Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bomba  (Przeczytany 28899 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Bomba
« dnia: Grudnia 06, 2018, 15:15:27 »
Prawopodobnie w niedziele wielka ewakuacja na czas wydobycia bomby znalezionej przy Tanowskiej. Wg saperów zasięg 1,5 km 8)

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 06, 2018, 23:02:45 »
Takich, akcji ewakuacji w Polsce jest bardzo dużo, ryzyko wybuchu nikłe, ale zabezpieczają się i dobrze. Ktoś kto będzie chciał zostać w domu to zostanie, nikt nikogo siłą z niego wyciągać nie będzie.

Offline Wojciech Jaruz

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 07, 2018, 00:36:07 »
Ja to pamiętam przy czwórce. Za bramą i po lewej.
Takie kuliste i stalowe w ziemi, każdy trampkami odkopywał. Średnica to około 50cm i stawało się tylko większe i końca nie było.
Po wielu latach okazało się że 0,5 tony, a to było najlepsze miejsce na spotkania na przerwach.
Gdyby wybuchła to naszej czwórki by nie było :( i też tych niemieckich zbrodniarzy - szkoda, że nie wybuchła :(((.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 07, 2018, 10:42:15 »
niemieckich zbrodniarzy - szkoda, że nie wybuchła
No akurat to nie niemiecka bomba tylko angielska, jest to pozostałość po nalotach. No ale podejście super, czysty pis nienawiść od czasów bitwy pod grunwaldem  :o ::) 
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil

Offline ciekawskiadamxx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 07, 2018, 16:39:01 »
Ponad 20 tys. ludzi ma być ewakuowanych, a na forum cisza jakby chodziło o rozpoczęcie roku w przedszkolu.
Rozumiem, że należy wykonywać co "władza" nakazuje, ale mam pytanie:
Wykryto bombę o wielkości 200 kg. i cyrklem zaznaczono długość 1,5 km od bomby do ewakuacji.
OK, tylko czy ktoś mi jednak  odpowie czym różni się bomba 200 kg. z Polic od bomyy 250 kg z Wrocławia, gdzie zarządzono ewakuację w promieniu 300 metrów od bomby.artykuł: https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-250-kilogramowa-bomba-lotnicza-na-budowie-dworca,534582.htmlMoże ta nasza Policka nie jest zwykłą bombą, ale jest bombą "na miarę naszych oczekiwań" ??
ps. próbując wysłać moja wątpliwość, zrozumiałem czemu tak mało ludzi odpowiada na forum. Pytaniami dodatkowymi (a jestem przecież zalogowany) bardzo zniechęcacie do uczestnictwa w dyskusji.



Post Merge: [time]Grudzień 07, 2018, 16:41:30 [/time]
w linku wkradł się błąd chodzi o link : https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wroclaw-250-kilogramowa-bomba-lotnicza-na-budowie-dworca,534582.html

Post Merge: Grudnia 07, 2018, 17:12:06
Dodam jeszcze bombę z sierpnia 2005 w naszych Policach. 250 kg na terenie budowy hotelu "Dobosz'". ewakuowano tylko mieszkańców ul Wróblewskiego.
Czy nagle zmieniły się zasięg wybuchu bomby (jakieś nowe wyliczenia), czy chodzi raczej o SHOW na ogólnopolskich stacjach tv.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 17:12:06 wysłana przez ciekawskiadamxx »

Offline FOTOCOM

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 07, 2018, 18:00:18 »
No właśnie mam te same dylematy. Mieszkam w promieniu ok. 600 m mam trzy kociaki. Taka ewakuacja wiąże się z ogromnym stresem dla nich. I pytanie czy faktyczny promień jest taki jak dotychczas i w tym przypadku podkreślamy super świetna działalność władzy na ogólnopolska skalę ? Czy faktycznie jest realne zagrożenie? Wolałabym zostać ze zwierzakami w domu i nie fundować im stresu zabierając je w transporterach poza granice domu...


Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 07, 2018, 18:43:25 »
Nic, się nie stanie jak zawsze przy takich znaleziskach.
Niepotrzebne wprowadzanie paniki.
A zasięg dlatego taki duży bo bomba znajduje się na głębokości ok 1,5 metra. Poprzednie ( ta we Wrocławiu i ta pod doboszem) znajdowały się głębiej a co za tym idzie ziemia przejmuje część energii w razie wybuchu.
Ale ewakuowanie szpitala to już przesada, ludzie są bezpieczniejsi w budynku szpitala niż gdziekolwiek indziej, no i nie wspomnę o kosztach takiej ewakuacji, ale to bogata gmina.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 07, 2018, 19:11:00 »
Kiedyś słyszałem że najważniejszym kryterium oceny zagrozenia jest stan zapalnika.
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline ciekawskiadamxx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 07, 2018, 19:26:39 »
Zdjęcie bomby z polic: https://gs24.pl/bomba-i-ewakuacja-w-policach-zobacz-jak-to-bedzie-wygladac-mapa-zdjecia/ga/13724836/zd/32626452
zdjęcie bomby z wrocławia: https://gazetawroclawska.pl/bomba-na-wolnosci-to-bedzie-najwieksza-ewakuacja-w-historii-miasta/ga/13663580/zd/32225296
Jeżeli jest jakaś różnica to kilkunastu centymetrów (przypominam bomba z wrocławia ma 250 kg. bomba z Polic ma 200 kg)
Niestety nie mam zdjęcia z 2005 roku z okolic dobosza.
Im bardziej wczytuję się w informacje o różnych ewakuacjach e Polsce tym bardziej uważam, ze ta nasza policka ewakuacja to jakaś ściema.


