Police i okolice > Trudne tematy

Program wymiany piecy na przyłącze do sieci miejskiej

<< < (2/2)

FOTOCOM:
Proszę mi nie mówić o kosztach na jakie nie stać gminy...bo mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Niech starsi ludzie mający mieszkania komunalne dalej noszą opal. OPS niech dają na opał gdzie te koszty można przerzucić na inne koszty związane a ogrzewaniem. A wspólnoty niech jednym głosem sprzeciwu decydują o braku podłączeń. Żenada

dapol:
Gmina może do najbiedniejszych nie należy. Nie zrozum mnie źle - opcje przyłączenia mieszkań do sieci C.O. również uważam że dobre rozwiązanie.
Wszystko rozbija się o pieniądze - i tak np. W tym roku był planowany remont ul. Kochanowskiego. Z tego co ptaszki ćwierkaja, żadnego remontu nie będzie. Powód - potworny wzrost kosztów ponoszonych przez gminę, w związku z fakturami za prąd, które miały nie drożeć.
Następne dodatkowe i niepotrzebne koszty generuje wprowadzona (de)forma oświaty. Rząd coś tam sobie uchwala, a kosztami obarczone są samorządy.
A jeszcze słyszę że nasi radni z pis'u chcą dalej rozdawać nie swoje pieniądze (w tym są mistrzami) w związku z przekształceniem prawa własności nieruchomości.
Budżet nie jest z gumy - to raz. Dwa - nie jestem pewny czy wszyscy właściciele mieszkań z piecami, byliby zadowoleni z przyłączenia ich do sieci C.O.

FOTOCOM:
Rozumiem. Moj pytanie w takim razie brzmi a dofinansowania z Unii? Mam wiedzę,że nie podłącza się ludzi do C.O dlatego, że wspólnoty nie wyrażają zgody, więc środki są tylko ludzie uparci.

dapol:
No to już nic nie poradzisz. Na siłę chcesz uszczęśliwić? Pewnie niejeden sobie obliczył, że tańsze ciepło będzie miał grzejąc byle gównem.

Jasiu86:
Witam.
Czy ktoś z was posiada piec z podajnikiem na ekogroszek? Chciałbym podjechać z zapytaniem jak sprawdziłby się taki piec przy paleniu zrębką.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej