobnych, lecz mniej wyrazistych postaci jest na tym forum jeszcze kilka, wysypują się okazjonalnie. Np. przy okazji relegowania jakiegoś dyskutanta (vide: szkutnik), podjęcia krytyki zjawisk, instytucji, obyczajów (Lidl i inne) itd. Ale rzecznicy internetowi ugrupowań są zjawiskiem nowym, godnym uwagi i nadto - co by nie rzec - podnoszącym rangę tego forum.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kto jest kto? [Police, gmina, koalicja, użytkownicy, forum]
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 24, 2009, 17:31:51 »
yak -> a mogę wiedzieć, czemu akurat wybrałeś ten dział na miejsce założenia tego wątku :>??
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

yak

  • Gość
Kto jest kto? [Police, gmina, koalicja, użytkownicy, forum]
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 24, 2009, 17:35:29 »
Bo chciałem go wyróżnić od działu "Przedstaw się", czy jakoś tak. Jak możesz - popraw lokalizację. Pozdrowienia - Jan

Na razie niech tu zostanie - zobaczymy jak wątek się rozwinie i ewentualnie wtedy podejmie się decyzję. A moje pytanie wynikało po prostu stąd, że nie wiedziałem, jak to zinterpretować.

Również pozdrawiam - Kuba

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Re: Kto jest kto? [Police, gmina, koalicja, użytkownicy, for
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 12, 2009, 14:24:08 »
O, jaki fajny wątek przegapiłem...
Cytat: "yak"
Nie wiem, czy zauważyliście, ale od pewnego czasu na forum funkcjonują tzw. porte parole, czyli swoiści "rzecznicy prasowi" polickich stronnictw i ugrupowań. GRYFA reprezentuje "ela", otwarcie się do tego przyznając, to znaczy nie do reprezentowania, ale preferowania grupy. "Ela" może być równocześnie konkretną osobą, ale może być też "podmiotem zbiorowym", czyli kilka osób pisze pod jednym nickiem. Z kolei zespół PO powołał "anakondę".
Cytuj (zaznaczone)
Zarówno "ela", jak i "anakonda" nie odzwierciedlają opinii, ani własnej, ani cudzej, lecz próbują nią sterować. Podobnych, lecz mniej wyrazistych postaci jest na tym forum jeszcze kilka, wysypują się okazjonalnie. Np. przy okazji relegowania jakiegoś dyskutanta (vide: szkutnik), podjęcia krytyki zjawisk, instytucji, obyczajów (Lidl i inne) itd. Ale rzecznicy internetowi ugrupowań są zjawiskiem nowym, godnym uwagi i nadto - co by nie rzec - podnoszącym rangę tego forum.

Z tym podnoszeniem rangi to mam mieszane uczucia. Ostatnio coraz bardziej czepia się mnie taki refren...
„A tym tylko od innych różni się ta ballada,
że w tym mieście gdzieś na prerii krańcach
na jednego mieszkańca jeden szeryf przypadał
jeden szeryf na jednego mieszkańca"
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kto jest kto? [Police, gmina, koalicja, użytkownicy, forum]
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 15, 2009, 01:00:39 »
Ja też mam kilka swoich czarnych owiec. Wystarczy tylko przeanalizować posty osób, które wypowiadają się w dziale "polityka". Bardzo to się rzuca w oczy zwykłemu użytkownikowi.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Kto jest kto? [Police, gmina, koalicja, użytkownicy, forum]
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 15, 2009, 01:18:02 »
Zwykłemu uzytkownikowi, to sie nawet rzuca...po oczach