Offline FOTOCOM

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 07, 2018, 19:31:15 »
I rozumiem, że mieszkacie blisko bomby i zostajecie w domach?

Offline ciekawskiadamxx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 07, 2018, 19:33:25 »
Z tego co mnie uczyli w wojsku, stan zapalnika jest zerojedynkowy, albo zadziała albo niezadziała. Nie ma czegoś takiego że zadziała na 50%  i zasięg bomby będzie 50-cio procentowy

Post Merge: Grudnia 07, 2018, 20:24:28
Nic, się nie stanie jak zawsze przy takich znaleziskach.
Niepotrzebne wprowadzanie paniki.
A zasięg dlatego taki duży bo bomba znajduje się na głębokości ok 1,5 metra. Poprzednie ( ta we Wrocławiu i ta pod doboszem) znajdowały się głębiej a co za tym idzie ziemia przejmuje część energii w razie wybuchu.
Ale ewakuowanie szpitala to już przesada, ludzie są bezpieczniejsi w budynku szpitala niż gdziekolwiek indziej, no i nie wspomnę o kosztach takiej ewakuacji, ale to bogata gmina.

Właśnie poczytałem na temat wykopywania bomb. Zasięg  wybuchu bomby  wcale nie ustala się na podstawie jak głęboko jest zakopana, ale kiedy jest już odkopana i odkryta  i i wyciągana przez dźwig (kiedy nie ma żadnej ziemi akumulującej wybuch). I to jest logiczne, bo najniebezpiecznieszy moment kiedy grozi wybuch to moment wyciągania bomby z ziemi i przenoszenia jej na samochód.
I teraz moje ciekawskie pytanie - czy w roku 2005 kiedy przewożono bombę  250 kg. burmistrz i saperzy narazili mieszkańców Polic ograniczając ewakuację tylko do ul. wróblewskiego, czy też obecnie  powodują niepotrzebny chaos zarządzając ewakuację prawie całych Polic przy neutralizacji mniejszej bomby.

Takie ciekawskie pytanie???

« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 20:24:28 wysłana przez ciekawskiadamxx »

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 07, 2018, 20:30:35 »
Po co te płacze? Przecież nikt was siłą z mieszkań nie wygoni. Spokojnie możecie olać te apele bo przecież znacie się na tym lepiej od saperów :)

Offline ciekawskiadamxx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 07, 2018, 20:42:03 »
Po co te płacze? Przecież nikt was siłą z mieszkań nie wygoni. Spokojnie możecie olać te apele bo przecież znacie się na tym lepiej od saperów :)

 Po co te płacze? Miałem okazję żyć w PRL gdzie co chwilę robiono jakieś akademie, apele, i masę akcji typu "wielkie niebezpieczeństwo", gdzie ludzie jak pelikany łykali to co "władza" im podrzuci. Zawsze się okazywało, ze w akcjach typu (bezpieczeństwo, patriotyzm,  itp, itd) chodziło tylko o sterowanie niezbyt bystrych ludzi.
Ja tylko zadaje pytania do tych bardziej bystrych, żeby pomyśleli zanim wykonają odgórne polecenia. A wy możecie słuchać władzy albo się zastanowić, wybór należy do was.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Bomba
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 07, 2018, 20:55:20 »
Po co te płacze? Miałem okazję żyć w PRL gdzie co chwilę robiono jakieś akademie, apele, i masę akcji typu "wielkie niebezpieczeństwo", gdzie ludzie jak pelikany łykali to co "władza" im podrzuci. Zawsze się okazywało, ze w akcjach typu (bezpieczeństwo, patriotyzm,  itp, itd) chodziło tylko o sterowanie niezbyt bystrych ludzi.
Ja tylko zadaje pytania do tych bardziej bystrych, żeby pomyśleli zanim wykonają odgórne polecenia. A wy możecie słuchać władzy albo się zastanowić, wybór należy do was.
Nie wiem co bierzesz, ale bierz tego mniej bo jest za mocne dla ciebie.