Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: DRAKOŃSKIE ogromne 20 krotnie wyźsze kary dla czytelników Polic niź w Szczecinie  (Przeczytany 12757 razy)

Offline Biblioteka Police

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
 Szanowny Panie, zauważyłam, że temat kar za nie zwrócenie w terminie zbiorów bibliotecznych wzbudził niemałe emocje. W związku z tym pragnę wyjaśnić kilka istotnych kwestii, które mogą wydawać się niezrozumiałe. System pobierania kar w Bibliotece w Policach jest zgodny z Ustawą o bibliotekach z dn. 27 czerwca 1997 oraz z regulaminem wewnętrznym Biblioteki, który jest do wglądu w każdej naszej placówce i na stronie BIP: http://www.biblpolice.naszbip.pl/regulaminy
Na forum pojawiły się niezwykle mocne określenia naszych działań – dyskryminacja, pranie brudnych pieniędzy. Czytam, że pobieramy od czytelników zbyt wysoką kwotę za przetrzymanie zbiorów, wyższą nawet niż Książnica Pomorska, ale różnica w kwotach wynika z innego sposobu naliczania kar, a nie z dyskryminacji, jak sugerują wypowiedzi internautów. W naszej bibliotece naliczamy 2 zł. od każdego egzemplarza za miesiąc, zaś Książnica 0,20 za dzień (nie, jak jest to sugerowane 0,10). Jeśli ktoś przetrzyma w naszej bibliotece książkę płaci 2 zł. niezależnie od tego, czy zwróci ją dzień, czy trzydzieści dni po terminie. Natomiast w Książnicy, rzeczywiście czytelnik za dzień przetrzymania zapłaci 0,20, ale za trzydzieści dni już 6 zł. Taki system naliczania kar obowiązuje we wszystkich naszych placówkach.
Zanim jednak taka kara jest u nas naliczona czytelnik otrzymuje wiadomość e-mail, w której jest poinformowany, że termin zwrotu wypożyczonych egzemplarzy mija i można go przedłużyć. Równie ważny jest kontakt z biblioteką, zawsze można do nas zadzwonić i uprzedzić o różnych zdarzeniach, które uniemożliwiają zwrot książki w terminie. I proszę mi wierzyć w tej sytuacji kara na pewno nie będzie naliczona. Z naszej strony zawsze jest dobra wola, by rozwiązać każdą trudną sprawę.
Rozumiem, że Pan wzburzył się, że pobieramy opłaty, ale proszę pamiętać, że z naszych usług korzysta bardzo dużo czytelników, którzy bezskutecznie czekają na zamówioną książkę, którą właśnie ktoś przetrzymuje. Bez systemu kar i upomnień, nasze półki pozostałyby puste. Te według Pana drakońskie kary nie są pobierane za dostęp do literatury, gdyż w naszej bibliotece wypożyczamy bezpłatnie, organizujemy także wiele bezpłatnych imprez i zajęć z których korzysta mnóstwo osób. Biblioteka to dobro wspólne i jej celem jest służenie społeczności, sankcje za przetrzymywanie zbiorów usprawniają system wypożyczeń i nie służą bogaceniu się placówki, gdyż nasze zbiory są w całości dostępne społeczności, nie gromadzimy kapitału.
Mam nadzieję, że mimo wszystko nadal będzie Pan korzystał z naszych usług. Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu u nas i być może wtedy przekona się Pan, że jesteśmy miejscem przyjaznym i otwartym dla wszystkich. Pozdrawiam serdecznie – Dyrektor Biblioteki w Policach – Wioletta Kołodziejczyk.
 

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
 :) BRAWO :)  Fachowo rzeczowo. Laszlo.Bodi i masz swoją dyskryminację, na marginesie chyba by wypadało przeprosić za niesłuszne pomówienia.  ??? 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2016, 15:36:46 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dziękujemy wszyscy za wyjaśnienia Pani Dyrektor.
Mi nasuwa się konkluzja źe jeśli nie zdąźe w terminie oddać ksiąźki, to potem nie muszę się spieszyć z oddaniem aź do końca terminu dwumiesięcznego bo i tak - kara będzie taka sama - 2 zł.
Dominik Dolnoślązak

Offline Laszlo.Bodi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
:) BRAWO :)   by wypadało przeprosić za niesłuszne pomówienia.  ??? 

Ja nikogo nie pomówiłem. I nikogo nie przeprosze bo napisałem prawde.
Kilka lat temu zapłaciłem 10 groszy za przetrzymanie ksiąźki jeden dzień w Ksiąźnicy, a tutaj za to samo złoty 2.

Nasuwa się teraz pytanie - dlaczego w Rzeczypospolitej Polskiej w bibliotekach występują RÓŹNICE w naliczaniu kar za spóźnione oddanie ksiąźek.

Wynik tego jest taki źe dyskryminowani są czytelnicy , którzy przetrzymają ksiąźke tylko jeden dzień, w stosunku do tych co przetrzymują miesiąc cały.

Mało ten problem interesuje ludzi , bo mało kto czyta.
W czasach gospodarki centralnie planowanej wszędzie były jednakowe przepisy . Pora do tego wrócić.
Juź wiem której parti politycznej to zgłosze.
Kołbasklwo-Krosno-Police

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Laszlo.Bodi, każda biblioteka jest jakby firmą, która ma własny regulamin. Uczniowie w szkołach też mają swój regulamin, którego muszą przestrzegać. Każda spółdzielnia mieszkaniowa ma swój statut, który określa jakieś ramy działalności. Tak jest w firmach, placówkach różnego rodzaju czy instytucjach państwowych. Wewnętrzne przepisy nie mogą łamać jedynie przepisów krajowych. Jeżeli jest ten warunek spełniony, to jest to zgodne z prawem. Biblioteka nie robi nic złego. Centralne rządzenie na szczęście mamy już dawno za sobą. Ile Ty masz lat, że jesteś zwolennikiem centralnego sterowania?

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Laszlo.Bodi a jak zakładałeś sobie kartę w bibliotece to regulamin czytałeś ??? Skoro nie to do siebie miej pretensje. A skoro jeździsz do Szczecina często do lekarzy to może korzystaj ze Szczecińskiej biblioteki.
A po trzecie po co w ogóle przetrzymywać książki ?? Przeczytaj i od razu oddaj, zamiast maksymalnie przetrzymywać książkę. Jak mają jeden egzemplarz to zapewne wielu czytelników na nią czeka.
Wydajesz na lekarza 500 zł za wizytę a nie masz 2 zł na karę za przetrzymanie książki ?? Please.