Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell  (Przeczytany 7164 razy)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« dnia: Marca 05, 2018, 23:26:10 »
Mam ultrabooka Dell, w którym już brakuje pamięci na dysku twardym 128GB, mam slot na kartę pamięci i najprościej będzie mi kupić dobrą kartę SD i mieć ją wsuniętą na stałe w slot aby przenieść zdjęcia i zwolnić pamięć dysku, ale pytanie mam czy można na kartę pamięci ustawić hasło? czy po wyjęciu karty jest ona chroniona wtedy hasłem? jak będzie w laptopie na moim Administratorze to wgląd chce mieć w kartę, a po zmianie na gość dalej będzie widoczna zawartość karty pamięci?

Offline tronic1

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 06, 2018, 08:25:32 »
Karta pamięci jest wolna i małej pojemności. Bardziej racjonalne wyjście to zakup dysku zewnętrznego USB.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 06, 2018, 09:10:30 »
Jezeli komputer jest w dobrym stanie, to pomyslalbym o zainwestowaniu w wiekszy dysk SSD. Dzis nie jest to juz taka droga imreza.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 06, 2018, 17:27:39 »
Świata to nie zbawi, ale raczej idź w stronę zwiększenia SSD 'w środku', albo takie coś:

https://www.morele.net/wiadomosc/pendrive-z-szyfrowaniem-jak-wybrac-szyfrowany-pendrive-jaki-najlepszy/2093/

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 09, 2018, 03:10:23 »
A czy można taką operację zrobić samemu lub przez "kumatego" kolegę? Chodzi o zwiększenie SSD "w środku". W stacjonarnym kompie miejsca jest sporo i ściągnięcie obudowy to prosta rzecz. A jak to jest w laptopie, czy ultrabooku? Podejrzewam, że pytający ma nie wększe niż 13 calowe maleństwo.
I czy na gwarancji takie rzeczy są możliwe? Czy lepiej poczekać z tym, żeby nie ryzykować jej utraty?

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 09, 2018, 08:12:35 »
W przypadku wymiany hdd na ssd lepiej się upewnić czy jest miejsce. Lepiej nie kupować w ciemno bo SSD może być grubszy niż wyjęty hdd o millimetr lub ułamki mm. W większości laptopów to bardzo prosta czynność, tylko trzeba zadbać o skopiowanie partycji recovery czy innej założonej przez producenta.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 09, 2018, 13:05:57 »
A czy można taką operację zrobić samemu lub przez "kumatego" kolegę? Chodzi o zwiększenie SSD "w środku". W stacjonarnym kompie miejsca jest sporo i ściągnięcie obudowy to prosta rzecz. A jak to jest w laptopie, czy ultrabooku? Podejrzewam, że pytający ma nie wększe niż 13 calowe maleństwo.
I czy na gwarancji takie rzeczy są możliwe? Czy lepiej poczekać z tym, żeby nie ryzykować jej utraty?


Zazwyczaj jest tak, że dołożyć możesz bez utraty gwarancji, ale wymienić na inny już nie jest zgodne z polityką gwarancji firmy.
W momencie serwisowania sprzętu, części które zostały zakupione z laptopem powinny się w nim znajdować.
Kupujesz SSD, instalujesz na nim świeży system, a stary-wyciągnięty dysk ze środka odkładasz na półkę, albo kupujesz obudowę zewnętrzną na usb i masz z niego dysk przenośny. W razie awarii podmieniasz :)

HDD warto wymienić na SSD, poprawia to naprawdę komfort pracy :)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 09, 2018, 17:33:45 »
Ja mam ultrabooka 14 cali, wymiana jest banalna, odkręca się łatwo obudowę DELLe są znakomite pod tym względem, że można samemu "serwisować" jednak nie znam się na klonowaniu dysków, dlatego jak zdecyduje się na wymianę mojego SSD 128GB na większy SSD to oddam to w ręce specjalisty.
Gwarancja już dawno minęła, ale sprzęt jest idealny ( Dell aluminiowy) dlatego opłaca mi się w niego inwestować.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 13, 2018, 02:25:46 »
Będę wymieniał dysk SSD na większą pojemność, w związku z tym mam pytanko czy polecacie konkretne dyski SSD 500GB mSata? chce zainwestować w niezawodny, szybki i pojemny.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 13, 2018, 14:06:49 »
Dzięki za linka, na pewno pomyślę nad tym dyskiem.

Offline martabe

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozszerzenie pamięci w Ultrabooku Dell
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 27, 2018, 10:37:15 »
Ja też bym się nie bawiła w karty, tym bardziej, że dyski ssd są coraz tańsze. Może być to trochę problematyczne jeśli dużo podróżujesz z laptopem, ale jednak na dłuższą metę to lepsza opcja. Musisz sprawdzić wymiary obecnego dysku na stronie producenta i będziesz wiedzieć czy wymiana wchodzi w grę.