Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Akwarystyka  (Przeczytany 52340 razy)

tiramisu

  • Gość
Akwarystyka
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 23, 2011, 23:03:23 »
Karmy nie zmniejszałam, do tej pory było ok. zasmakowała neonki i jej się spodobało.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 24, 2011, 23:16:31 »
Obawiam się, że nic nie da się zrobić w sprawie skalarów. Nasze skalary zjadły nam 30 neonków, więc oddaliśmy wszystkie a na nowo kupiliśmy neonki. Może Twoja skalarka dorosła i dlatego dopiero teraz atakuje neonki.
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Katarzyna.J

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • http://www.knfoto.pl
Akwarystyka
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 25, 2011, 14:36:51 »
skalary luubią neonki ;) skalary są z natury wrednawe, miałam jednego to gdy znajomy zbliżał się do akwarium to taki 15 cm. samiec chciał go "pobić" przez szybę. Co do malych rybek to najlepiej posiadać spore akwarium i porobić im kilka zakamarków w których mogą się schować przed "żaglowcem" znaczy skalarem :>

marcin: Tobie przy tych ładnych sumikach odradzam neonki i drobne rybki, bo dla nich skalar byłby najmniejszym problemem :D

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
Akwarystyka
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 25, 2011, 17:16:04 »
Cytat: "Katarzyna.J"
skalary luubią neonki ;) skalary są z natury wrednawe, miałam jednego to gdy znajomy zbliżał się do akwarium to taki 15 cm. samiec chciał go "pobić" przez szybę. Co do malych rybek to najlepiej posiadać spore akwarium i porobić im kilka zakamarków w których mogą się schować przed "żaglowcem" znaczy skalarem :>

marcin: Tobie przy tych ładnych sumikach odradzam neonki i drobne rybki, bo dla nich skalar byłby najmniejszym problemem :D


mam takiego samego suma jak marcin i nie atakuje mi neonków ani gupików. Mam też 2 skalary i na razie się nie pożerają
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Nil

  • Gość
Akwarystyka
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 16, 2012, 19:46:20 »
Skalary i neonki to nie jest dobre rozwiązanie. Neonki to drogi pokarm dla skalarów. Swego czasu posiadałem tropheusy w 200l akwarium, powiem Wam że szukałem osoby która je ode mnie weźmie i było bardzo ciężko. W skalarze jak pojechałem się spytać czy wezmą za darmo (chciałem oddać w dobre ręce i kto się na tym zna a nie amatorowi) to odmówili bo bali się że ryby są chore. Jak spytałem się czy znają kogoś kto by chciał to babka powiedziała że tu w Policach to gupiki, mieczyki itp ludzie hodują. Z hodowlą nie było problemu tych ryb 6 lat mi pływały i się rozmnażały, nawet patent na mały narybek znalazłem by mi dorosłe ryby nie wyjadały. (kupiłem sztuczną roślinę z kolcami i zrobiłem z niej kłębekktory ukryłem za skałkami-młody narybek tam wpływał i jak osiągnął większy rozmiar to wypływał).
Później założyłem w tym samym akwarium neonki i 2 gatunki danio. kupiłem po 200 szt z każdego gatunku. Myślałem że neonki będą się trzymały osobno od danio, tak tylko myślałem... bałagan był taki w akwarium że żałowałem  wyboru tych ryb. Oddałem wszystko.

Offline tusia888

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 18, 2012, 13:35:50 »
Cześć.
Widzę, że temat troszkę się urwał. Wiecie może gdzie dostanę bocję pręgowaną w naszej okolicy? Ślimaki potrzebujemy żeby nam wybiła no i do tego wygląda całkiem zacnie :) pozdrawiam.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 18, 2012, 17:25:32 »
ja chętnie odstąpię kilka molinezji czarnych (sie rozmnożyły ;) )
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 18, 2012, 23:47:48 »
Tusia - znajdź na popularnym poratlu aukcyjnym użytkownika o nicku "kobri1". Tylko to mi przychodzi do głowy:)

PS. Ślimaki podobno lubi też bocja wspaniała która pewnie będzie łatwiej dostępna.

Offline tusia888

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 19, 2012, 16:05:46 »
Pręgowana podobno spokojniejsza jest, nie zjada tylu rybek, a uwielbia ślimaki. Najwyżej jak będzie ciężko z kupieniem jej to zdecydujemy się na wspaniałą.

P.S Kaskada, molinezje? Czemu nie, będą ładnie pasowały do naszego akwarium :)

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 19, 2012, 16:21:21 »
Miałem 4 bocje wspaniałe i nie wykazywały zainteresowania innymi rybami, a są na pewno efektowniejsze od pręgowanych. Ślimaki nie miały szans.

Offline bobi

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 19, 2012, 22:51:01 »
Witam,mam pytanko?co najbardziej lubią zjadać bojowniki  i z jakimi gatunkami mogą przebywać.Dzięki za odpowiedzi.
bobi

Milimetr

  • Gość
Akwarystyka
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 28, 2012, 10:39:21 »
Wystarczy zajrzeć na fora akwarystyczne lub stosownej lektury. :nemo:

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #87 dnia: Października 01, 2012, 17:02:15 »
gdzie w Policach kupie dobre i tanie akwarium??
na zamówienie ktoś robi w ogóle u nas potrzebuje taki wymiar 75x27x30 / 5mm

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #88 dnia: Października 01, 2012, 21:25:04 »
W policach nie kupisz nic tanio ani dobrze. w miarę tanio robi akwaria gościu o nicku wieczorek221986 (alle..). Taniej w okolicy nie znajdziesz.

Offline bobi

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Akwarystyka
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 08, 2014, 21:12:22 »
Chętnie oddam młode glonojadki glonojad ki,
bobi