Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Akwarystyka  (Przeczytany 52341 razy)

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« dnia: Lipca 11, 2008, 15:54:06 »
Witam wszystkich posiadaczy zbiorników,tych małych i większych :fish: .Ja posiadam 3 akwaria, 200l gdzie pływają 2 pielęgnice pawiookie,jest to parka,2 glonojadki i skalarek.Następne to 60l z gupikami i 25l to krewetkarium. :nemo:











Offline bozka

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
    • http://www.supersklep1.sklepy24h.pl
Akwarystyka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2008, 21:22:56 »
Pięknie prezentują się te akwaria. Najbardziej przypadło mi do gustu krewetkarium :chef: . Oczywiście żartuję

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2008, 22:14:13 »
No ładnie,ładnie!Sama się na nie czaje ale one mają tylko po 3 cm. by się nawet nie poczuło.Jak będzie bardzo dużo to dam znać :lol2:

[ Dodano: 2008-07-12, 14:07 ]
Pawiookie i ich ikra.Niestety nic z tego nie wyszło,ale będzie nie długo nowa bo zaczyna się znów tarło.Dają sobie niesamowite buziaczki.


[ Dodano: 2008-07-17, 22:45 ]
Czyżby nikt w Policach nie interesował się akwarystyką?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 19, 2008, 19:20:08 »
Ja kiedyś miałem akwarium 80-litrowe. Niestety pękło, podczas gdy nie było nikogo w domu i wszystko co tam było to przepadło...

A miałem najrożniejsze ryby - z tego co pamiętam: gupiki, welonki, bojowniki, neony, teleskopy, mieczyki, skalary, glonojady, suma rekiniego, gurami. To tyle co pamiętam - oczywiście nie wszystkie miałem w tym samym czasie, ale przez całą swoją karierę akwarysty ;).

Pozdrawiam :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2008, 23:47:16 »
Sporo tego.Dobrze że nie wszystkie razem.Co to by było. Czy ktoś może wie jakie mamy PH wody w Policach?

[ Dodano: 2008-08-01, 17:32 ]
Składanie ikry przez Pielęgnice Pawiookie.Drugie tarło i niestety bez powodzenia.Ikra zjedzona przez samca.

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 23, 2008, 23:03:47 »
Te Gupiki to pasza dla Pielęgnic ? :-)
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 24, 2008, 05:19:02 »
Dokładnie, tylko że wcale nie chcą ich jeść (tylko zabijają) od kiedy posmakowały krewetek. Teraz hoduję molinezje, może są smaczniejsze...

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 24, 2008, 22:31:19 »
Ryby są nie głupie :-) Rozmawiałem z jednym akwarystą, nauczył bojownika jeść żywą ochotke, niczego innego nie rusza, spada na dnie a ryba głoduje i czeka  na swoje :-)

Jak kiedyś miałem akwarium to moje pielegnice zjadały muchy ktore nieopatrzenie wleciały do mieszkania i dały się ogłuszyć :-) Szczypawki też.
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 24, 2008, 23:39:03 »
Ja dotychczas również karmiłam ochotką, ale od czasu kiedy padło mi 9 sztuk ładnych dużych skalarów i bocja nie daję już bo w ochotce są same bakterie. Męża pielęgnice zjadają każde robactwo, ale najbardziej lubią koniki polne. Muszki również ale od kiedy mamy kotka ten zawsze wszystkie upoluje i oczywiście zjada :rotfl: .

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 25, 2008, 00:10:49 »
Tak, ochotka to największe paskuctwo. Nawet płukanie nic nie pomoże. Ale co się dziwić, w koncu zyje to to w mule a muł za czysty nie jest.

Eh te koty :-)
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 25, 2008, 10:42:51 »
Panie P pisałeś że miałeś pielęgnice można wiedzieć jakie? Pozdrawiam

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 25, 2008, 17:27:38 »
Ydaje się że pawiooką, tyle że miały mocno zaznaczone czarne pasy. Nie powiem na 100 % gdyż to było jak jeszcze o akwarystyce miałem małe pojęcie.
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

LedZeppelin

  • Gość
Akwarystyka
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 27, 2008, 00:06:15 »
Zbiorniczki fajne.....najbardziej mi się podoba  z pielegnicami .Fajne karpiki  ;)  .Ale widzę że w Policach to tylko chyba Malami posiada rybki ;D  
Malami ile te swoje pawiczki już masz? Czy od maluszków? Czy są to problemowe rybki? Wiem dużo pytań ;D ale jestem zainteresowany tymi potworkami,może takie też bym zaczął hodować.
Pozdrawiam

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 30, 2008, 00:09:44 »
My do wczoraj mielismy flowern horna smialo moge powiedziec ze byczego ale niestety ku rozpaczy mojego meza padla a teraz po przeczytaniu o ochotce chyba znam przyczyne ona tylko ja chciala jesc . Zostaly nam 2 sumy tygrysie 1 glonek i 1 kirysek bedziemy musieli dobrac do nich inne ryby

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 30, 2008, 00:35:09 »
LedZeppelin Pawiczki mam od 1.5 roku i kupiłam je jako 5 cm rybki. Podmieniam wodę dwa razy w tygodniu 30% zbiornika. Problem jest tylko z jedzeniem bo są strasznie wybredne i długo przyzwyczajają się do nowego żarcia, ale mają swoje przysmaki takie jak koniki polne. :fish: