Police i okolice > Trudne tematy

ŚMIECI PO REMONCIE MIESZKAŃ

<< < (5/5)

Qba99:


--- Cytat: dapol w Grudnia 14, 2019, 15:47:12 ---Nie przekręcaj. Wyraźnie na koniec było zaznaczone, że zwykły Kowalski z racji tego że płaci opłatę na śmieci i podatki w danej gminie powinien mieć możliwość raz na jakiś czas takich odpadów się pozbyć.

--- Koniec cytatu ---
Sluchaliśmy tej samej audycji?

dapol:
Z pewnością. Wnioski były takie ze każdy powinien mieć możliwość. Niestety takiej możliwości nie ma z prostej przyczyny - jesteśmy narodem januszy i każdy oszukuje gdzie tylko może. Wyraźnie było powiedziane że każdy na podstawie peselu mógłby raz na jakiś czas (Tak jak była mowa o wymianie zderzaka) taki zderzak zutylixowac. U nas to nie działa, bo mirki klepią auta na potęgę po garażach i produkują tony śmieci, za których utylizację nie płacą tak jak uczciwy warztat samochodowy. A że peselu zwykły pracownik pszoku nie może sprawdzać to mamy to co mamy. Chcesz - naprawiaj auto w swoim zakresie, ale za utylizacje śmieci płacisz sam.
Tak ja odebrałem tą audycję. Nikt nikomu nie zabraniał naprawiać auta we własnym zakresie

Qba99:
Czyli jednak tą samą audycję słuchaliśmy. Nic nie przekręciłem. To co powinno być, a nie jest, to tylko pobożne życzenie redaktora prowadzącego. Ja nie mam nic przeciwko żeby oddać te części do firmy utylizującej za opłatą, ale nie ma takiej firmy w naszym regionie. Pan dyrektor powiedział żeby szukać warsztatów samochodowcyh które od nas te części odkupią i zutylizują. Jaką mam mieć pewność, że płacąc jakiemuś warsztatowi nie trafię na Janusza, który kasę zainkasuję, a śmieci "zutylizuje" w lesie?

dapol:
Na stronie radio szczecin.pl możesz jeszcze raz odsłuchać audycji bo chyba trochę się pogubiłeś. Cały ból doopy nie jest o brak możliwości utylizacji takich odpadów, tylko o konieczność wniesienia za to dodatkowej opłaty.

Kamilla:

--- Cytat: Ważniak w Grudnia 12, 2019, 18:21:53 ---A teraz jeszcze kolejny akt prawny wymuszający na gminach bilansowanie wydatków na śmieci, to w większości powoduje podwyżki.
--- Koniec cytatu ---

Ale to bilansowanie się dochodów i wydatków to przecież wynika również z ustawy obowiązującej już w 2013r. Tylko większość gmin w Polsce nie respektowało tego zapisu do czasu aż RIO się do tego nie dobrało i nie zaczęło grozić władzą gminnym wysokimi sankcjami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej