Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Co robią Niemcy w polskich skupach złomu i na wysypiskach ? Szukają ...  (Przeczytany 6135 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Nie wiedziałem o co chodzi: moja znajoma prowadzi skup złomu - okazuje się że do nas przyjeżdzają Niemcy - i płacą solidne pieniądze za stare żeliwne peerelowskie grzejniki ŻEBERKA. Wykupują każdy taki grzejnik, który był standartowym elementem mieszkań w blokach w Policach.
Zdzierają farbę, cyklinują,odnawiają , odrestaurowują i instalują po pomalowaniu w mieszkaniach. Okazuje się że te żeberka żeliwne mają doskonałe właściwości grzewcze i są bezawaryjne.Długo trzymają ciepło i faktycznie ogrzewają (bez strat cieplych ) pomieszczenia mieszkalne.
Oprócz powrotu do żeliwnych żeberek Niemiaszki wymieniają plastykowe okna na DREWNIANE. Miedzy innymi dlatego że w przypadku pożaru plastykowe okna są śmiertelną pułapką. A drewno okienne klepkowe klejone jest idealne w pomieszczeniach bo pracuje, w zależności od pory roku.



« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2018, 16:21:21 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Co robią Niemcy w polskich skupach złomu i na wysypiskach ? Szukają ...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2018, 10:43:33 »
I to jest sprawa bieżąca ??? A niech sobie kupują.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co robią Niemcy w polskich skupach złomu i na wysypiskach ? Szukają ...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 05, 2018, 20:27:30 »
Chodzi mi o to że policzanie grupowo wręcz pozbywają się tych komunistycznych grzejników - które z uwagi na sprawność cieplną i nie awaryjność są o niebo lepsze od obecnie produkowanych grzejników. 
Dominik Dolnoślązak

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Co robią Niemcy w polskich skupach złomu i na wysypiskach ? Szukają ...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 05, 2018, 20:58:08 »
Oczywiście że są lepsze. Na szczęście mieszkają w zasobach spółdzielni mieszkaniowej NIE MOŻNA wymienić sobie takich żeliwnych grzejników na nowocześniejsze z blachy. Wymieniają je w mieszkaniach komunalnych.
A mieszkańcom spółdzielni mieszkaniowych mimo starych grzejników pamiętających lata 70-80 gdzie bloki nie były ocieplone a kaloryfery zostały te same co roku podnosi się opłatę za ciepło ( tak wiem nie spółdzielnia tylko PEC gdzie prezesem jest Pan Cezary Arciszewski ) i mało tego jeszcze niektórych oskarża się o kradzież ciepła z powodu założonych "czerwonych kapturków" ??? Paranoja. Bloki ocieplone, okna szczelne, na podłogach panele, sufity podwieszane i śmią twierdzić że ciepło przenika do/od sąsiada. Ale to w innym temacie można się w tej sprawie wypowiedzieć na tym forum...

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Co robią Niemcy w polskich skupach złomu i na wysypiskach ? Szukają ...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 05, 2018, 23:05:23 »
faktycznie ogrzewają (bez strat cieplych )
Proponuję poczytać o zasadzie zachowania energii bo powyższy cytat to bzdura.

co roku podnosi się opłatę za ciepło ( tak wiem nie spółdzielnia tylko PEC gdzie prezesem jest Pan Cezary Arciszewski )
Zabawne że ta podwyżka została ogłoszona wkrótce po wyborach hmm... :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2018, 23:08:14 wysłana przez k3vin »

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Co robią Niemcy w polskich skupach złomu i na wysypiskach ? Szukają ...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 06, 2018, 15:04:30 »
a przy kolejnych wyborach ludzie i tak o tym nie pamiętają i nadal wybierają tych samych ludzi na te same stołki.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Co robią Niemcy w polskich skupach złomu i na wysypiskach ? Szukają ...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 06, 2018, 20:47:57 »
To niech teraz płacą - mają przynjamniej 5 lat dodatkowego czasu aby pójść po rozum do głowy. Dodatkowo w myśleniu pomoże im nadchodząca inflacja ktora może zaboleć.

Offline Wojciech Jaruz

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Co robią Niemcy w polskich skupach złomu i na wysypiskach ? Szukają ...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 27, 2018, 21:10:16 »
Chodzi mi o to że policzanie grupowo wręcz pozbywają się tych komunistycznych grzejników - które z uwagi na sprawność cieplną i nie awaryjność są o niebo lepsze od obecnie produkowanych grzejników. 
A mi to się wydaje, że Niemcy znów coś kombinują - pewnie przetapiają na lufy :) .